Nemám momentálně nárok na dávku hmotné nouze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nika666
Nováček 9 příspěvků 10.12.18 10:23
Nemám momentálně nárok na dávku hmotné nouze

Zdravím, mám takovou otázku…jsem samoživitelka, starám se o 2,5 letého chlapečka a od ledna tohoto roku bydlíme se synem v pronajatém bytu. Minulý měsíc jsem zašla na ú. p abych si zjistila kdy mi končí rodičovský příspěvek a paní mi oznámila že už v lednu 2019. Ano probírala jsem rodičovský příspěvek kolem 8tis, a bohužel jsem si úplně nespočítala aby mě dal existenčně rodičák do 3 let mého dítěte než půjde do školky. Takže jsem si okamžitě nechala rodičák snížit tak, aby nám to dalo alespoň do června než malej půjde do školky. Tudíž z mého r. p z 8tis mám 3.128,– s čímž se mi naskytl problém že tento měsíc zaplatím nájem a zbydou nám i s alimentama 2tisíce na měsíc. To není ani životní minimum které by nám mělo činit 4.880,–. Tak jsem zašla na hmotnou nouzi kde mi paní ihned dala žádost a vypočítala mi, že podle jejich kalkulačky nemám nárok na hm. nouzi protože se vše počítá 3měsíce zpětně. Takže je logické když jsem ještě před dvěma měsíci měla 8tis mateřskou +příd. na dítě, přísp. na bydlení a alimenty tak mé příjmy byli kolem 14 tis. Když jsem se zeptala že je to pro mě tíživá situace a že ze 2tis na měsíc pro dva když ještě bohužel kupuji pliny že s tím ještě bojujeme mi paní odvětila že at si někde půjčim, že to dělá spousta lidí…no jasně, jenže já si půjčim a vrátím 2× tolik a hlavně bych to momentálně neměla z čeho vrátit…poradí mě tu prosím někdo, jak lze tuto situaci vyřešit i jinak nebo mě paní v něčem lhala a neřekla jiné řešení? Děkuji hezký den

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Miasofi
Kecalka 482 příspěvků 10.12.18 10:27

A z těch 14tis sis nic nenašetřila?

Ou
Kelišová 5814 příspěvků 10.12.18 10:27

Zajděte do nejbližší občanské poradny a proberte to s nimi. http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?…

Uživatel je onlinekáťa
Extra třída :D 13261 příspěvků 10.12.18 10:28

A neexistuje nějaká mimořádná jednorázová dávka ???
Jinak u 2,5 letého dítěte bych se spíš snažila zajistit hlídání (školka, jesle, kamarádka) a šla bych pracovat, to už není miminko.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 10.12.18 10:30

@Miasofi hodně debilni dotaz :roll:

Aduš8
Závislačka 2960 příspěvků 10.12.18 10:31

@Miasofi to se ze 14 k dá po zaplacení nájmu a všeho kolem, koupi jídla a ostatních potřeb ještě něco ušetřit? O tom dost pochybuji

Nika666
Nováček 9 příspěvků 10.12.18 10:32

@káťa bydlím na vesnici kde máme školky sice 3, ale problém jsou především plíny, které samozřejmě dávám jen když jde malej spát ale i tak se stane že se prostě počůrá…kamarádky jsou také na mateřské tudíž s jejich dvouma dětma je to problém…

Aduš8
Závislačka 2960 příspěvků 10.12.18 10:33

Přesně tak, zkusila bych zajistit hlídání a našla brigádu, kluk už je velký. :nevim:

Miasofi
Kecalka 482 příspěvků 10.12.18 10:36

@Aduš8
Tak já mám děti dvě, nemám příspěvek na dítě ani na bydlení, peněz míň než zakl.a vyjít dokážu, pač mi nic jiného nezbyde. A šetřit prostě musím, jinak se můžu jít pást že. A to ještě platím starší školku.

medunka23
Kelišová 7261 příspěvků 10.12.18 10:37

@Miasofi to jako vážně 8o
Jinak zakladatelko, co nějaká brigáda, nepohlidal by ti někdo?? A mám dojem, že by snad mělo jít i se přihlásit na UP, ale tam záleží, jestlli ti běží pracovní smlouva. Už jsem tu několikrát četla, že můžeš naráz pobírat jak rodicak, tak podporu. To by ti mohlo nachvilku pomoct.

Miasofi
Kecalka 482 příspěvků 10.12.18 10:38
@Aduš8 píše:
@Miasofi to se ze 14 k dá po zaplacení nájmu a všeho kolem, koupi jídla a ostatních potřeb ještě něco ušetřit? O tom dost pochybuji

Jinak zakl.píše, že teď když má nižší RP o pět tisíc, tak jí zbývají dva. Takže předtím jí muselo zabývat sedm. To se nedá ušetřit?

Aduš8
Závislačka 2960 příspěvků 10.12.18 10:43

@Miasofi ne, ze sedmi tisíc se fakt šetří těžko. Vyjít ano, i to někdy s obtížemi. Jinak se mi líbí takhle někoho odsuzovat, když jeho situaci absolutně neznám.

Miasofi
Kecalka 482 příspěvků 10.12.18 10:44
@Aduš8 píše:
@Miasofi ne, ze sedmi tisíc se fakt šetří těžko. Vyjít ano, i to někdy s obtížemi. Jinak se mi líbí takhle někoho odsuzovat, když jeho situaci absolutně neznám.

Já někde někoho odsuzuju? :think: Jen jsem se ptala, zda z těch 14tis zakl.něco ušetřila, toť vše :nevim:

Nika666
Nováček 9 příspěvků 10.12.18 10:46

@medunka23 blbé mám to, že se nemám ani kam vrátit do práce. Dělala jsem dva roky ve fabrice, potom jsem odešla dělat prodavačku kde jsem byla "přidělena za podmínek že zaměstnavatel bude mít půl roku za mě jakousi dotaci nebo jak to říci…pr.úřad mu za mě vyplácel mou výplatu a po půl roce jsem otěhotněla a jemu došli dotace tudíž mi dal výpověď, jenže to bylo v době kdy jsem už těhotná byla, a z práce vás ve vašem stavu vyhodit nesmí, tak jsem šla i vzhledem k špatnému těhu na rizikové …se zaměstnavatelem se to táhlo ve zlým, když úřad práce zjistil že toho vlastně jen využil a hned mi dal výpověď…Takže nastoupit teď hned někam to úplně nejde. Mamka pracuje takže ta je vytížená…prostě poprat se s těmi plínamy by byla určitě výhra …plus najít něco na pol.úvazek…

Aduš8
Závislačka 2960 příspěvků 10.12.18 10:47

@Miasofi tak kdyby měla zakladatelka našetřeno, nebude se tu ptát, co má dělat, aby nebyla bez peněz. Takže ano, tvoje otázka je odsuzující, potvrzují to i tvé další příspěvky. Přece jí zbylo celých 7000,jakto,že nemá našetřeno… :potlesk: to jí fakt pomůže

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

„Blahobytný“ Zounar úplně nahý: Vyjít na divadelní prkna chtělo dávku odvahy!

Není vaše vina, že jdou po čtyřicítce kila nahoru! Známý reklamní slogan si... číst dále >

Podezřelí z vraždy pumpařky u soudu: Já tam nebyl! křičel jeden z nich

Měla v chladnokrevné popravě pumpařky Jany prsty i těhotná přítelkyně vraha... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >