Nemám letos moc náladu na Vánoce

Anonymní
18.12.19 11:48

Nemám letos moc náladu na Vánoce

Milí všichni,

asi se potřebuju možná jen vypovídat. Letos nějak nemám chuť na Vánoce, navíc jsem v celku introvert, který má rád svůj klid někde v lese nebo u knížky s hořícím ohněm v krbu. To však neznamená, že bych neměla ráda lidi, naopak. I s lidmi ráda trávím čas, dokonce jsem i ve svých největších introvertních chvílích organizovala různé akce ( přírodně zaměřeného charakteru, rozvojové, výtvarné, jazykové) pro lidi, učím jazyky a jsem na lidi hlavně milá, letos mám ale už tak nějak chuť zalézt si někam před lidmi do ulity, někam do svého ticha, beze slov…navíc jsem se dnes dozvěděla, že sestře se po roce boje a půl roce klidu zase vrátila rakovina. Nevypadá to moc dobře, navíc je strašně hubená. Asi chápete, že nemám moc chuť nějak extra slavit a chodit do davů lidu.

Nicméně o víkendu se chystáme k přítelově rodině…Bude nás tam dohromady asi 6.
Další štace je u strejdy. Po Štědrém dni u babičky ( to je celkem ok). A na Silvestra akce od soboty až do středy s přáteli ale i pár neznámými lidmi na chatě ( nic třeskutého, jen výlety, bez alkoholu, různé výtvarné či jiné tvoření, silvestr bez petard a alkoholu). Silvestr už je zaplacený, záloha se nevrací, tam jet musím, ale momentálně absolutně nemám chuť jet o víkendu kamsi pryč za rodinou přítele a ještě odpoledne někam s hromadou jeho přátel, ačkoli vím, že jsou to moc fajn lidi. A rodina je taky moc fajn.

Nechci mu to kazit. Musím to nějak překousnout. Jen už nemám moc sílu si hrát, že jsem naprosto v pohodě a šířit kolem sebe jen pohodobou atmosféru Říkám si, jestli by nebylo lepší a vhodnější být o víkendu s mamkou a sestrou…Je mi tak nějak smutno, cítím potřebu být sestře v těžkých chvílích na blízku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.12.19 11:59

sestra je důležitější a tvůj klid taky

Ahoj, sama to cítíš správně, sestra tě teď potřebuje nejvíc a i ty potřebuješ klid a ticho a chvíle pro sebe. Rodina přítele určitě pochopí, že budeš doma se sestrou. Nejste manželé, nemáte ještě asi ani děti, tak bych se na rodinu přítele neohlížela. I on by to měl pochopit.

• Citovat
  • Nahlásit
34327
18.12.19 12:05

Ja myslim, ze by bylo fajn pobyt se sestrickou a urcite to vsichni pochopi. Potom - ja teda chytam depku na Stedry den dopoledne, potom je to uz lepsi, druhe kolo pravidelne na Silvestra. Asi je to tou vnitrne zakotvenou povinnosti se bujare bavit.

Nas bude letos o -2 a +1 mene a vice. Pred rokem umrela babi, co s nami byla, starsi synek je u taty, mladsi v brise, tatka neni. Letos je to taky 5 let, co 23.12.umrel muj táta. Budeme samy s mamou, atmosfera nebude ponura, ale ani bujara :nevim: svatky nepojimam jen jako šťastne a vesele ve stylu taskarice, vic jako cas bilancovani, zamysleni. Letos to teda bude do hloubky :roll:

No nic. Nedelej si nasili, na druhou stranu ze zkusenosti vim, ze na co se clovek netesi, to je vetsinou uplne kouzelne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3818
18.12.19 12:21

Byla bych se sestrou. Nevím, co víc napsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 12:25

Rozhodnuto. Budu se sestrou. Přítel to pochopí a rodina taky. Díky moc za podporu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 12:32

Nejhorší je ohlížet se na ostatní, co si myslí, co by si mysleli, co si budou myslet, když někam nepřijdete. Pokud si potřebujete udělat pořádek ve své psychice, zůstaňte doma nebo se sestrou. Když někdo zruší plány, protože má chřipku, tak je to vždy naprosto v pořádku, ale když někdo zruší plány, protože je psychicky na dně, tak je to divné. A tohle stigma by se mělo zničit. Minulé Vánoce jsem prožívala něco podobného (přišla jsem o dítě a vyhodili mě z práce) a na cca půl roku jsem se uzavřela před světem. A tahle očista a hledání sebe sama, odvahy jít zase na povrch mi strašně pomohla. Kamarádky mi psaly, ať jdu s nimi sednout a přijdu na jiné myšlenky, ale já nechtěla, musely to pochopit, že čím si procházím je jen moje cesta a jen já sama se z toho dostanu.

• Citovat
  • Nahlásit
18.12.19 12:56

To je dobře, že jste se rozhodla být se sestrou, která Vás v této chvíli určitě potřebuje nejvíc. Jinak na ten Silvestr taky jet nemusíte - lepší oželet peníze, než si pak vyčítat, že jste nestrávila tyto dny se sestrou, pokud se nebude cítit dobře a bude Vaši přítomnost potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
18.12.19 13:16

Nejdriv bych se ale sestry zeptala, zda vubec chce a nebude ji vadit, abys s ni byla, prip. ji naopak nekam nevytahla… myslela bych hlavne na ni a jeji pocity a prani nez na ty svoje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
18.12.19 22:00

Jo, rozhodně bych si v tom shonu našla i nějaký čas jen pro sebe nebo právě na sestru, mamku… Mám to podobně a taky budu obklopená lidmi. Už teď si ale vyhraňuji dny, kdy budu péct vánočku a budu sama, protože by mi z toho hráblo. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat