Nemám ráda mámu?

Napsat příspěvek
46736
26.7.19 10:50
@Anonymní píše: Řeším jak ji to říct že s ní nechci na výlet, že s ní nechci trávit čas. Chci to vyřešit jemně, mohla bych se třeba vymluvit na hodné práce.. ale nevím jestli to je řešení…

na práci se nevymlouvej. Je potřeba říct pravdu jinak bude vymýšlet jiný termín :? Budeš muset říct jak to je a i proč :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lugerr
26.7.19 10:54
@Anonymní píše: Řeším jak ji to říct že s ní nechci na výlet, že s ní nechci trávit čas. Chci to vyřešit jemně, mohla bych se třeba vymluvit na hodné práce.. ale nevím jestli to je řešení…

Prosím. Výmluvy a lhaní ne! To je cesta do pekel. :?

• Nahlásit
  • Citovat
18896
26.7.19 10:55
Řekla bych jí, že se necítím na to být tak dlouho pohromadě. Čekala bych, co na to odpoví. Nevymlouvala bych se na práci.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4183
26.7.19 10:58
@me57h píše:
A co takhle se jí zeptat, co za tím vším bylo? Vsadím se, že i když jsi to ještě nepochopila, myslela to dobře :kytka: :hug:

Myslíš, že nadávky byly míněny dobře a řečeny s láskou? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.19 10:59

Myslim, ze tvuj problem je v tom, ze citis porad krivdu a neses ji s sebou i v dospelosti. Potrebujes odpusteni… potrebujes odpustit mame, rodine a sama sobe. Jsi vyjmecna takova jaka si, nemusis mit karieru, penize nebo skolu, vzhled abys za neco stala. Nejsi horsi jenom proto ze jsi jina. Nauc se mit rada sama sebe, odpusti vsem a uvidis ze se vsechno razem zmeni, tve mysleni v prvni rade. Hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.19 11:03
@Lugerr píše:
Prosím. Výmluvy a lhaní ne! To je cesta do pekel. :?

To je pravda, lež je to nejhorší ale jak jinak to vyřešit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.19 11:04
@Silvia.Minarik píše:
Myslim, ze tvuj problem je v tom, ze citis porad krivdu a neses ji s sebou i v dospelosti. Potrebujes odpusteni… potrebujes odpustit mame, rodine a sama sobe. Jsi vyjmecna takova jaka si, nemusis mit karieru, penize nebo skolu, vzhled abys za neco stala. Nejsi horsi jenom proto ze jsi jina. Nauc se mit rada sama sebe, odpusti vsem a uvidis ze se vsechno razem zmeni, tve mysleni v prvni rade. Hodne stesti :kytka:

On člověk může odpustit, nic to ale nemění na tom, že s některými lidmi se nedá vydržet. Já své mámě také odpustila a smířila se s tím, že jiná nebude. Návštěva s ní je ale nepříjemná a vyhýbám se jí. Nemusí to tedy vůbec značit, že jí neodpustila.

• Nahlásit
  • Citovat
26.7.19 11:11

Musime mit radi sve rodice? To je povinne?
Muzeme je respektovat jako kterekoliv jine lidi, muzeme jim byt vdecni, ze nam treba davali osaceni a vyzivu, ale ve chvili, kdy jsme dospeli, rodice uz jenom sklizeji, co zaseli. Pokud zaseli spatne, tak sklidi spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
26.7.19 11:24

Když to vezmu z druhé strany, mě by jako matku ani nenapadlo něco takového po své dospělé dceři chtít. A to spolu máme vztahy velice dobré, a mě by nedělalo žádný problém s ní jet na dovolenou, ale prostě chápu, že teď chce mít o svém volnu svůj program.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12689
26.7.19 11:36
@Lugerr píše:
Proč do konfliktu. Stačí ze své strany říct jasně ne a dál nic nepitvat. Pokud takovou reakci dospělá matka nenese, pak není chyba v její dceři. Člověk by neměl dělat pořád nějaké ústupky jen aby se druhý nenaštval. Dost lidem to možná vadí. Ale upřímnost je pro mě na prvním místě. Pokud tě nebudu mít rád, okamžitě ti to řeknu a to samé bych rád od tebe. Takhle to myslím…

no prave o to jde, ze nesnese. Ten patologicky vztah nevznikl jen tak z modreho nebe, ze? Z toho bude mega hadka v nekolika sekundach. To si pis.

Takze pokud jde zakladatelce o to se s matkou do krve rozhadat, pak ano, doporucuju tento postup. Jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11659
26.7.19 11:51

Ja uz se nedivim vubec nicemu. Moje kamaradka se na 1st. ptala deti, co by chtely zmenit doma. A prisahala, ze tretina deti zminila, ze jim doma nadavaj do debi.lu, krete.nu, hlupaku, smradu a dalsi perly. Pak si jedna z matek prisla postezovat na kamaradku, ze rekla jejimu synovi, ze je pri praci pomaly :roll: Tak ji to pekne nandala s temi debily a matka beze slova bezela domu. Zakladatelko, matce bych rekla at se nezlobi, ale ze se na to necitis. A dal bych to nerozvadela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4529
26.7.19 12:06

Mě se osvědčilo říct že prostě nechci bez dalšího vysvětlování. Jsem svéprávná osoba a ač jsem schopná v nutných případech se přizpůsobit tak jsem se musela naučit že nelze být šťastná a plnit očekávání ostatních a že NE je taky odpověď. Trvalo mi to hodně dlouho se to naučit, protože jsem taky „černá ovce rodiny“ která odmaturovala se čtyřkami (byla jsem ráda že jsem si vzpomněla jak se jmenuji) a dovolila si jít na jiný druh VŠ než chtěli rodiče (na jimi preferovanou školu jsem si nedala ani přihlášku) a skončila jsem jenom s titulem Bc. A kupodivu když jsem se přestala sama považovat za zklamání tak se zlepšil i vztah s mojí rodinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4529
26.7.19 12:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
26.7.19 16:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, omlouvám se za anonym. S mámou jsem nikdy neměla super vztah vždycky tam byli jakési problémy, už jako malé holčičce mi hodně ublížila, myslím slovně. Tolik ošklivých věcí co mi řekla, tolik vulgárních nadávek jsem si od ní vyslechla, nikdy mě nemotivovala, nepodpořila. Ani ona, ani otec. Máme teď o trochu lepší vztah.. tedy myslela jsem si. Ale já ji k životu vůbec nepotřebuji. Nežiji s ní, žiji s přítelem. Před pár dny přišla s návrhem jestli bych s ní nešla na prodloužený víkend na výlet, na 3 noci… nechci. Opravdu s ní nechci trávit čas a rozhodně nechci s ní být sama 3 noci, šílím při té představě. Hodně mě to ale trápí, znamená to, že jí nemám ráda? Nechci ji ublížit, jen s ní prostě nechci trávit čas osamotě.
Řekni ji to po pravdě. Přece jen pro to něco udělala, tak by si zasloužila víc, než jen říct „nechci“. I když opomenu, že máš špatné zážitky z dětství, tak máš pravdu v tom, že není lehké trávit najednou tak dlouhou dobu s někým, na koho nejsi zvyklá. Já bych to pochopila. Třeba ona to taky pochopí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama