Nemám ráda přítelovo dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
53525
4.1.22 15:42
@Kukukeke píše:
@sirikit Spolu již 1 rok nezijeme. A ano má přítelkyni i já přítele :-)
Takze tato utazka je mimo mě

A ex se se synem nevídá?
Rozumíš, ty nedokážeš nijak zařídit, aby lidé kolem tvého dítěte měli to dítě upřímně rádi.
O. k., chápu, že ti připadá nepochopitelné, že se najdou i „asociálové“, kteří s tak objektivně nádherným a dokonalým tvorečkěm nemíní trávit víc času, než je nezbytně nutné - nebo dokonce vůbec žádný.
Ale to, že ty něco takového nechápeš, neznamená, že to reálně neexistuje.
Nikdo nemá povinnost číkoli dítě milovat, dokonce ani svoje vlastní ne - a to je teprve tragédie, pokud si i přes nechuť mít dítě opravdu nějaké pořídí. :(

Zakladatelka píše rozumně, akorát pro ni nevidím lepší radu, než tu, která už tu zazněla: omezit čas, trávený s nevlastním dítětem, ve prospěch času, který s ním budet trávit jeho tatínek samostatně. Špatné je, že dítě je malé a doba, po kterou bude svého tátu navštěvovat pravidelně, bude minimálně 10 let dlouhá. Což pro člověka, který nechce ani svoje vlastní dítě (a má na to plné právo), není dobrá zpráva. :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8640
4.1.22 15:42
@Anna766 píše:
Odpovídala jsem na otázku jestli se šestileté dítě chová normálně protože si chce hrát a podílet se na vaření a podobně. Takže ano, chová se normálně. Zřejmě preferuje před otcem hru s přítelkyní a netuší že jí tím leze na nervy.
Nic jiného mi prosím nepodsouvej.

Jak se to vezme, záleží na míře (jako všechno).
Z pozice matky mohu říct, že moje děti by po mně rozhodně nemohly žádat to (v takové míře), co žádá tahle malá holka po zakladatelce, poslala bych je do háje rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
4.1.22 15:54
@Hecate píše:
Z pozice matky mohu říct, že moje děti by po mně rozhodně nemohly žádat to (v takové míře), co žádá tahle malá holka po zakladatelce, poslala bych je do háje rovnou.
žádat mohou, otázka je, zda jim to bude splněno
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8640
4.1.22 16:07
@Lama Lama píše: žádat mohou, otázka je, zda jim to bude splněno

Ano, nebylo by jim to splněno. Určitě bych se kolem nich netočila od rána do večera jak figura na Orloji jen proto, že se nudí a neumí zabavit taky sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
4.1.22 16:10
@Hecate píše:

:lol: Podle mých zkušeností se takový proklamacím nedá věřit.

Všechny ty holky, které křičí „nikdy bych vlastnímu dítěti nedovolila být ta drzé“ „ani kolem vlastního bych tak neskákala“ atd. A pak ji vidíš s vlastním, vidíš, že na ni drzé je, že kolem něj skáče, ale do krve ses tebou bude hádat, že ne :lol:

Člověk prostě vlastní (díky bohu) nevidí realisticky. A co ti u jiného přijde jako obtěžování/drzost, vidíš u vlastního jinak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 16:13

Nejhorší je to po práci, po 12h sichte bych si rada dala nohy na stůl a skleničku, místo toho me ve dveřích vítá křičící ona a uz má naplánováno, na co všechno si budeme hrát.. kdyby šlo jen o to se postarat, uvařit, pokecat o školce, tak bych se s tím asi tolik vnitřně neprala, ale tohle je silene.
Přítel se ji opravdu snaží krotit a věnovat se ji hlavně on, ale i když si hrajeme třeba všichni tři dohromady, tak ona jeho úplně upozadí a stejně si ve výsledku hraje jen se mnou.. poslat do haje ji nemůžu, protože uz jednou kdysi exka zakázala příteli malou vídat, rok ji neviděl, protože prave jeho tehdejší partnerka trochu po malé vyjela (opravdu to nebylo nic hrozného). Přes soudy to obehat nelze, Ukrajinci to tady mají složitější

• Citovat
  • Nahlásit
108300
4.1.22 16:13
@Hecate píše:
Ano, nebylo by jim to splněno. Určitě bych se kolem nich netočila od rána do večera jak figura na Orloji jen proto, že se nudí a neumí zabavit taky sami.

Tak holka je tam chvíli, vyzvednou jí odpoledne ze školky a v osm expedujou domu.Tam ta péče a obtěžování od rána do večera každý den taky nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70617
4.1.22 16:17
@Anonymní píše:
Nejhorší je to po práci, po 12h sichte bych si rada dala nohy na stůl a skleničku, místo toho me ve dveřích vítá křičící ona a uz má naplánováno, na co všechno si budeme hrát.. kdyby šlo jen o to se postarat, uvařit, pokecat o školce, tak bych se s tím asi tolik vnitřně neprala, ale tohle je silene.
Přítel se ji opravdu snaží krotit a věnovat se ji hlavně on, ale i když si hrajeme třeba všichni tři dohromady, tak ona jeho úplně upozadí a stejně si ve výsledku hraje jen se mnou.. poslat do haje ji nemůžu, protože uz jednou kdysi exka zakázala příteli malou vídat, rok ji neviděl, protože prave jeho tehdejší partnerka trochu po malé vyjela (opravdu to nebylo nic hrozného). Přes soudy to obehat nelze, Ukrajinci to tady mají složitější

V kolik prijdes z dvanactky?
Nemate mistnost navic, kde si mizes odpocinout, jit spat.
To by sestilete dite uz mohlo pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8640
4.1.22 16:22
@Bábrdl píše: :lol: Podle mých zkušeností se takový proklamacím nedá věřit.

Všechny ty holky, které křičí „nikdy bych vlastnímu dítěti nedovolila být ta drzé“ „ani kolem vlastního bych tak neskákala“ atd. A pak ji vidíš s vlastním, vidíš, že na ni drzé je, že kolem něj skáče, ale do krve ses tebou bude hádat, že ne :lol:

Člověk prostě vlastní (díky bohu) nevidí realisticky. A co ti u jiného přijde jako obtěžování/drzost, vidíš u vlastního jinak :mrgreen:

To je samozřejmě pravda a já to nepopírám, ale přesto bych ani s vlastním dítětem nehrála hry, kdykoli se mu umane, netolerovala bych neustálé naléhání, nenechala bych ho vždy intervenovat do vaření, atd. atd.
A jak jsem uvedla na začátku… v jistém věku dětí s nimi mají problém i vlastní rodiče, protože není vždy lehké jejich chování vydýchat, ve všem jim vyhovět, tolerovat jejich scény, není-li po jejich.
Nevím, proč bych tedy měla od cizích lidí čekat víc, než sama od sebe. Tedy čekat od nich něco, čeho bych sama ani vůči vlastnímu dítěti nebyla schopná.
Aneb jak už tu padlo, nikdo nemá povinnost milovat cizí dítě a věnovat se mu. Hotovo tečka.

Pro zakladatelku z toho ovšem neplyne nic jiného než to, že chlap s dítětem asi není úplně ideální volba pro ni, protože má asi tu hranici ještě níž než průměrný „cizí člověk“. No a za této konstelace, kdy není možné dítě vygumovat ze zemského povrchu a ani ho poslat na Ukrajinu ASAP, se nabízí pouze možnost tlačit na otce, aby na ni netransferoval více povinností dítěte se týkajících, než je nutné, anebo se rozejít, nebude-li na tyto prosby reflektovat. Tertium non datur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73681
4.1.22 16:23
@Anonymní píše:

Takže si neumíš nastavit hranice… a racionalizujes to… dyt ji nemusíš říkat nic. Prostě nekam zalezt a říct, že hrát nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 16:26

@Venetia domu chodím v 5, nevím, jestli by jít do jiné místnosti klaplo, jednou u nás byla o víkendu, kdy jsem se zrovna potřebovala vyspat po nočni a i když ji přítel výslovně zakázal chodit do ložnice, ze tam spím, tak stačilo aby on šel na záchod nebo někam na chvíli a uz byla u me v posteli s hračkami.. zvýšit hlas se na ni nesmí, protože by to rekla doma a úplně se mi chce omdlit z představy, jakou scénu bychom měli od exky

• Citovat
  • Nahlásit
8640
4.1.22 16:26
@Anonymní píše:

On je Ukrajinec?

Ona ta holčička možná bude i taková trochu hyperaktivní, nevím no. Některé děti jsou „náročnější“ než jiné, protože té pozornosti v porovnání s jinými dětmi vyžadují víc nebo si ji důrazněji vynucují.

Na druhou stranu, nezdá se mi tak úplně, že by mohla matka otci jen tak z plezíru zakázat se vídat s dcerou, natož z takového důvodu (= že si jí dospělý „dovolil“ stanovit nějaké ty hranice). To je zase i trochu na něm, aby si uměl dupnout a srovnat obě dámy, jak tu malou, tak tu velkou. Tady už je totiž otázka, v čem má prsty matka, a čím do toho přispěla dcera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108300
4.1.22 16:33
@Anonymní píše:
@Venetia domu chodím v 5, nevím, jestli by jít do jiné místnosti klaplo, jednou u nás byla o víkendu, kdy jsem se zrovna potřebovala vyspat po nočni a i když ji přítel výslovně zakázal chodit do ložnice, ze tam spím, tak stačilo aby on šel na záchod nebo někam na chvíli a uz byla u me v posteli s hračkami.. zvýšit hlas se na ni nesmí, protože by to rekla doma a úplně se mi chce omdlit z představy, jakou scénu bychom měli od exky

Tak to opravdu poslat přítele s dítětem ven, at on jí udělá program, aby sis mohla odpočinout, vyspat se po noční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
4.1.22 16:35
@Anonymní píše:
@Venetia domu chodím v 5, nevím, jestli by jít do jiné místnosti klaplo, jednou u nás byla o víkendu, kdy jsem se zrovna potřebovala vyspat po nočni a i když ji přítel výslovně zakázal chodit do ložnice, ze tam spím, tak stačilo aby on šel na záchod nebo někam na chvíli a uz byla u me v posteli s hračkami.. zvýšit hlas se na ni nesmí, protože by to rekla doma a úplně se mi chce omdlit z představy, jakou scénu bychom měli od exky

Nemusíš zvyšovat hlas, ale rázně říct že teď potřebuješ spat a hrát si budeš jindy. Musí si umět v tom věku zahrát sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
4.1.22 16:36
@Anonymní píše:

Zamknout se ta ložnice nedá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat