Nemám ráda cizi děti/pritelovo

Anonymní
22.7.21 18:02

Nemám ráda cizi děti/pritelovo

Ahoj, jdu se Vám svěřit se svým problémem.. je to pro mě problém a nevím jak ho řešit.
Děti.. nemám rada děti, cizi.. je mi 23 a dítě nemám, ale vím, ze svoje jednou budu milovat.. ale ty cizi nebo pritelovo.. (má ADHD tak je to vůbec o nervy) nedokážu je proste extra vystat.. a prosím neříkejte, ze si mám najít bezdětného.. :roll:

Já si s dětmi proste neumím ani povídat, jako pohlídám nebo tak.. ale neumím s nimi nic dělat. Mám doma 6ti letou sestru a proste z ni šílím :nevim:
Chtěla bych tohle opravdu změnit, hrozně mě to štve.. ale pretvarovat se proste neumím..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49
22.7.21 18:09

Já zas nemám ráda ten novodobý zvyk, že když někdo neví, jaké má napsat na konci přídavného jména y/i, tak to tam hodí jako střední rod s o na konci. Takže přítelovy děti, ne přítelovo děti. Zní to fakt hrozně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 18:10
@Roxy ivka píše:
Já zas nemám ráda ten novodobý zvyk, že když někdo neví, jaké má napsat na konci přídavného jména y/i, tak to tam hodí jako střední rod s o na konci. Takže přítelovy děti, ne přítelovo děti. Zní to fakt hrozně.

To mě zrovna teď netrápí, ale chápu..

• Citovat
  • Nahlásit
14006
22.7.21 18:12

Je jen jediná rada. Najdi si muže bez dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6384
22.7.21 18:17

Jsi mladá bezdetna, proč by jsi měla navazovat vztah s chlapem který už má děti. Nevim jaké jiné rady chceš slyset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
22.7.21 18:19
@Roxy ivka píše:

„Přítelovo“ se běžně používá na Plzeňsku a vůbec na západě Čech, jak jsem vypozorovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2936
22.7.21 18:20
@Roxy ivka píše:

No já jsem to třeba pochopila v té větě, že myslí " ale ty cizí (děti) nebo přítelovo (dítě) „, dále o něm píše v jednotném čísle " má ADHD“. :think:
Konec jazykového okénka.

Radu pro zakladatelku nemám, protože jediné řešení, které mi připadá rozumné i s ohledem na její věk, poradit nechce.

Příspěvek upraven 22.07.21 v 18:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
22.7.21 18:21
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu se Vám svěřit se svým problémem.. je to pro mě problém a nevím jak ho řešit.
Děti.. nemám rada děti, cizi.. je mi 23 a dítě nemám, ale vím, ze svoje jednou budu milovat.. ale ty cizi nebo pritelovo.. (má ADHD tak je to vůbec o nervy) nedokážu je proste extra vystat.. a prosím neříkejte, ze si mám najít bezdětného.. :roll:Já si s dětmi proste neumím ani povídat, jako pohlídám nebo tak.. ale neumím s nimi nic dělat. Mám doma 6ti letou sestru a proste z ni šílím :nevim:
Chtěla bych tohle opravdu změnit, hrozně mě to štve.. ale pretvarovat se proste neumím..

Najdi si bezdětného…
Podle mého pozorování tak 60% žen cizí děti štvou, 10% jsou jedno a 30% jsou takové ty mateřské typy, co s dětmi dobře vychází. (Mě cizí štvou) :lol:

Ale třeba mě taky štve, když můj muž dává (jen v soukromí) najevo takovou lhostejnost vůči mým synovcům a neteřím. Protože pořád je to má krev a bratranci a sestřenice naší dcery. Když mu třeba líčím, že to dítě něco vyhrálo a vidím, jak mě ignoruje. :lol:

Kdyby se tak choval vůči mému dítěti, nesnesla bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.21 18:21

No ja ti nevim, kdyz ho nemas rada, to ho pak od sebe odhanis, kdyz travi cas s vama? Nebo jsi k nemu chladna? To dite nemuze za to, ze ho nemas rada :zed:
Ve 23letech bys opravdu mohla mit bezdetneho, kdyz ty deti tolik nesnasis..

U nas bylo neco podobneho, ex si nabrnknul 19 letou slecnu, ktera dceri zakazovala hracky po te, co nedojedla snidani apod.. a myslela si, ze jeji „vychovne metody“ jsou to nejlepsi, co pro ni muze udelat. tohle nikdy nepochopim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
22.7.21 18:22
@Bábrdl píše:
„Přítelovo“ se běžně používá na Plzeňsku a vůbec na západě Čech, jak jsem vypozorovala.

Vážně? Tak to je možné, a pokud je zakladatelka z toho kraje, tak se omlouvám. Ale stejně si myslím, že si tím spousta lidí prostě jen ulehčuje mluvnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
22.7.21 18:25
@Anonymní píše:
Děti.. nemám rada děti, cizi.. je mi 23 a dítě nemám, ale vím, ze svoje jednou budu milovat.. ale ty cizi nebo pritelovo.. (má ADHD tak je to vůbec o nervy) nedokážu je proste extra vystat.. a prosím neříkejte, ze si mám najít bezdětného.. :roll:Já si s dětmi proste neumím ani povídat, jako pohlídám nebo tak.. ale neumím s nimi nic dělat. Mám doma 6ti letou sestru a proste z ni šílím :nevim:

A co asi tak jinýho než „bezdětnýho“ bys chtěla slyšet? :roll:
je to tady stále dokola…
V zájmu přítelova dítěte buď tak, hodná a jdi od toho. I kdyby se nějak k lepšímu upravil Tvůj vztah k dětem všeobecně, nevěřím tomu, že si k dítěti partnera vztah vytvoříš, když už nyní se o něm takhle vyjadřuješ.

Příspěvek upraven 22.07.21 v 18:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
22.7.21 18:25
@Roxy ivka píše:
Vážně? Tak to je možné, a pokud je zakladatelka z toho kraje, tak se omlouvám. Ale stejně si myslím, že si tím spousta lidí prostě jen ulehčuje mluvnici.

Nemyslím si, že si tím někdo ulehčuje mluvnici. :lol: Někteří lidé ten tvar zkrátka používají.

„Vlivem průmyslové revoluce, která přivedla do měst mnoho lidí rozličného nářečního zázemí, se v obecné češtině rozdíly postupně setřely. Zachovaly se jen některé nespisov-né regionální tvary jazyka, které si společné znaky svých nářečních oblastí nesou dodnes. A tak máme na Plzeňsku „tátovo boty“ a „tuten kabát““

https://www.krnap.cz/…8533.693.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32952
22.7.21 18:27
@smutný.smajlík píše:
U nas bylo neco podobneho, ex si nabrnknul 19 letou slecnu, ktera dceri zakazovala hracky po te, co nedojedla snidani apod.. a myslela si, ze jeji „vychovne metody“ jsou to nejlepsi, co pro ni muze udelat. tohle nikdy nepochopim :nevim:

Tohle je hrozně snadné praktikovat vůči cizím dětem. Dotyčný/á si pak připadá jako mistr výchovy. Mnohem těžší je to u vlastních. :lol: Tam najedou všechna tahle tvrdá důslednost jde do kytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
22.7.21 18:31
@Roxy ivka píše:

Hlavně je to ta nejpříšernější věc, co jsem v odvětví komolení jazyka kdy slyšela :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
22.7.21 18:33

Samo od sebe se to nezmění. Můžeš si zkusit přečíst nějakou knížku o tom, jak k dětem přistupovat, můžeš na přítelově synovi „trénovat“, můžeš zkusit nějaký kurz… ale nejjednodušší pro všechny by asi bylo si pořídit nový model a ne secondhand :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat