Nemám o něj zájem, ale pořád mě obtěžuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

coraima
Povídálka 41 příspěvků 12.02.18 14:31
Nemám o něj zájem, ale pořád mě obtěžuje

Zdravím a přeji krásné odpoledne. Ráda bych znala váš názor či radu na moji situaci. Začal mě obtěžovat jeden muž. Je to v podstatě můj kamarád z dětství, jezdil k nám s rodinou na chalupu z Prahy a hlavně o letních prázdninách jsme byli (samozřejmě i s ostatními dětmi) hodně venku a trávili jsme spolu dost času. To bylo období cca základní škola. Ještě chci říct, že jsme spolu nikdy nic neměli, žádná láska, vzhledově se mi nelíbil ani nenaznačil, že bych se líbila já jemu.

Pak jsme spolu x let nebyli vůbec v kontaktu, oni k nám začali jezdit míň, já se odstěhovala, pak zase přistěhovala zpátky… Před pár týdny si mě přidal do přátel na Facebooku. Nijak jsem se nad tím nepozastavovala, říkala jsem si, kamarád z dětství, proč ne.
Hned, jak jsem mu žádost odklepla, tak mi napsal. Nejdřív to bylo fajn, prohodili jsme spolu pár virtuálních slov, co nového, jak se kdo má, prostě normální kamarádská konverzace. Problém je v tom, že on mě začal po pár dnech vyloženě obtěžovat :pocitac: Pořád mi píše, ptá se na soukromé věci, lacině mi lichotí, má různé dvojsmyslné narážky, opravdu se vyloženě vtírá. Snažila jsem se mu nejdřív normálně vysvětlit, že o něj nemám zájem, pak důrazně vysvětlit, ale nic nepomáhalo. Vzal si prostě do hlavy, že se k sobě hodíme a chce se mnou chodit. Nakonec jsem si ho na Facebooku zablokovala. On si na mě ale našel číslo a e-mail do práce a obtěžuje mě i tam. Dokonce psal SMS členům mé rodiny, jestli mám přítele a takové věci. Nevím vůbec, jak mám tuhle situaci řešit. Včera mi psal, že se chystá zase na chalupu, tak ať se připravím, že mě navštíví. Jako nemůžu říct, že bych se nějak bála o své bezpečí, nijak mi nevyhrožuje, nepíše sprostě, nevydírá, ale prostě mě ten jeho zájem, který já neopětuji, ubíjí a hrozně mi to vadí, že nerespektuje mé hranice a vlastně ho ani nezajímá můj názor. Vzal si prostě do hlavy to svoje a na mém názoru - jestli to tak taky chci - mu nezáleží.

Tak jsem se chtěla zeptat, jak byste toto řešili? Na jeho kontaktování nijak nereaguji, kde to šlo, tak jsem si ho zablokovala, ale v práci to nejde. Volá mi z různých čísel a pokaždé nepoznám, že je to on. Jako doufám, že ho to přejde, ale fakt už mi to vadí. Máte někdo podobnou zkušenost? :roll: Budu ráda za názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 12.02.18 14:35

Kde sehnal tel na členy tvé rodiny?

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 12.02.18 14:37

Normalne ho napras za stolking…doufam ze to pisu trochu dobre..to nemusi byt prdel..hele pokud je to takovej cvok, tak aby te nekde pak neprepal..jdi na pcr

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 12.02.18 14:38
@ka2ka píše:
Kde sehnal tel na členy tvé rodiny?

Uz zo je sila…ze si dal tu praci aby si na ni sehnal cislo do prace a na rodinu…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 2 inzeráty 12.02.18 14:38

Psychopat 8o Pokud by nerespektoval muj nesouhlas s jeho navstevou, pohrozila bych mu policii, treba se zalekne…

Detsa
Extra třída :D 10802 příspěvků 12.02.18 14:39

@coraima Pokud už nepomáhá normální domluva, že nemáš zájem a že to přehání :nevim:. Zkusil bych mu to naposled upřímně napsat, že to už je přes čáru a že tě už vážně obtěžuje.
Pak už jedině se obrátit na policii nebo známý, který ho tak trochu vyženou :nevim:

coraima
Povídálka 41 příspěvků 12.02.18 14:39

@ka2ka Zřejmě přes příbuzné a známé. Jeho táta s mým jsou kamarádi a jeho brácha zase dost kamarádil s mým…

martasesek
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12.02.18 14:40

Mám podobnu zkušenost. Ne přímou, ale nepřímou. Zkus mu vysvětlit že ti to vadí a že pokud nedá pokoj, oznámíš to na polici. Nedá se nic dělat, mohlo by se to stupňovat. Držím palce

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 12.02.18 14:40

Řekni mu že tvoje přítelkyně bude nadšená až přijede a že vám pomůže vymalovat pokoj pro miminko

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.02.18 14:40

Nic ve zlém, ale zavání mi to Stalkingem. Nejspíš nebude moc psychicky v pořádku, dala bych od něj ruce pryč. Sice zatím nepíše sprostě, nenadává, ale co není může být. Já bych tedy měla asi trochu nahnáno. Napsala bych mu dopis, jestli víš kde bydlí, že důrazně žádám, aby mě už nekontaktoval a pokud to bude pokračovat, že to budu řešit tvrději. A pokud by mě dál obtěžovat zašla bych normálně na polici. Sice to byl kamarád, ale to už je spousta let. A odtud potud.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp.

Ms.Ragdoll
Závislačka 2552 příspěvků 12.02.18 14:41

A mas pritele, nebo alespon nejakeho 2 metry vysokeho, respekt vzbuzujiciho kamarada? Ze by mu naslusno, ale dostatecne durazne vysvetlil, ze ma smulu, at se klidi? :think:

Příspěvek upraven 12.02.18 v 14:42

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 12.02.18 14:41
@coraima píše:
@ka2ka Zřejmě přes příbuzné a známé. Jeho táta s mým jsou kamarádi a jeho brácha zase dost kamarádil s mým…

no rodině bych vysvětlila že si nepřeješ aby cizím lidem dávali tvůj tel

Detsa
Extra třída :D 10802 příspěvků 12.02.18 14:42
@coraima píše:

No a co to teda zkusit řešit přes tátu, že te vážně obtěžuje už? By mu to mohl naznačit, to by mohlo pomoct.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 12.02.18 14:42

Já bych si ho zablokovala úplně všude i na mobilu jeho číslo :think: a kdyby to nepřestalo tak bych ho nahlásila že tě obtěžuje.

coraima
Povídálka 41 příspěvků 12.02.18 14:42

@Andy27 Já právě nevím, jestli je tohle stalking. Vždycky jsem si myslela, že je to až to, když muž na ženu (i obráceně samozřejmě) někde čeká, vyhrožuje jí, nadává, vydírá a tak… Ale můžu se samozřejmě i plést. Mám trochu strach, že by se mi na policii vysmáli.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohumil Klepl zmizel. Neodehrál představení a 11 dní se nikomu neozval

Herec Bob Klepl (60) na konci září zkolaboval na divadelních prknech Studia... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >