Nemám ráda přítelovo dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 14:27

Nemám ráda přítelovo dítě

Ahoj,
Přítel má z předchozího manželství 6 letou dceru. Je u nás často, tak 3-4× týdně, tak, jak se to hodí exce (což mi teda taky úplně drásá nervy), i když naštěstí nikdy přes noc, přítel malou vyzvedne ze školky a v 8 vecer veze k mámě, o víkendu je u nás samozřejmě od rána. Malá má mě snad ještě radši než tátu. Horší je to s mým vztahem k ni, mam proste strašnou averzi, vadí mi na ni snad všechno, jak je nevychovana (pozdrav, prosím a dekuju jsou pro ni cizi slova), neumi spláchnout záchod, utrit si zadek, umýt ruce (v září má jít do školy, nechapu), jist u stolu, zapnout bundu atd. Asi bych to zvladala, kdyby nebyla tak hyperaktivní a nesamostatna. Jsem na ni opravdu moc hodna a kamaradska, ona me fakt miluje, ale tím pádem se vším chodí za mnou a ne za tatínkem, toho si skoro nevšimne, i když by on chtěl. Blbě řečeno, mam ji neustále za zadkem, porad si se mnou chce hrát, mne to silene nebaví, i jako malá jsem si hrála spis s autama, ted musim něco vymyslet s panenkama a jednorozcema. Když vařím, musí jít za mnou mi “pomáhat”, když dělám cokoliv, musí byt u me. I přítel ji říká, ať me nechá třeba v klidu vařit, ze si s ni bude hrát on, ale ona chce furt jen byt se mnou. Je to šílený zápřah, u telky vydrží 2 minuty, když čtu pohádku tak sotva tři věty a furt jen pojď si hrát hrát hrát. Celou dobu jen sleduju hodiny, kdy uz konečně pojede k mámě. Nejradši bych utekla, ale přítele miluji nade vše a nedokážu se ho vzdát, je vážně úžasný a jsme pro sebe stvoření. Myslíte, ze se dá k dítěti nějak najít cestu? Holka je jinak fajn, vím, ze je to problém v me hlavě a hlavně v me nelibosti vůči dětem obecně, ne jen vůči ni, svoje děti nechci nikdy. (Upřímně tajně doufám, ze exka se odstěhuje zpatky na Ukrajinu, odkud přišla, uz o tom i mluvila, ze by se možná vrátila a ja bych měla klid jak od malé, tak od ni.. její chování je zase téma do jiné diskuze)
Děkuji, kdo jste dočetli až do konce, bylo toho hodně.
Jen pro připomínku, je mi 23 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72164
4.1.22 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj,
Přítel má z předchozího manželství 6 letou dceru. Je u nás často, tak 3-4× týdně, tak, jak se to hodí exce (což mi teda taky úplně drásá nervy), i když naštěstí nikdy přes noc, přítel malou vyzvedne ze školky a v 8 vecer veze k mámě, o víkendu je u nás samozřejmě od rána. Malá má mě snad ještě radši než tátu. Horší je to s mým vztahem k ni, mam proste strašnou averzi, vadí mi na ni snad všechno, jak je nevychovana (pozdrav, prosím a dekuju jsou pro ni cizi slova), neumi spláchnout záchod, utrit si zadek, umýt ruce (v září má jít do školy, nechapu), jist u stolu, zapnout bundu atd. Asi bych to zvladala, kdyby nebyla tak hyperaktivní a nesamostatna. Jsem na ni opravdu moc hodna a kamaradska, ona me fakt miluje, ale tím pádem se vším chodí za mnou a ne za tatínkem, toho si skoro nevšimne, i když by on chtěl. Blbě řečeno, mam ji neustále za zadkem, porad si se mnou chce hrát, mne to silene nebaví, i jako malá jsem si hrála spis s autama, ted musim něco vymyslet s panenkama a jednorozcema. Když vařím, musí jít za mnou mi “pomáhat”, když dělám cokoliv, musí byt u me. I přítel ji říká, ať me nechá třeba v klidu vařit, ze si s ni bude hrát on, ale ona chce furt jen byt se mnou. Je to šílený zápřah, u telky vydrží 2 minuty, když čtu pohádku tak sotva tři věty a furt jen pojď si hrát hrát hrát. Celou dobu jen sleduju hodiny, kdy uz konečně pojede k mámě. Nejradši bych utekla, ale přítele miluji nade vše a nedokážu se ho vzdát, je vážně úžasný a jsme pro sebe stvoření. Myslíte, ze se dá k dítěti nějak najít cestu? Holka je jinak fajn, vím, ze je to problém v me hlavě a hlavně v me nelibosti vůči dětem obecně, ne jen vůči ni, svoje děti nechci nikdy. (Upřímně tajně doufám, ze exka se odstěhuje zpatky na Ukrajinu, odkud přišla, uz o tom i mluvila, ze by se možná vrátila a ja bych měla klid jak od malé, tak od ni.. její chování je zase téma do jiné diskuze)

Chápu tě, taky bych jako bezdetna svobodnou ciziho haranta nedala. Ale nechápu už, proč si s timto nastavenim najde chlapa s ditetem. Podle mě se to změnit v tvé hlavě nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8269
4.1.22 14:31

Šestileté dítě je někde na horní hranici věku, kdy jejich chování mívají problém rozdýchat i jejich biologičtí rodiče, natož cizí lidi. A tedy mě nepřekvapuje, že Ti leze na nervy. Podle popisu je dost náročná na pozornost… Měla bych problém takové chování tolerovat i u vlastního dítěte.
Dobrá zpráva je, že ať už se vrátí na Ukrajinu, nebo ne, vyroste z toho, v pubertě určitě :-). To ale bude možná ještě horší, akorát v jiných ohledech :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3541
4.1.22 14:32

Ja to fakt nechapu, proc si mlade holky, co nemaji rady deti, nabrnknou chlapa se zavazkem. On ti to dite na zacatku nejak zatajil, nebo jak? Jedine, co te slechti je, ze se dokazes pred malou pretvarovat natolik, aby to nepoznala a mela te rada (coz mi osobne prijde neuveritelne, deti na tohle vetsinou maji cuch). Jedina rada je rozchod a najit si bezdetneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
4.1.22 14:40

8o Proč sis našla chlapa s dítětem?? Ve tvém věku si máš užívat života bez závazků, studovat, cestovat, promilovat víkend a ne utírat cizímu děcku zadek :nevim: Holka se chová úplně normálně. Nenormální je chování tvého chlapa a tvoje přetvařování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
4.1.22 14:41

Najdi si svobodného bez dítěte. Místo, abys byla ráda, že tě holka bere, tak hudras.. zapracuj s ní na samostatnosti a je to :think: je tam normální dítě, tohle totiž dělají všechny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69031
4.1.22 14:44
@Anonymní píše:
Ahoj,

Tomu se rika podej prst a sezere te celou :mrgreen:
Chapu, asi to dlouho nedas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69031
4.1.22 14:47
@unuděná píše:
8o Proč sis našla chlapa s dítětem?? Ve tvém věku si máš užívat života bez závazků, studovat, cestovat, promilovat víkend a ne utírat cizímu děcku zadek :nevim: Holka se chová úplně normálně. Nenormální je chování tvého chlapa a tvoje přetvařování.

Fakt normalne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104460
4.1.22 14:50
@Venetia píše:
Fakt normalne?

Chová se nenormálně protože chce pozornost a chce si hrát? Co bys jako předpokládala? Že si po příchodu zaleze do kouta a vyleze až když bude čas návratu k mámě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 14:50

Neposlouchej kecy typu, ze jsi o ni vedela a at si najdes bezdetnyho… Dite nema byt stredobod vesmiru. Ja byla ve stejne pozici, problem byl, ze holka nemela doma dostatek pozornosti, resp. vycurane si ji vynucovala vsude u kohokoliv. Promluvila jsem si s pritelem, ze ji akceptuji a vim, ze miluje svoji dceru, ale pokud s ni chce travit cas tak opravdu musi a ni byt primarne on, uz kvuli jejich vztahu. Rekla bych ze mu rada do budoucna pomuzu i s vychovou, ale odsud podsud a ze potrebujes i svuj prostor, ze proste dite nemas a nemas ho protoze zatim nechces a ta cetnost kdy se o ni staras a venujes je pro tebe tezka a chces mit taky nekdy klid. Takze kdyz ji ma, tak at ji vezme na prochazku a necha te doma, at proste rekne ze jdes varit sama a hotovo. Nejde aby 6-lete dite ovladalo domacnost. Proste komunikuj s chlapem o tom…

• Citovat
  • Nahlásit
35
4.1.22 14:52

@Anna766 Ja bych treba cekala, ze se zapoji otec a bude starat otec a ne ze si mala holka vse vydupe. On se ji ma venovat a ne hazet vse na pritelkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
4.1.22 14:53
@Venetia píše:
Fakt normalne?

Ale vždyť víš, nevlastní děti jsou vždycky nevychovane, nesamostatne a vyžadují neustálou pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104460
4.1.22 14:55
@jagis píše:
@Anna766 Ja bych treba cekala, ze se zapoji otec a bude starat otec a ne ze si mala holka vse vydupe. On se ji ma venovat a ne hazet vse na pritelkyni.

Odpovídala jsem na otázku jestli se šestileté dítě chová normálně protože si chce hrát a podílet se na vaření a podobně. Takže ano, chová se normálně. Zřejmě preferuje před otcem hru s přítelkyní a netuší že jí tím leze na nervy.
Nic jiného mi prosím nepodsouvej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
4.1.22 14:57

Na jednu stranu máš velké štěstí, že tě má malá ráda. Je spousty slepovaných rodin, kdy tomu je právě naopak a dítě nové partnerství prakticky rozbije. Děti jsou v tomto věku velmi vnímavé (nebo vyčůrané) a prostě vycítí, když se jim někdo věnuje a na toho se upne a ždímá ho jak citově, tak fyzicky. Zkus trochu zvolnit tempo v tom podbízení se malé, klině jí řekni, že tě jednorožci nebaví a myslím, že to rychle pochopí a „rozprostře“ své síly mezi Vás oba. :-) Buď každopádně ráda za to, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
4.1.22 14:57
@Venetia píše:
Fakt normalne?

Jasně, že normálně, vyžaduje pozornost a čím víc jí má, tím víc jí chce :nevim: I tvé dítě by se tak chovalo, kdybys mu to dovolila ;) Navíc mladá holka bez dětí v tomto rozhodně přehání, na to vem jed ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat