Nemám náladu na Vánoce - rodina

Anonymní
21.12.20 10:30

Nemám náladu na Vánoce - rodina

Ahoj, abych Vám dnešní situaci přiblížila. Je to již 2 roky co má táta milenku, žije s mamkou a s námi (22 a brácha 26). Situace je tak nějak v ránci možností, maminka se o tatínka stará má ho moc ráda. Táta je za to rád, ale k milence se nanastěhuje. Těžko říct proč?! No a bratr to tezko nese, ja jsem si smad uz zvykla ze kdyz to bude v ramci moznosti v pohode tak fajn… Tata je ale dost naladovej ten vek po 50tce. V praci toho ma moc, milenka a rodina. Obcas je proste protivnej. Bratr na nej tlaci aby se rozhodl, jenze pak je to mazec :( mam starch ze si ublizi… budu muset bratrickoj vysvetlit, ze to mamky a tatky zalezitost, do ktere se nemuze plest… no jak to rict, vzdycky jsme byli rodina, ted uz je to pryc… jednou se bojim az se odstehuju jak to vse bude fungovat, myslite ze to tatku prejde.? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4373
21.12.20 10:40

Jestli ho to přejde? To je velmi těžké posoudit. Každopádně je mi to líto. :hug: Chápu, že i dospělé děti to trápí. Brácha by se ale neměl do jejich partnerského vztahu plést. Maminka to zřejmě ví a je s tím nějak srovnaná. Třeba jim ten trojúhelník vyhovuje. Třeba spolu rodiče už intimně nežili a otec potřeboval uvolnit páru jinde. To neznamená, že se nemají rádi. Vztahy jsou různé. Kdyby odejít chtěl, tak by odešel. Vy už jste dospělí a děti ho teda doma zřejmě nedrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24156
21.12.20 10:52

Pochybuju, že ho to přejde. Proč by to dělal, manželka doma okolo něj skáče a milenka podrží.
Být tvoji matkou, tak ho zabalím kufr a pošlu ho už dávno k milence.

Chápu bratra, že se na to nemůže dívat. Otec zahybá a matka nemá trochu sebeúcty. Na to se dodpelým dětem blbě kouká. Nicméně je to věc rodičů, to máš pravdu. Takže doporučuju se odstěhovat a klidně třeba omezit styky. Klidně ať s nimi bratr není na Vánoce s tím, že parodii na šťastnou rodinku odmítá hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9396
21.12.20 11:00

Nechápu, proč bys měla bratrovi vysvětlovat, že je to věc rodičů. Jejich chování má vliv i na vaši kvalitu života, a proto je naprosto v pořádku, že se k tomu bratr cítí potřebu vyjadřovat.
Je vidět, že narozdíl od tebe, tvojí matky a tvého tce, má ještě trošku sebeúcty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24156
21.12.20 11:05

Jinak chápu nechuť k vánocům. Já je skoro nesnášele někdy od svých 15 o cca 23, kdy jsem už doma skoro nepobývala. Tatínek byl taky „dost svůj“. :cert: Takže za mě prostě lepší je s rodinou netrávit, pokud z toho má člověk akorát náběh na žaludeční vžedy nebo depresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
21.12.20 11:05
@Svistice píše:
Pochybuju, že ho to přejde. Proč by to dělal, manželka doma okolo něj skáče a milenka podrží.
Být tvoji matkou, tak ho zabalím kufr a pošlu ho už dávno k milence.Chápu bratra, že se na to nemůže dívat. Otec zahybá a matka nemá trochu sebeúcty. Na to se dodpelým dětem blbě kouká. Nicméně je to věc rodičů, to máš pravdu. Takže doporučuju se odstěhovat a klidně třeba omezit styky. Klidně ať s nimi bratr není na Vánoce s tím, že parodii na šťastnou rodinku odmítá hrát.

Přesně. Bratrovi se vůbec nedivím. Já bych v tomto taky nechtěla a nevydržela žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74822
21.12.20 11:20
@Kirstenn píše:
Přesně. Bratrovi se vůbec nedivím. Já bych v tomto taky nechtěla a nevydržela žít.

Vzdyt nemusi, v 26 by mohl mit dostatek sebeucty a odstehovat se odnekud, kde zit nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19433
21.12.20 11:50
@j.a.n.i1 píše:
Vzdyt nemusi, v 26 by mohl mit dostatek sebeucty a odstehovat se odnekud, kde zit nechce…

přesně tak, ve 26 bydlet v mamahotelu a ještě remcat, jak blbě to mají rodiče nastavený :zed:
ať jde bydlet sám, roky na osamostatnění už dááávno má

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
21.12.20 11:53

Nechápu, proč na něj brácha tlačí, aby se rozhodl, když on evidentně před žádným rozhodnutím nestojí? Má obě ženy, které se vzájemně tolerují, tak co by mu chybělo? Souhlasím s tím, že pokud se to bráchovi nelíbí, má právo to říct, ale klidně by se mohl odstěhovat sám, věk na to má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
21.12.20 12:16

Taky by se mi asi nechtělo moc dívat, jak se máma ponižuje…tak bych se radši odstěhovala. Ostatně v jeho věku to měl dávno udělat. Ale třeba to mamce „vyhovuje“, třeba mají nějakou domluvu…je pravda, že je to věc hlavně jejich, ty do bráchy nijak nehuč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
21.12.20 12:40

Je potřeba si uvědomit, že ty i bratr jste dospělí, je vám oběma přes 20, jemu táhne skoro na 30, máte své životy, stejně jako táta s mamkou. Pokud jim to takto vyhovuje…to máš těžký. Brácha si musí v hlavě nějak nastavit, že to není jeho věc a že nemá nikoho soudit ani do něčeho tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
21.12.20 16:50

Tak já jsem zažil doma hodně podobnou situaci a měl jsem tendenci do toho kecat podobně, jako tvůj bratr. Já se tedy odstěhoval.

Život mě nakonec dal takovou lekci, že nejenom že bych rodičům do toho už nekecal, ale ani bych neměl odvahu otce, nebo matku, nějak soudit. Řeči o sebeúctě, bezohlednosti, jak tady někteří psali.

A jak to u nás nakonec dopadlo? Naši se nakonec rozvedli a už se nevídali. Rádi se ale měli oba až do smrti, jak na smrtelné posteli vyšlo najevo.

Nad tohle by ses ty, i tvůj bratr, měli povznést. Není to vaše věc. Ber to i jako takovou malou zkoušku dospělosti, vyzrálosti. Pokud to nepůjde, můžete se odstěhovat, nebo omezit setkávání, jste dospělí. Byla by to myslím ale škoda. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 16:55

Několik let jsem žila v něčem podobném. Doteď mi jde mráz po zádech, když si vzpomenu na mamku - jak se ponižovala. :,(

Tvůj brácha má páteř. Ty s mámou si ji taky pořiďte.

• Citovat
  • Nahlásit
3230
21.12.20 16:56
@Anonymní píše:
Ahoj, abych Vám dnešní situaci přiblížila. Je to již 2 roky co má táta milenku, žije s mamkou a s námi (22 a brácha 26). Situace je tak nějak v ránci možností, maminka se o tatínka stará má ho moc ráda. Táta je za to rád, ale k milence se nanastěhuje. Těžko říct proč?! No a bratr to tezko nese, ja jsem si smad uz zvykla ze kdyz to bude v ramci moznosti v pohode tak fajn… Tata je ale dost naladovej ten vek po 50tce. V praci toho ma moc, milenka a rodina. Obcas je proste protivnej. Bratr na nej tlaci aby se rozhodl, jenze pak je to mazec :( mam starch ze si ublizi… budu muset bratrickoj vysvetlit, ze to mamky a tatky zalezitost, do ktere se nemuze plest… no jak to rict, vzdycky jsme byli rodina, ted uz je to pryc… jednou se bojim az se odstehuju jak to vse bude fungovat, myslite ze to tatku prejde.? :roll:

22 bratricek… to stoji za to. Vzdyt je dospely clovek, tak at se s tim srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19433
21.12.20 22:58
@Pavlik Morozov píše:
22 bratricek… to stoji za to. Vzdyt je dospely clovek, tak at se s tim srovna.

bratříček má 26, zakladatelka 22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat