Nemám kamarádky bez dětí

398
30.10.19 19:35

Nemám kamarádky bez dětí

Ahoj holky připadám si divná všechny kamarádky buď mají děti a nebo čekají miminko a já si s nemá nemám co říct když mluví o miminku jak se na ně těší je mi do pláče že nám to nejde a nemám chuť se snema stýkat asi je to závist co stim nevím si rady :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18622
30.10.19 19:39

@Leliii Jestli tě to uklidní, tak pro ně to taky není asi moc lehké se s tebou vídat. On ten život bez dětí a s dětmi je prostě odlišný a mateřství je dost nepřenositelná zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
30.10.19 19:40

Já jsem na tom přesně opačně…všichni se se mnou přestali nebo přestávají vídat kvůli toho, že mám miminko a ony ne…v mém okolí nemůžu najít nikoho k sobě s miminkem. Většinou jsou všichni už “spárování” a příjdu si strašně odstrčená, že kromě rodiny nemám s kým prohodit pár slov…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
30.10.19 19:42

@Svistice asi jo ale já si nevím rady kámoška pořád mluví o tom jaký bude mít kočár jakou postelku a tak a já na to nemám co říct a když mi ukazuje fotky věci pro miminko je mi jen do pláče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
30.10.19 19:44

@LuciMik94 mě by to tak zas nevadilo ale vadí mi že o ničem jinim nemluví a já si připadám jak vadná že nám to nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
30.10.19 19:49
@Leliii píše:
@Svistice asi jo ale já si nevím rady kámoška pořád mluví o tom jaký bude mít kočár jakou postelku a tak a já na to nemám co říct a když mi ukazuje fotky věci pro miminko je mi jen do pláče

A co to pojmout jako edukaci a průzkum trhu? Třeba se Ti to jednou bude hodit. Já taky o dětech věděla prd a nejsem takový ten všeobjímající typ, co je poprděný z cizích dětí a musí je nutně ňufat a hrát si s nima (a to ani poté, co se mi narodily vlastní děti). Ale za bezdětna mi nevadilo, když se těhotné či dětné kolegyně třeba bavili o tom, jak to chodí v porodnici, co se jim ve výbavičce osvědčilo a co byl naopak krám, historky ohledně válejících se vzteklounků byli dobrý nejen na pobavení, ale třeba jsem se dozvěděla, že existuje něco jako období vzdoru a jak na to. :nevim:
Z kamarádek jsem tedy dítě měla jako první a jelikož to byly opravdu dobré kamarádky, tak nás to nějak neodcizilo. Už proto, že ony chtěly děti v následujích pár letech mít taky. Jen pak nebyl čas se moc po narození dětí vídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
30.10.19 19:50
@Leliii píše:
@LuciMik94 mě by to tak zas nevadilo ale vadí mi že o ničem jinim nemluví a já si připadám jak vadná že nám to nejde

A vědí, že vám to nejde a že je to pro tebe prostě citlivé téma a na téma očekávání miminka by nemuselo být 99% vaší konverzace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
30.10.19 19:56

@Svistice právě že to ví už dlouho dřív než vůbec otěhotněla u ní to nebylo plánované

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
30.10.19 20:01

@Svistice druhá co už má mimčo tak ví že se snažíme ale tam je to spíš to že pořád řeší finance a jak holka neposlouchá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
30.10.19 23:12

Já třeba mám v podstatě všechny kamarády a kamarádky bezdětné. Nenapadlo by mě jim vykládat mateřské nesmysly - jasně, dceru netajím a normálně o ní mluvím, ale netýrám je výkladem o botičkách, nočníku a školkových dobrodružstvích. Moc to nechápu, jak se některým matkám smrskne svět jen na to dítě a na jiné téma nedají dohromady kloudnou větu.
Najdi si jiné, příčetnější kamarádky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
31.10.19 20:49

@Lily Evans ji to asi přijde normální ale mě to hrozně depta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 09:40
@Leliii píše:
Ahoj holky připadám si divná všechny kamarádky buď mají děti a nebo čekají miminko a já si s nemá nemám co říct když mluví o miminku jak se na ně těší je mi do pláče že nám to nejde a nemám chuť se snema stýkat asi je to závist co stim nevím si rady :?

Ahoj věř že nejsi sama já to cítím úplně stejně jako ty taky se moc netýkám s mýma kamarádkáma cítím se jak pátý kolo u vozu a divná co já mladá co nemá ani partnera ani děti ji mám říkat o mých starostech takže neboj určitě nejsi na světě sama takhle se snad cítí každá v tvé situaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
3.11.19 21:05

@palomadorantez já to chápu ale vadí mi to přijdu si nemožná že neumím dát partnerovi dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama