Nemám cukroví, potrebuju NĚCO, pomooooc

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4022
22.12.21 10:53

Nemam cukrovi, potrebuju NECO, pomooooc

Ahoj holky, jdu si pro inspiraci a rady. Letos nemam cukrovi. Ani rohlicek! :cert: Nejdriv jsem mela zlomenou ruku, pak covid. No a ted je par dnu pred Vanocema a me to strasne stve. Budu mit moznost neco upect zitra nebo primo na Stedry den. Jenze cukrovi uz se mi asi neulezi. :mrgreen: Tak me napadlo upect nejaky vanocni kolac, ale nic takoveho ve svem pecicim repertoaru nemam. Samozrejme se nabizi vanocka, ale na kynute si asi netroufam. Mate neco, co byste poradily, nejaky dobry, trochu slavnostnejsi recept, co by se hodil na Vanoce? Predem dekuji a preji pekne svatky vsem. :kytka: PS Omluvek za chybejici diakritiku, nemam ceskou klavesnici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67424
22.12.21 10:59

@Silverine247 udělej vanilkové rohlíčky a linecké. To se nemusí odležet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168

Tak štrúdl je vánoční klasika, kdybys ho nějak vytunila tak by myslim mohl mít úspěch (aspoň u nás :lol: ). Nebo jsem viděla recept na pernikovej dort/koláč, o tom jsem taky uvažovala udělat na stedrej den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785

Já bych ještě prošmejdila fb, někomu třeba zbylo, někdo si neodebral. Něco kup. Pokud chceš něco upéct, udělej vánoční štolu, je to jednoduché a rychlé. To miluju. A taky ještě můžeš udělat medovníkové kuličky, ty jsou fakt skvělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
22.12.21 11:01

Taky nic nemáme. Měli jsme jednu várku perníčků a ty se dnes roznesly do školy a školky.. máme těsto na linecky a udělám další perníčky, bude to muset stačit. A taky se dá klidně péct i po vánocích, ne? My určitě uděláme ještě něco, ale až 26 nebo 27, ať máme na příští rok, pojidame to vždy celý leden. A jinak udělej to, co se uležet nemusí. Některé perníčky jsou měkké hned (spaldove s marmeládou treba anebo bezlepkove), linecky jsem nikdy uležet nenechavala, stejně tak jakýkoliv košíčky. A když už, tak dej do krabice k cukroví nakrájené jablko a mas to měkký do druhého dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
22.12.21 11:02

Nepečené rumové kuličky nebo rafaela, nebo jiné nepečené, ty stačí jenom pak vychladit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
22.12.21 11:02
@Veveří píše:
Já bych ještě prošmejdila fb, někomu třeba zbylo, někdo si neodebral. Něco kup. Pokud chceš něco upéct, udělej vánoční štolu, je to jednoduché a rychlé. To miluju. A taky ještě můžeš udělat medovníkové kuličky, ty jsou fakt skvělé.

Mohla bych poprosit o recept na ty medovnikove kulicky, jestli mas odzkouseny? Dekuju. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
22.12.21 11:04
@anniething píše:
Tak štrúdl je vánoční klasika, kdybys ho nějak vytunila tak by myslim mohl mít úspěch (aspoň u nás :lol: ). Nebo jsem viděla recept na pernikovej dort/koláč, o tom jsem taky uvažovala udělat na stedrej den…

No a proto jsem tady! To zni dobre, diky za inspiraci, podivam se, jestli najdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28682
22.12.21 11:05

@Silverine247 A rodina co? Ta měla taky zlomenou ruku nebo covid?
Pokud ty osobně trváš na nějakém cukroví, tak bych asi spíš poprosila o trochu vzorků rodinu/kamarádku. Nebo koupila nějaké sladkosti v obchodě.
Pokud máš nutkavou potřebu, že to musí být od tebe, tak udělat vosí hnízda + nějaké sušenkové pečivo nebo linecké.
Pokud by trvaly na cukroví děti s manželem, už dávno bych je odkázala k tomu, ať si něco upečou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10157
22.12.21 11:06

Medovníkové kuličky :palec: Medové pláty můžeš i koupit, pokud je nechceš dělat sama (pokud jo, pošlu recept :D ) Koupíš karamelové Salko (já radši karamelizuju obyčejné, ale je to zase čas navíc), vyšleháš ho s kostkou másla. Ty medové pláty rozdrtíš na drobečky (dávám do sekáčku) a přisypáváš do máslové hmoty, dokud nemáš kompaktní hmotu. Část drobečků odlož stranou, v nich pak obaluješ hotové kuličky. Po jednom dni v lednici budou zaručeně dokonalé :palec: Ono v podstatě většina nepečeného cukroví bude fajn, pokud mu dáš chvilku na odležení v chladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28195

A proč to být musí? Někdo to po tobě chce? Tak si ho kup v obchodě, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
@martina.se píše:
@Silverine247 udělej vanilkové rohlíčky a linecké. To se nemusí odležet :think:

Ja jsem nad tim premyslela, jenze me by pak asi stvalo, ze nemam ten zbytek, na ktery jsem zvykla, proste maly vyber. (Ja vim, jsem divna.) :lol: Tak proto jsem chtela neco uplne jineho… Ale jeste je to porad moznost. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
22.12.21 11:09

Vánoční hvězda z listového těsta - extra rychlá (když těsto koupíš), efektní a dobrá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4022
22.12.21 11:11
@Svistice píše:
@Silverine247 A rodina co? Ta měla taky zlomenou ruku nebo covid?
Pokud ty osobně trváš na nějakém cukroví, tak bych asi spíš poprosila o trochu vzorků rodinu/kamarádku. Nebo koupila nějaké sladkosti v obchodě.
Pokud máš nutkavou potřebu, že to musí být od tebe, tak udělat vosí hnízda + nějaké sušenkové pečivo nebo linecké.
Pokud by trvaly na cukroví děti s manželem, už dávno bych je odkázala k tomu, ať si něco upečou.

Ja neziju v Cechach, takze je to slozitejsi. Rodinu tu nemam, kamaradky nepecou, spis vetsinou pecu ja a rozdavam. Deti nemam, partner to nevyzaduje, to spis, ze jsem zvykla delat i ceske Vanoce kvuli sobe. No a letos jsem to takhle zazdila. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108300
22.12.21 11:11

V obchodech jsou vánočky i cukroví, nač se honit na poslední chvíli? A jak někdo radil, mrkni na FB, tam určitě koupíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat