Nemám kamarády, jak si na to zvyknout?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.9.21 11:55

Nemam

Zdravim, mel bych dotaz. Je mi 19, uz odmalicka jsem byl zvykly mivat kamarady, byl jsem zvykly ze me lidi maji radi, ale pred 3 rokama jsme se s rodinou odstehovali, docela daleko, a ja jsem si nejak nenasel dalsi, a co je nejhorsi, s tema staryma jsem uplne prestal byt v kontaktu. Mam pritelkyni, ale mne osobne to proste nestaci, byl jsem zvyklej byt obklopen lidmi co me maji radi. Po rozmysleni jsem se rozhodl, ze uz nestojim o zadne kamarady, ale chtel jsem se jen zeptat, jestli nekdo neresil to same. Ja osobne kdyz jsem v nejake spolecnosti, tak mi tluce srdce, jsem nervozni ze se me nekdo na neco zepta, a citim jak ma moje telo potrebu proste mit nejake kamarady. Jak si na to zvyknout? Jak si mam zvyknout na to, ze proste uz nemam kamarady, kdyz jsem nimi byl cely zivot obklopeny? Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4352
22.9.21 12:00

Ty seš rozhodl že mít kamarády nechceš, aby ses necítil blbě že je nemáš. :think: nejlépe uděláš když si nějaké najdeš. Nechodíš do školy ani do práce? Nějaké zájmy atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
22.9.21 12:07

Nenašel sis žádné známé od 16 do 19? Ve škole, v práci, žádné koníčky?
Přátelé přítelkyně?

Však to nemusí být hned kamarádi na život a na smrt, ne?

Já mám momentálně kamarádky, které jsem poznala jako partnerky kamarádů mýho ex, pár holek, co mají stejně staré děti (ekvivalent - stejný koníček, sport, zájmová činnost), dvě kolegyně z práce, které se časem staly přítelkyněmi, a asi pět lidí, se kterými jsem pravidelněji v kontaktu od aktuálního partnera.

Kamarády od školy už nemám žádné.

Vývoj, chlapče, vývoj, lidi se mění, stěhují, odcházejí ze školy do práce, i okruh přátel se tím pádem často měnívá, tak nezůstávej ustrnutý v minulosti, ale dívej se okolo sebe a navazuj kontakty.
Nikdy nevíš, který kolega nebo chlápek z posilovny může být za pár let nejlepší přítel, co ti odsvědčí na svatbě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
22.9.21 12:13

Jo a jedna z těch kolegyní mě párkrát vzala do svojí party kámošů, kde sem poznala asi tak dalších dvacet lidí, kteří mě zase pro změnu přivedli do jednoho podniku, kde jsem pak potkala svýho drahýho.
Prostě všechno je propojené, jen se musíš koukat okolo sebe a nebát se seznamovat. TO je celý kino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
22.9.21 14:16

Tak buď jsi ve škole nebo v práci nebo možná obojí, tak co je za problém se s někým začít bavit, a ten se bude bavit s jinými a za chvíli budeš součástí nějaké širší sítě a je to, ne? Přítelkyně také nemá kamarádky? A ty kamarádky nemají své přítele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
22.9.21 16:31
@Anonymní píše:
Zdravim, mel bych dotaz. Je mi 19, uz odmalicka jsem byl zvykly mivat kamarady, byl jsem zvykly ze me lidi maji radi, ale pred 3 rokama jsme se s rodinou odstehovali, docela daleko, a ja jsem si nejak nenasel dalsi, a co je nejhorsi, s tema staryma jsem uplne prestal byt v kontaktu. Mam pritelkyni, ale mne osobne to proste nestaci, byl jsem zvyklej byt obklopen lidmi co me maji radi. Po rozmysleni jsem se rozhodl, ze uz nestojim o zadne kamarady, ale chtel jsem se jen zeptat, jestli nekdo neresil to same. Ja osobne kdyz jsem v nejake spolecnosti, tak mi tluce srdce, jsem nervozni ze se me nekdo na neco zepta, a citim jak ma moje telo potrebu proste mit nejake kamarady. Jak si na to zvyknout? Jak si mam zvyknout na to, ze proste uz nemam kamarady, kdyz jsem nimi byl cely zivot obklopeny? Dekuji.

Ty si chceš zvyknout na to že nemáš kamarády?? Nebylo by lepší si nějaké najít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
22.9.21 16:36

A co zkusit nějaký koníček, posilovnu, turistický kroužek…tam se dá asi nenuceně seznámit s lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
22.9.21 18:06

No najdi nějakou skupinu lidí, co dělá to samé, co zajímá tebe a přidej se k nim. Aktivně se o ně zajímej, vytvářej vztahy. Ano - samozřejmě že tím riskuješ odmíntuní, ale sám za tebou prostě nikdo nepřijde, to se dělá ve školce a na prvním stupni, když je člověk starší, tak jsou vztahy těžší a vyžadují více námahy.

to dáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat