Nemám dobrý pocit z nabízené pozice, mám ji však přesto vzít?

Anonymní
1.4.21 02:01

Nemám dobrý pocit z nabízené pozice, mám ji však přesto vzít?

Zdravím,
jsem trochu vydeptaná na kafe nikde s kamarádkou nemůžu, tak se vyliju tady.
Prvně takový příběh, omlouvám se za román.

Bude měsíc co jsem vedená na UP, protože mi v předchozím zaměstnání skončila smlouva. Práci si hledám od ledna a teprve teď by se něco mohlo rýsovat, ale po jednom a půl dne, kdy jsem byla na jukandě a jakože teoretickém zaučení, tak nemám dobré pocity. Potencionální šéf by mi chtěl dát smlouvu až od 6.4. Pohovor trval 10 minut, kdy se mě ptal jestli mi nevadí provozní doba od 9 do 19. Po až pá. Jedná se o prodejničku, vydejničku malou. Že se tam budu údajně střídat s holkou, kterou jsem měla poznala na jukandě.
Vypadalo to celkem seriózně, ale první den, kdy jsem tam přišla se podívat, jak to chodí, tak mi ta holka řekla že neví s kým se budu jako střídat, protože ji k 31. končila smlouva a nechtěla ji prodloužit a holka, kterou zaučovala přede mnou, to vzdala a mě údajně sehnal na rychlo nebo aspoň tak jsem to pochopila.
Další šok bylo, že tam není žádná polední pauza, prostě fungujete 10h denně na nohou, bez žádné větší pauzy, max si zamknete a odskočite na záchod. Takže v podstatě pracujete 50h týdně. Práce tam není náročná, spíše naopak. Pokud nepřijde žádné zboží, které chodí tak co 14 dní, někdy se prý stane že až jednou za měsíc, tak máte svojí práci (administrativu, inveturu, úklid) hotovou tak za 3h (včetně obsluhy zákazníku, protože jich moc nechodí). Celou dobu jste na kamerach, ale je tam hotovost a zboží a dá se to pochopit, ale že prý jakmile vás přistihnne šéf, že sedíte nebo se respektive opírate o pult, protože tam není židle, je problém. Říkala jsem si, že prostě kecy nespokojeneho pracovníka, ale byla jsem tam druhý den na celý den. Z toho půl dne tam byl šéf a ptal se, jak se mi to líbí a tak, jak jsem to měla předtím a ujišťoval mě, že to bude vše jak v inzerátu a jak říkal na pohovoru, pak z něho vylezlo že by mě vzal na první tři měsíce na dpč na zkoušku a smlouva by byla potom až od července (opět se zkušebkou) a o tom v inzerátu nebyla ani řeč. No dále mi ta holka řekla, že si musí zajít k doktorovi a předemnou se o tom se šéfem domlouvala, on že pohoda, že tu bude, ona šla a on odešel asi do 20min po ní aniž by se mě zeptal jestli tam zůstanu, takže jsem byla na té prodejničce 2h sama BEZ SMLOUVY!!! a v podstatě jsem tam obsluhovala lidi z toho co mi stihla ta holka ukázat. Naštěstí pro mě přišli jen 3. A další věc, večer při zavření mi ukazovala tržby a jak se co počítá a že v trezoru chybí 6000 ale je to na papírku napsané, že si to vzal jakby ten šéf.

Mám přijít v úterý, že sepíšeme tu smlouvu a nastoupím, ale za ten celý den jsem vážně neměla z toho dobrý pocit. Trápím se už s tím dva dny, jestli mu raději nezavolat, že jsem našla lepší místo, peníze jsou tam sice pěkný, ale až od té smlouvy na hpp.
Manžel mi říká ať to zkusím do první výplaty, ale jelikož jsem podobnou práci dělala, vím že by takhle vypadat neměla… Je to moc chaotické… A mám vážné obavy z toho, že budu muset něco platit, protože to tam není a nebude ho zajímat jak to bylo předtím 8o A taky mě trápí to dpč a pracovní doba bez velké pauzy. Byla jsem zvyklá pracovat dlouhý krátký týden… Chápu manžela, že nechce abych byla na pracáku za podporu, a měla v téhle době práci, ale zase nejspíš nechci nastoupit za těhle podmínek… Nebo to mám vážně zkusit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.4.21 03:19

Nešla bych do toho. :kytka: Proč ta holka, co tam s tebou byla končí, nebyla spokojená? Asi ně, když jsou tam hezky peníze a ona přesto končí. Na DPČ bych nepřistoupila, když už by byla nouze, požadovala bych od začátku smlouvu.
Manželovi bych vysvetlila, že je sice hezky že nechce abys byla na pracáku, ale že za takových podmínek pracovat nebudu. 50 hodin týdně bez pauzy? :roll: Kde máš nějaký osobní život? Dobře, kdybych měla velkou nouzi o prachy, zkusila bych to. Ale.. 50 hodin týdně? Když tam pravděpodobně budeš sama a nebudeš mít ani šanci chodit na pohovory jinam? Vážně to zní divně. Skončit můžeš vždycky, pravda no.. Ale kdyby, tak určitě sebou nenech zametat.

• Citovat
  • Nahlásit
18362
1.4.21 05:35

Nešla bych do toho, triky se smlouvou nesnáším a ještě nesedí kasa. Navíc bez pauzy? Co to jako je? Zaměstnanci se tam očividně střídají jak na běžícím páse. To samé na mě zkoušela pošta a nenastoupila jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
1.4.21 06:53

Pryč od toho, tohle smrdí. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9455
1.4.21 07:03

Nebrat. Tohle smrdí na kilometr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 07:09

Sice se tohle casto deje, ale seriozni to vazne neni. Nic jako jeden den na zkousku bez smlouvy není, od zkouseni je zkusebni doba. Sice budes delat deset hodin denně, ale z vyplaty ti tu hodinu strhnou.. Ani s tim peknym platem bych si nedelala iluze, vsadim boty, ze v tom bude nejaky hacek.. Celkove, jestli chces delat prodavacku, bez radsi do Lidlu. Tam budou lepsi podminky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2387
1.4.21 07:15
@Anonymní píše:
Zdravím,
jsem trochu vydeptaná na kafe nikde s kamarádkou nemůžu, tak se vyliju tady.
Prvně takový příběh, omlouvám se za román.

Bude měsíc co jsem vedená na UP, protože mi v předchozím zaměstnání skončila smlouva. Práci si hledám od ledna a teprve teď by se něco mohlo rýsovat, ale po jednom a půl dne, kdy jsem byla na jukandě a jakože teoretickém zaučení, tak nemám dobré pocity. Potencionální šéf by mi chtěl dát smlouvu až od 6.4. Pohovor trval 10 minut, kdy se mě ptal jestli mi nevadí provozní doba od 9 do 19. Po až pá. Jedná se o prodejničku, vydejničku malou. Že se tam budu údajně střídat s holkou, kterou jsem měla poznala na jukandě.
Vypadalo to celkem seriózně, ale první den, kdy jsem tam přišla se podívat, jak to chodí, tak mi ta holka řekla že neví s kým se budu jako střídat, protože ji k 31. končila smlouva a nechtěla ji prodloužit a holka, kterou zaučovala přede mnou, to vzdala a mě údajně sehnal na rychlo nebo aspoň tak jsem to pochopila.
Další šok bylo, že tam není žádná polední pauza, prostě fungujete 10h denně na nohou, bez žádné větší pauzy, max si zamknete a odskočite na záchod. Takže v podstatě pracujete 50h týdně. Práce tam není náročná, spíše naopak. Pokud nepřijde žádné zboží, které chodí tak co 14 dní, někdy se prý stane že až jednou za měsíc, tak máte svojí práci (administrativu, inveturu, úklid) hotovou tak za 3h (včetně obsluhy zákazníku, protože jich moc nechodí). Celou dobu jste na kamerach, ale je tam hotovost a zboží a dá se to pochopit, ale že prý jakmile vás přistihnne šéf, že sedíte nebo se respektive opírate o pult, protože tam není židle, je problém. Říkala jsem si, že prostě kecy nespokojeneho pracovníka, ale byla jsem tam druhý den na celý den. Z toho půl dne tam byl šéf a ptal se, jak se mi to líbí a tak, jak jsem to měla předtím a ujišťoval mě, že to bude vše jak v inzerátu a jak říkal na pohovoru, pak z něho vylezlo že by mě vzal na první tři měsíce na dpč na zkoušku a smlouva by byla potom až od července (opět se zkušebkou) a o tom v inzerátu nebyla ani řeč. No dále mi ta holka řekla, že si musí zajít k doktorovi a předemnou se o tom se šéfem domlouvala, on že pohoda, že tu bude, ona šla a on odešel asi do 20min po ní aniž by se mě zeptal jestli tam zůstanu, takže jsem byla na té prodejničce 2h sama BEZ SMLOUVY!!! a v podstatě jsem tam obsluhovala lidi z toho co mi stihla ta holka ukázat. Naštěstí pro mě přišli jen 3. A další věc, večer při zavření mi ukazovala tržby a jak se co počítá a že v trezoru chybí 6000 ale je to na papírku napsané, že si to vzal jakby ten šéf.

Mám přijít v úterý, že sepíšeme tu smlouvu a nastoupím, ale za ten celý den jsem vážně neměla z toho dobrý pocit. Trápím se už s tím dva dny, jestli mu raději nezavolat, že jsem našla lepší místo, peníze jsou tam sice pěkný, ale až od té smlouvy na hpp.
Manžel mi říká ať to zkusím do první výplaty, ale jelikož jsem podobnou práci dělala, vím že by takhle vypadat neměla… Je to moc chaotické… A mám vážné obavy z toho, že budu muset něco platit, protože to tam není a nebude ho zajímat jak to bylo předtím 8o A taky mě trápí to dpč a pracovní doba bez velké pauzy. Byla jsem zvyklá pracovat dlouhý krátký týden… Chápu manžela, že nechce abych byla na pracáku za podporu, a měla v téhle době práci, ale zase nejspíš nechci nastoupit za těhle podmínek… Nebo to mám vážně zkusit?

Když si dáš výslovně do DPČ zkušební dobu a nepodepíšeš hmotnou odpovědost, tak to můžeš zkusit a kdykoliv to zabalit.

Ale hodil bych řeč se zaměstnavatelem, proč by tam neměla být ta židle. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
1.4.21 07:18

Nešla bych do toho. Jedině pokud vás nějak tlačí finance tak na krátkou dobu než najdu něco jinýho, ale pokud o peníze nejde tak hledej dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
1.4.21 07:20

Já bych se obrátila na inspektorát práce jestli jsou takové podmínky v pořádku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
1.4.21 07:22

Ne, od začátku je to špatně, už ta pracovní doba a pak, takový člověk, co čaruje se smlouvama a s kasou, ti pak provede cokoli, bude čarovat i s výplatou a mnoho dalšího!
Vůbec bych se do toho nezaplétala s takovým šéfem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5922
1.4.21 07:33

Nešla bych do toho. Ale smrdí to na sto honů. Neseriózní zaměstnavatel - slibuje PS, nakonec dá DPČ. Manipulace s penězi. Navíc to může kdykoli hodit na tebe. Kamery nekamery. Bez povinné přestávky a každý týden 50 hodin. Nejsem bonzák, ale toto je na inspektorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
1.4.21 07:55

Tak toto je vazne pruser prace…
Vubec do toho nechod. Emailem bych napsala bud ze nemam zajem nebo co to ma znamenat nechat me 2 hod. Na prepazce a jen tak si odejit navic bez smlouvy.. Pozorovani na kamerach a vytykani je casty ukaz a je to spis šikanozni nez podpurne. Ta holka ti nema duvod lhat..Nezna te a viditelne ji o misto nejde…Nechapu, ze do takove žumpy ti radi manzel jit. Pokud si sef bere penize jak ho napadne a chova se jak se chova… Verim, ze brzy z kasy penize ubydou, nerekne ti to a ty je jeste budes doplacet…Je to tva volba ne manzela…
Pokud budes domu chodit rozcilena, vynervovana tak se to doma podepise… Nejednou problemy v praci zahybaly vztahem… Pokud ti manzel rekl, at tam jdes, rekne ti to i po tom mesici… Ver ze je hooodne firem, co prvni 3 mesice vedou jinou taktiku nez po zkusebce… Tady je sef osobou, ze ktere se vyklube hulvat, ktery se rad po nekom vozi, diktuje, rozkazuje, lze a nakonec ti nic moc na vyplatu neda… To nechces delat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2921
1.4.21 07:55

Do toho bych nešla ani náhodou. Dej na svůj instinkt, sama cítíš, že to není v pořádku. Lepší podmínky ti nabídnou v každém marketu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 08:15

Napsala, nebo zavolala bych mu a řekla, že jejich jednání ti přišlo vysoce neprofesionální a že máš pochybnosti o dodržování zákoníku práce…z tohoto důvodů práci nepřijímáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
1.4.21 21:30

Pokud si to můžeš dovolit, tak tohle neber. Když už před podpisem smlouvy je tam tolik problémů. Že není pauza, to neexistuje, máš nárok nejdéle po 6 hodinách. Pofiderni mi přijde i to dpp a dpc před hpp. Po tom, co jsi napsala, bych se bala i o kasu a případná manka, předpokládám, že hmotnou zodpovědnost budeš mít ve smlouvě. Nebude chtít vyplatit mzdu, tak ti to strhne a ty tam budeš zadarmo a ničeho se nedovolas.
Pokud ti nevadí práce za kasou, to už radši brigádě někam do lidlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat