Nemam ráda chození ven s dětma po měste

polokoule
31.7.15 12:51

Nemam rada chozeni ven s detma po meste

Ahoj. Posledni dobou me vubec nebavi chodit s malou ven. Bydlime ve vetsim meste a v panelaku. Vyjdu ven, ze vsech stran auta, hluk, lidi. Nevim, co se deje, ale zaclo mi to strasne vadit. Proste nemam chut jit na hriste, kde je porad dost deti, litaji tam, vrazeji do sebe, predbihaji se na skluzavkach,rvou.Asi jsem ted nejak precitlivela.Ze by to bylo tehotenstvim a hroznou unavou :) Ne, ale opravdu zacinam nesnaset mesto.Kdyz jsme u mamky, ktera bydli va vesnici, tak to je o necem jinem. Sednete si na zahradu, kaficko, dite si beha, kuti na pisku nebo jdete na prochazku k lesu. Zadna auta, smrad, davy lidi, proste nadhera. Mesto je na prd.Jak to mate vy? holky z mesta, bavi vas to s detma venku? ja uz apeluji na chlapa, ze bych chtela na vesnici.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
31.7.15 12:54

Hledala jsem si místo, kde bych jednou, až bude rodina, měla kam chodit. Takže bydlím sice ve městě, ale je zde plno zeleně, do centra 20min, do lesa 5min, louka kousek, hrací koutek kousek…
je to o prioritách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
31.7.15 12:54

Mam takove dny, kdy jsem radsi doma, nez abych sla ven. Bydlime sice v panelaku v klidne casti mesta, nicmene za 2-3 roky bychom radi do baracku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.7.15 12:57

@polokoule idealni je bydlet v panelaku ale mit kam vypadnout přes tyden nebo na vikend takze chalupu coz si myslm, ze by pro vas bylo idealni reseni :palec:

• Citovat
  • Upravit
11689
31.7.15 12:58

@polokoule
Já to přímo nesnáším… :mrgreen: Takové to bloumání… A už vůbec nesnáším to každodenní vymýšlení, kam se půjde. S dětských hřišť se osypávám. :lol: No jo, ale co naděláš. Já mám alespoň zahradu u tchýně, tam je mi dobře. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
polokoule
31.7.15 13:04

Jo, detska hriste ve meste, to je peklo. A nejvic me stve, ze kdyz jdu u mamky na zahradu tak jdu nenalicena, nekdy strapata, teplaky, pohoda…Tohle je ve meste nemozne. Vsude zirajici lidi, ach jo :(

• Nahlásit
  • Citovat
3108
31.7.15 13:13

My sice bydlíme kousek od města, nesnáším dětská hřiště občas se z nudy přinutím tam jít, ale když je tam přelidněno tak tam nejdu jdeme se třeba jen projít, ale zase musím malého na něco nalákat, aby tolik neremcal po cestě :D
máme dvougenerační dům, bydlení s tchýní není žádný med ale dá se to, když si uvědomím jaká je to pomoc hlavně z děckama tak člověk lecos přežije :D ale časem bychom chtěli do svého vlastního vymodleného baráčku a to ted tak 5let nebude možné :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12757

My bydlíme v bytovce na vesnici a hřiště máme hned naproti bytovce, ale přes cestu. musím tam s dětma chodit a hlídat je. nejraději jezdím k našim na zahradu, tady se cítím moc dobře. zrovna jsme tu už 5 dní a dneska se vracíme domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200

I pro tento duvod jsme po 5r. z města zdrhli na vesnici. Dyl jsme tam nevydrželi.
Ted když jedeme do města je to nákup, něco vyridit a zase zpet. Kroužky mají decka tady, je tu klid žádné davy, i když nám sem jezdí dost turistů na otevřené sklepy. Sice každý ví o každém, jsou zvědaví, ale mili, lidí maji k sobě blíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.7.15 13:15

Ptáš se, jestli nás to baví ve městě. Mě ano. Pocházím z okresního města, když mi bylo asi 12, tak jsme koupili barák na vesnici a nezvykla jsem si tam nikdy. Šíleně jsem trpěla. Utekla jsem za prací a bydlením rovnou do Brna. Když jsme potom řešili vlastní bydlení, koupili jsme si byt na malém městě kousek za Brnem. Veškerá občanská vybavenost, zároveň klid a když mě to popadne, jsem za 15 minut v Brně. Já jsem spokojená. Občas jezdívám s dětmi k našim na vesnici, mají barák, zahradu… ze začátku super, užívám si posezení venku. Po týdnu mám toho plné zuby a neuvěřitelně se těším domů. Pro mě ten vesnický klid a kde nic, tu nic jednoduše není. Zbláznila bych se a ukousala nudou. A není to nic ani pro mého 4-letého syna. Ten chce neustále kolektiv, děti, kamarády a hlavně neustálou akci. Takže jsme pořád mezi dětmi a snažíme se něco podnikat. Jsme oba blíženci, zřejmě na tom něco bude. :mrgreen: Doma na zahradě by trpěl a já s ním. Stačí, že jsou teď o prázdninách prázdná hřiště. Dost těžce to nese a nemůže se dočkat školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
31.7.15 13:16

Naprosto tě chápu, proto jsem vždycky jezdila všude autem, štvou mě lidi, chodníky hned vedle silnic, kde jede jedno auto za druhým, je tam strašně prachu a hluku, nesnáším to, když musím do města pěšky. Bydlíme na kraji, na procházkách se vyhýbáme hlavním silnicím, prostě mi to vadí, nejradši jsem na zahradě, kde si já i dítko můžeme dělat co chceme, je to celkem klid, ale všechno je blízko, škola, školka, obchody, lékaři, úřady. Zas na vesnici bych se taky zbláznila, tam nic není, což pro mobilního člověka nevadí, ale dělat pak dětem taxikáře, to by se mi taky nechtělo, klidnější kraj města mi naprosto vyhovuje a je pro mě ideální :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
31.7.15 13:17

@polokoule bydlim v ostravě a denně courám po lese - zlaté město toto, les mam hned za domem :mrgreen: lidi a hluk mi vadí jak kdy.. ještě edit - vlastní zahrada mi ale chybí.. teď jsme byli na dovce, tam zahrada, bazén, to bylo super - jsme seděli, děcka blbnuly, pohoda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 13:20

Asi jsem tu jedina…ale žít na vesnici, umřu nudou. Bydlím na rušné ulici, ale v krásném městě, hřiště mi nevadí, do přírody kousek, všude tu máme kopce, lesy. Zahrádku máme pár km od domova. Pro mě je ve městě mnohem pohodlnější život ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 13:24

Já zas z města vytěžila maximum, chodíme plavat, cvičit, na zpívánky, dělat dobrovolníka do jednoho MC, ZOO… ty hřiště a bezcílná toulání městem nejsou hlavní program, jen občasné zpestření. Na vesnici odkud pocházím by nic z toho nebylo možné.
Neumím si představit žít na vesnici, bez kina, divadla, knihovny, možnosti jet v jedenáct v noci na pivo a mít se i jak vrátit. Nemám řidičák, auto je pro mě nezvladatelný protivník.
To si musíš rozhodnout sama, jestli výhody města přváží jeho nevýhody. A tak se musíš rozhodnout i s bydlením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.7.15 13:25
@Alušáček píše:
Asi jsem tu jedina…ale žít na vesnici, umřu nudou. Bydlím na rušné ulici, ale v krásném městě, hřiště mi nevadí, do přírody kousek, všude tu máme kopce, lesy. Zahrádku máme pár km od domova. Pro mě je ve městě mnohem pohodlnější život ;)

Nejsi. Mám to stejně. Na vesnici bych se zbláznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama