Nemam hlídání, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malatynule
Nováček 6 příspěvků 02.07.19 23:56
Nemam hlídání, co teď?

Ahoj všem,

Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo podobnou zkušenost.

Jsem teď v porodnici s 3 denním miminkem. Bohužel jeho zdravotní stav nedovoluje propuštění domů (žloutenka). Problém je že máme doma ještě 2 letého chlapečka a muž už musí zítra do práce. Rodina bydlí daleko tak nemám hlídání a nevím co v téhle situaci dělat? Dá se novorozenecká žloutenka léčit ambulantně?

Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 02.07.19 23:59

Zalezi od zavaznosti, my byli s mirnou doma, ale pokud ho nepropusti, tak ho holt nepropusti, chces podepsat reverz nebo co? Jak jako muz musi do prace? Za cenu ohrozeni zivota novorozence? 8o

Markéta80
Hvězda diskuse 45276 příspěvků 03.07.19 00:01

@malatynule a co doktoři? pokud řekli že dítě nepustí tak ambulantně fakt ne :? Nemůže někdo z rodiny přijet hlídat?

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 03.07.19 00:02

Jinak kamaradky nebo placene hlidani, nemate zadny plan na podobne pripady? Taky ziju v zahranici bez rodiny a musim mit tohle v zaloze, kdyby neco.

malatynule
Nováček 6 příspěvků 03.07.19 00:03

@beruska9 jde mi o to že nastoupil teď do nové práce, když po týdnu zůstane doma na paragrafu tak ho propustí. Myslela jsem spíš jestli nelze aby miminko zůstalo v porodnici a já za ním každý den dojížděla?

zelfka
Kecalka 189 příspěvků 03.07.19 00:07

@malatynule at si vezme tatinek otcovskou dovolenou, ma na ni narok a je presne pro tyhle pripady preci, tommu v praci nemuzou mit za zle…

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 03.07.19 00:08

@malatynule tak se zeptej v porodnici, vzdyt tam ted si ne? jinak nechapu, proc tvuj manzel neinformoval noveho zamestnavatele o tom, ze budes rodit a je pravdepodobnost, ze bude muset byt se starsim doma :nevim: ja to tak udelala s uz predem zaplacenou dovolenou a novy zamestnavatel mi vysel vstric

malatynule
Nováček 6 příspěvků 03.07.19 00:10

@Majinka7 jsem jenže tady není dětská doktorka a sestry říkaly že se musím zeptat přímo jí.

Janli
Echt Kelišová 9350 příspěvků 03.07.19 00:17

Otec má nárok na dovolenou, kterou mu platí OSSZ a ta je právě pro tyto případy. Na paragraf vůbec nemusí. Předpokládám, že žádný zaměstnavatel není takový magor, aby v tomto případě někoho propustil. Dítě samozřejmě můžeš v porodnici nechat a dojíždět za ním, ale fakt to nepovažuju za šťastný řešení.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 03.07.19 00:18

@malatynule tak rano bude vizita, tak se zeptej, ale resit hlidani o pulnoci mi prijde trusku divne, v kolik ma jit zitra manzel do prace? asi hned rano ne :nevim: a to ti ani sestricky nerekli, jak by to bylo, kdyby jsi tam miminko nechala? urcite se s tim nekdy setkali. Nevim jak by to probihalo, kdybys za nim dojizdela, pokud by te k nemu vubec pustili, ale kdyz jsem v porodnici byla ja a jedna maminka odesla na revers a miminko tam nechala, nejen ze ji ho za 3 dny nedali, kdyz si pro nej prisla, ale jeste kontaktovali socialku

Šarlota4
Extra třída :D 11617 příspěvků 03.07.19 00:29

Co znamena, ze bydli rodina daleko? Moje rodins by jela stovky km okamzite, kdyby nastala podobna situace. Mi nerikej, ze vas v tom nechaj ve chvili jako je porod.

Šarlota4
Extra třída :D 11617 příspěvků 03.07.19 00:31

A souhlasim od mimina neodchazej, minimalne to vypada fakt blbe. Nemuzes si zaplatit nadstandard a mit tam syna nez prijde muz z prace?

hani28
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 03.07.19 00:48

Jak jako ‘nemam hlidani, muz musi do prace’? 8o ty deti nejsou jeho, ze TY nemas hlidani? On ma zenu v porodnici, dalsi dite doma, zitra musi do prace a neresi to? Nechava to na tobe, aby jsi hledala hlidani? Tak snad at si vezme bud dovolenou, nebo otcovskou, nebo obvola rodinu nebo at si holt dite vezme k sobe do prace :nevim:

ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 03.07.19 01:30
@hani28 píše:
Jak jako ‘nemam hlidani, muz musi do prace’? 8o ty deti nejsou jeho, ze TY nemas hlidani? On ma zenu v porodnici, dalsi dite doma, zitra musi do prace a neresi to? Nechava to na tobe, aby jsi hledala hlidani? Tak snad at si vezme bud dovolenou, nebo otcovskou, nebo obvola rodinu nebo at si holt dite vezme k sobe do prace :nevim:

Prostě musí do práce, co je na tom k nepochopení? Když chce ženská dítě, tak si musí poradit…od toho je to ženská…

Šarlota4
Extra třída :D 11617 příspěvků 03.07.19 01:35
@ontar píše:
Prostě musí do práce, co je na tom k nepochopení? Když chce ženská dítě, tak si musí poradit…od toho je to ženská…
“Voni vobcas” chtej ty deti i chlapi. Neuveritelne co? Neni to dokonce ojedinele.
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama