Nemám kamarádku, které se svěřit

Anonymní
11.11.19 12:17

Nemám kamarádku, které se svěřit

Zdravím. Omlouvám se za anonym, ale nechci aby si to dotyčný náhodou přečetl.
Ani nevím jak začít. Je mi 24 a mám dvě děti. Měla jsem velké štěstí a mám i milujícího muže.
A nemám žádnou kamarádku, které bych se mohla svěřit se svými bolistkami, trápeními a podobně.
Například jsme se teď nastěhovali do podnájmu. Za nízký pronájem máme 1+1 což nám úplně stačí. Jenže pan majitel nám sem chodí, když nejsme doma. Pořád nám říká, že si sem musíme prostě dát koberec ( do kuchyně kde je to podle mě hloupost) a že jinak zničíme podlahu ( USB desky natřené
3× lodním lakem ). Topí nám tu dvakrát denně, ráno a večer na hodinu. A přitom tu máme větrat každý den, protože jinak plesniví zdi. Spajz ( takový malý výklenek s dveřmi) je z jedné strany plesnivý celý a to ještě než jsme sem přišli.
Zlobí se, že holky i já běháme bosé a zakazuje nám to, kdykoli nás vidí. Na dvoreček když chceme jít, tak musím stát holkám pořád za zadkem, protože nesmí dělat nepořádek.
Topit v kotli musíme my, pan domácí kolem něj akorát chodí a pak vynadá mému muži, který je od 5 ráno do 9 večer v práci, že kotel vyhasl a jak si to může dovolit, nechat ho vyhasnout.
A když něco po nás chce, tak hned a nejlépe okamžitě.
No a já mu prostě neumím nic říct. Snažila jsem se, zbytečně. Jsem od malá naučená, že mám mlčet, prikyvovat a usmívat se. A pak to obrecim. A to se snažím, věř že mi, s tím něco dělat. A vím, že se to musím naučit.
Krom toho, že by nás mohl dost snadno vyhodit.
Muž to ví, snažil se s ním domluvit, ale úplně bezvýsledně. Teď se mu snaží vyhýbat, protože by se s ním jinak pohádal a vyhodil by nás.
Tak…tak to je…omlouvám se, ale opravdu nemám komu to říci, kdo by mi neříkal „no to se musíš ozvat“ „to musí muž více vydělávat, abyste mohli jít jinam“ a podobně…
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16657
11.11.19 12:24
@Anonymní píše:
Ani nevím jak začít. Je mi 24 a mám dvě děti. Měla jsem velké štěstí a mám i milujícího muže.
A nemám žádnou kamarádku, které bych se mohla svěřit se svými bolistkami, trápeními a podobně.
Například jsme se teď nastěhovali do podnájmu. Za nízký pronájem máme 1+1 což nám úplně stačí. Jenže pan majitel nám sem chodí, když nejsme doma. Pořád nám říká, že si sem musíme prostě dát koberec ( do kuchyně kde je to podle mě hloupost) a že jinak zničíme podlahu ( USB desky natřené
3× lodním lakem ). Topí nám tu dvakrát denně, ráno a večer na hodinu. A přitom tu máme větrat každý den, protože jinak plesniví zdi. Spajz ( takový malý výklenek s dveřmi) je z jedné strany plesnivý celý a to ještě než jsme sem přišli.
Zlobí se, že holky i já běháme bosé a zakazuje nám to, kdykoli nás vidí. Na dvoreček když chceme jít, tak musím stát holkám pořád za zadkem, protože nesmí dělat nepořádek.
Topit v kotli musíme my, pan domácí kolem něj akorát chodí a pak vynadá mému muži, který je od 5 ráno do 9 večer v práci, že kotel vyhasl a jak si to může dovolit, nechat ho vyhasnout.
No a já mu prostě neumím nic říct. Snažila jsem se, zbytečně. Jsem od malá naučená, že mám mlčet, prikyvovat a usmívat se. A pak to obrecim. A to se snažím, věř že mi, s tím něco dělat. A vím, že se to musím naučit.
Muž to ví, snažil se s ním domluvit, ale úplně bezvýsledně. Teď se mu snaží vyhýbat, protože by se s ním jinak pohádal a vyhodil by nás.
Tak…tak to je…omlouvám se, ale opravdu nemám komu to říci, kdo by mi neříkal „no to se musíš ozvat“ „to musí muž více vydělávat, abyste mohli jít jinam“ a podobně…
Díky

Jestli nejsi troll a myslíš to vážně, vysvětli mi prosím, proč bydlíte ve 4 lidech v 1+1. Manžel od rána (téměř od noci) do noci v práci, takže prachy na větší a lepší bydlení snad máte, ne?? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 12:41

Podle mě je úplně jedno proč, kde a jak bydlí, nebo jestli mají peníze na jiné bydlení. Platíte nájem a smlouvu předpokládám máte a k tomu se vážou užívací práva. On vám nesmí vlézt za vaší nepřítomnosti do bytu, musí vám řádně zajistit teplo a pokud máte ve smlouvě zahrnuto užívání dvorku, nesmí vám nijak bránit. Mě takhle vlézt majitel do bytu (což vím že u nás nehrozí) volám policii nebo právníka. Přestaň se usmívat a kývat a braň si svoje práva. Máte tam děti a a ty si zaslouží podmínky pro normální žití. Pokud vás kvůli tomu bude chtít vyhodit, jděte k soudu, tyhle spory jsou nepříjemné, ale pronajímatel musí dodržovat pravidla stejné tak jako nájemce a tohle není lidské chování, které by mu nemělo projít.

• Citovat
  • Nahlásit
994
11.11.19 12:44
@Anonymní píše:
Díky

Hlavně, že je ten podnájem levný, že? Proboha odstěhujte se, co to je za podnájem, že Vám všude leze ten pronajímatel a topit jen ráno a večer? A ta buzerace k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
11.11.19 12:48

Tak to já bych zase neodsuzovala jestli bydlí v 1+1 nebo v RD. Každý podle svých možnosti…
ale tedy spis bych si našla jiný byt. Klidně stejně velký, ale v bytě kde je plíseň, nesmí se topit, domácí si tam chodí kdy se mu zachce, tak tam bych nebyla… já jsem též podobné povahy, a to mě doma právě učili se víc ozvat. Také si pusu neumím tolik otevřít, a jsem i podobného věku jako ty, ale zjistila jsem, že každý si k tobě dovolí jen to, co ty povolis, a tak se snažím být už tvrdší hlavně kvůli dcerce.
Mate snad nějakou smlouvu ne? Podle ni se rid, top kdy chceš, stejně si to platis, vymen zámky, a u kotle se stridejte. A ten spajz bych oskrabala, vystukovala a natrela nove. Vím ze dělat něco v bytě, který není tvůj je na prd, ale plíseň u děti není vůbec dobra vec. Mysli na to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16657
11.11.19 12:48
@Anonymní píše:
Podle mě je úplně jedno proč, kde a jak bydlí, nebo jestli mají peníze na jiné bydlení. Platíte nájem a smlouvu předpokládám máte a k tomu se vážou užívací práva. On vám nesmí vlézt za vaší nepřítomnosti do bytu, musí vám řádně zajistit teplo a pokud máte ve smlouvě zahrnuto užívání dvorku, nesmí vám nijak bránit. Mě takhle vlézt majitel do bytu (což vím že u nás nehrozí) volám policii nebo právníka. Přestaň se usmívat a kývat a braň si svoje práva. Máte tam děti a a ty si zaslouží podmínky pro normální žití. Pokud vás kvůli tomu bude chtít vyhodit, jděte k soudu, tyhle spory jsou nepříjemné, ale pronajímatel musí dodržovat pravidla stejné tak jako nájemce a tohle není lidské chování, které by mu nemělo projít.

Není to jedno. Pokud čtyřčlenná rodina žije dobrovolně v těchto podmínkách, je tam něco špatně a když nevíme co, těžko radit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 13:01

Ne nejsem troll, ani nevím co bych tím získala. Psala jsem, protoze jsem potřebovala trochu pochopení. Nic víc.

Ráda bych mu rekla, co si myslím, ale jak už jsem psala nejde mi to. Jediné čeho dosáhnu je, že se rozbulim. Myslíte, že chci? Ne vážně nechci. Nenávidím to na sobě. Ale nedokážu tomu zabránit. Kdyby jo, tak sem nepíšu.

Odstěhovali bychom se, kdybychom měli kam. Nepotřebujeme větší. My si vystačíme v tom problém není. A ano je to levné, protože drazsi bychom nezaplatili. Muž nosí zhruba 15 měsíčně. Musí chodit na brigády, protože má ze své minulosti dluh a sebrali by mu to.

• Citovat
  • Nahlásit
16657
11.11.19 13:04
@Anonymní píše:
Odstěhovali bychom se, kdybychom měli kam. Nepotřebujeme větší. My si vystačíme v tom problém není. A ano je to levné, protože drazsi bychom nezaplatili. Muž nosí zhruba 15 měsíčně. Musí chodit na brigády, protože má ze své minulosti dluh a sebrali by mu to.

A jsme u toho, bohužel. Dluhy. Je mi to líto, i když píšeš, že máš štěstí na chlapa, tak tohle je naprd. Může být nejmilionovější manžel, ale nechat své děti vyrůstat v plesnivém bytě, kde si nemůžou ani hrát na dvorku nebo běhat naboso, mi jako štěstí nepřijde. Jak zde padlo, nehledejte větší, hledejte jiný. Handrkováním s lidmi, jako je tenhle majitel, ztrácíte akorát energii a čas, obvykle se nic nezmění, případně vám prostě dá výpověď :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8216
11.11.19 13:12
@Anonymní píše:
Ne nejsem troll, ani nevím co bych tím získala. Psala jsem, protoze jsem potřebovala trochu pochopení. Nic víc.

Ráda bych mu rekla, co si myslím, ale jak už jsem psala nejde mi to. Jediné čeho dosáhnu je, že se rozbulim. Myslíte, že chci? Ne vážně nechci. Nenávidím to na sobě. Ale nedokážu tomu zabránit. Kdyby jo, tak sem nepíšu.

Odstěhovali bychom se, kdybychom měli kam. Nepotřebujeme větší. My si vystačíme v tom problém není. A ano je to levné, protože drazsi bychom nezaplatili. Muž nosí zhruba 15 měsíčně. Musí chodit na brigády, protože má ze své minulosti dluh a sebrali by mu to.

Mate radnou najemni smlouvu? Platite najem a pak energie s vodou dle spotreby, nebo mate urcenou pevnou castku (najem, energie, voda v jednom)? Kdysi jsme meli pronajatou polovinu RD, ale meli jsme smlouvu pres realitku a vlastni meraky na vodu i elektrinu a vyuctovalo a zaplatilo se to, co jsme realne spotrebovali.
Tipuji, ze to bude tak nejak ne uplne oficialne, ze? Respektive samostatna a zkolaudovana bytova jednotka urcena k pronajmu by tohle mela mit oddelene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 13:19

Smlouvu ještě nemáme, platíme fixně 5000 nájem a 2000 za elektriku, vodu a plyn. Smlouvu jsme měli sepisovat po novém roce, ale nejsem si jistá, jestli tady tou dobou ještě budeme.

• Citovat
  • Nahlásit
16657
11.11.19 13:21
@Anonymní píše:
Smlouvu ještě nemáme, platíme fixně 5000 nájem a 2000 za elektriku, vodu a plyn. Smlouvu jsme měli sepisovat po novém roce, ale nejsem si jistá, jestli tady tou dobou ještě budeme.

Uffff, takže když on se rozhodne, že vás tam už nechce, tak jste ze dne na den na dlažbe? :think: Tyjo, za téhle situace bych si moc nevyskakovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8216
11.11.19 13:27
@Anonymní píše:

V tom pripade vam zbyva asi jen soupat nohama, pokud nemate kam jit, navic s deckama. A setrit, protoze neznam pronajimatele malych bytu, ktery by dal prednost ctyrclenne rodine, navic dnes je bezna trimesicni kauce. Tady asi nejak neni moc co poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
11.11.19 13:52
@Anonymní píše:

Doporučuji psychoterapii, nejlépe pro oba. Ty jsi vyděšená bojácná ženská a on nešťastník, co dře do úmoru za pár šušní. S takovou s vámi bude jen každý orat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 14:12

No tak když nemáte smlouvu, tak jste na hlavu padnutý :roll: to už je teda nezodpovědnost jako prase neošteŕit si takhle základní věci když máte děti :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3420
11.11.19 14:35

Bez smlouvy? Bič a pryč. Chování majitele nenormální. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie