Reklama

Nemám práci, peníze a chci odejít od manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 12:05
Nemám práci, peníze a chci odejít od manžela

Ahoj, jsem v hrozné situaci a nevím co mám dělat. Poradíte mi prosím?
Bydlíme na vesnici (práce tady není žádná, ani v okolí, jen ve městě 40km odtud).Já jsem ted rok po mateřské, hledám pořád práci. Babičky máme daleko, manžel je do večera v práci.
Jsem finančně závislá na manželovi, ale už mě to úplně deptá. Doprošuju se o každou korunu, nic svého prostě nemám. Navíc je u nás opravdu hrozná krize, chci od něj odejít. Nyní mám příležitost práce, ale musela bych dojíždět (což mi nevadí)ale je to práce na turnusy(krátký, dlouhý týden).A nemám tu nikoho kdo by mi děti pohlídal - vyzvedl z družiny, ze školky.
Chci se přestěhovat do města, ale nemám za co bydlet a navíc ani ve městě by mi nikdo děti nepohlídal. Vůbec nevím co mám dělat. Nikoho na hlídání si platit nemohu, protože jsem prodavačka a výdělek mi vychází na 11 000,–čistého, z toho 2000,–projedu.Nic moc mi nezbyde, ale aspon něco. Ted nemám vůbec nic.Jsem v hrozné situaci a nevím, opravdu nevím co dělat. Manžel je rád, že jsem doma, vyhovuje mu, že jsem pořád doma s dětma, říká mi at si žádnou práci nehledám, ale mně už hrabe.
Děkuju moc za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 08.03.17 12:08

Začni šporovat peníze. Až budeš mít cca 70 tisíc, najdi si byt, odstěhuj se, zaplať 2měsíční kauci, nájem, najdi si práci, hlídací kamarádku, pořiď kolek za tisícovku a podej žádost o rozvod.
Nic jiného se radit nedá. Bez peněz to nepůjde, bohužel.

unuděná
Kelišová 5374 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 12:14

Asi ti nezbyde než zatnout zuby a vydržet. Sehnat práci (třeba i z domova, pokud umíš i něco jiného než dělat na kase), škudlit každou korunku a pak odejít. Nebo o tom s manželem promluv narovinu, alespoň bude vědět, na čem je a třeba se něco změní ;)

Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 08.03.17 12:15
@Anonymní píše:
Bydlíme na vesnici (práce tady není žádná, ani v okolí, jen ve městě 40km odtud).Já jsem ted rok po mateřské, hledám pořád práci. Babičky máme daleko, manžel je do večera v práci.
Jsem finančně závislá na manželovi, ale už mě to úplně deptá. Doprošuju se o každou korunu, nic svého prostě nemám. Navíc je u nás opravdu hrozná krize, chci od něj odejít. Nyní mám příležitost práce, ale musela bych dojíždět (což mi nevadí)ale je to práce na turnusy(krátký, dlouhý týden).A nemám tu nikoho kdo by mi děti pohlídal - vyzvedl z družiny, ze školky.
Chci se přestěhovat do města, ale nemám za co bydlet a navíc ani ve městě by mi nikdo děti nepohlídal. Vůbec nevím co mám dělat. Nikoho na hlídání si platit nemohu, protože jsem prodavačka a výdělek mi vychází na 11 000,–čistého, z toho 2000,–projedu.Nic moc mi nezbyde, ale aspon něco. Ted nemám vůbec nic.Jsem v hrozné situaci a nevím, opravdu nevím co dělat. Manžel je rád, že jsem doma, vyhovuje mu, že jsem pořád doma s dětma, říká mi at si žádnou práci nehledám, ale mně už hrabe.
Děkuju moc za jakoukoliv radu.

Tak to moc možností nemáš. Školka a škola jsou jak daleko od bydliště? Tam by prodavačku nepotřebovali? Nebo bych zkusila nějaký rekvalifikační kurz - do toho by manžel neinvestoval? Pokud tě nebije a není to alkoholik první třídy, zkusila bych ještě na vztahu s ním zapracovat. Jistě na tom má svou vinu to, že nepracuješ a o peníze musíš „žebrat“.
Spousta maminek na rodičáku začala šít a prodávat své výrobky. Ale netuším, jak moc je to výdělečné. Asi je třeba nejdřív objevit „díru na trhu“.

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 08.03.17 12:15

Manžel ti nedá peníze na domácnost?

axelina
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 3 inzeráty 08.03.17 12:19
@Anonymní píše:
Děkuju moc za jakoukoliv radu.

ty už jsi sem nedavno psala vid… no moc na vyber nemas… chceš li vztah udržet - promluv si važne s manželem, navštiv psychologa…to bych udelala každopadne.. když nemas fakt vubec žádny penize tak proste odejit nemužes… je mi te lito neumim si to ani predstavit že bych byla zavisla na někom a tim padem nebyla svobodna. jsem zvykla si delat co chci takže pro mě by toto bylo opravdu velmi depresivní :-(

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 08.03.17 12:20
@axelina píše:
ty už jsi sem nedavno psala vid… no moc na vyber nemas… chceš li vztah udržet - promluv si važne s manželem, navštiv psychologa…to bych udelala každopadne.. když nemas fakt vubec žádny penize tak proste odejit nemužes… je mi te lito neumim si to ani predstavit že bych byla zavisla na někom a tim padem nebyla svobodna. jsem zvykla si delat co chci takže pro mě by toto bylo opravdu velmi depresivní :-(

Taky si říkám, jak je možné, kolik žen je závislých na mužích a nemyslí na „zadní vrátka“ a ještě se musí doprošovat peněz na provoz domácnosti.
Tož tak je potřeba zakladatelko ulívat peníze bokem, pokud chceš bydlet sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 12:21

Ono je asi tezke setrit si, kdyz neni z ceho. Rodicak pkryje sotva naklady a manzel se asi taky moc nepreda… Znam to. A dprosovat se kazdy mesic o penize, protoze rodicak proste na vse nestaci..

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 08.03.17 12:24

Najít si práci, nic jiného možné není, i kdybys měla nárok na dávky, tak třeba na bydlení jí dostaneš až zpětně… pokud jsi v nějaké opravdu tíživé situaci, nemůže ti do začátku pomoci rodina?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 08.03.17 12:25
@hudečice píše:
Taky si říkám, jak je možné, kolik žen je závislých na mužích a nemyslí na „zadní vrátka“ a ještě se musí doprošovat peněz na provoz domácnosti.
Tož tak je potřeba zakladatelko ulívat peníze bokem, pokud chceš bydlet sama.

Pravda. Pak si jí přestane vážit, pak se z ní stane domácí inventář a skříň přece stojí v koutě a počká, až ji pán třeba přesune na lepší místo. Tolik let po revoluci, člověk by si řekl, že ta porevoluční generace je moudřejší a chytřejší. Není. :zed:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 12:25

Nemáš kámošku ve stejné situaci?

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 08.03.17 12:27

Ale ten rodičák nemá na vše stačit, proto se to taky jsem u je rodičovský příspěvek. Takže má přispět do domácnosti a ne vše vykryvat…Zbytek má Samozřejmě dodat druhý pracující člen rodiny

Paola21
Závislačka 3401 příspěvků 08.03.17 12:28

Řešila bych jako první rozvod, práci a nové bydlení. Jakmile se rozvedeš, dostaneš alimenty, jako žena samoživitelka se přestěhuješ s dětmi za prací a z platu si jistě už někoho na vyzvedávání dětí zaplatíš

Příspěvek upraven 08.03.17 v 12:33

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 08.03.17 12:28
@Kobliha51 píše:
Pravda. Pak si jí přestane vážit, pak se z ní stane domácí inventář a skříň přece stojí v koutě a počká, až ji pán třeba přesune na lepší místo. Tolik let po revoluci, člověk by si řekl, že ta porevoluční generace je moudřejší a chytřejší. Není. :zed:

Ne, ony ty ženy žijí stále v té rovnici, kterou převzali od svých babiček (porevoluční generaci).
Jako beru soužití manželů, kde jsou finance společné. Ale v dnešní době, kdy se každá druhá blbost řeší rozvodem by měla mít každá žena bokem vytvořenou finanční rezervu.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 08.03.17 12:29
@Paola21 píše: Řešila bych rozvod, pak dostaneš alimenty, na bydlení jsou příspěvky atd.

Ale musí zaplatit kauci, čtvrt roku platit a pak žádat o příspěvek na bydlení, bez peněz to opravdu moc nejde. Další možností je azylový dům, chodím do jednoho pro matky s dětmi a nežijí tam vůbec špatně, nebála bych se toho.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama