Reklama

Nemám ráda svého sedmiletého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 15:00
Nemám ráda svého sedmiletého syna

Ahoj. Citlivé údaje - prosím o anonym, jinak smazat.
Mám sedmiletého syna, který je neskutečně, ale neskutečně líné a lhostejné dítě. Dobrovolně nehne ani brvou, je líný (i pokud jde o kamarády, odmítá chodit ven, mluví o nich ošklivě) a na všechny tresty reaguje netečně a nemají žádný efekt. Zakážu sladkosti - je mu to fuk. Zakážu počítač a tablet - neřeší, hodiny kouká do zdi a je mu to jedno. Je drzý, odmlouvá, odhání pětiletého bratra a nemá ho rád, je k němu zlý a já pomalu ale jistě vnímám, že jsem na pokraji sil a začínám k němu cítit silnou averzi. Vím, že když přijde domů, máme všichni po zábavě. On to vycítí a stává se z něj vypočítavý zmetek… Zažila některá z vás něco takového?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44450 příspěvků 15.04.18 15:06

Jestlize on od tebe k sobe citi negativnost vuci sve osobe a posloucha, jak je spatny atd., tak se nediv, ze vyrusta negativni osobnost. Oba navstivte psychologa. Vcera bylo pozde. Ty patologicke jevy se budou zhorsovat, ale on sam za to nemuze, ze je takovy.

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 15.04.18 15:08

@Kelsey nemyslím si, ze je fér obviňovat matku. Nektere decka mají fakt otresnou povahu, bez ohledu na výchovu. A když je někdo opakovaně nepříjemný (dopln jakékoliv jiné negativní přídavné jmeno) je dost obtížné ho mít v oblibě.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 15.04.18 15:09
@Anonymní píše:
Ahoj. Citlivé údaje - prosím o anonym, jinak smazat.
Mám sedmiletého syna, který je neskutečně, ale neskutečně líné a lhostejné dítě. Dobrovolně nehne ani brvou, je líný (i pokud jde o kamarády, odmítá chodit ven, mluví o nich ošklivě) a na všechny tresty reaguje netečně a nemají žádný efekt. Zakážu sladkosti - je mu to fuk. Zakážu počítač a tablet - neřeší, hodiny kouká do zdi a je mu to jedno. Je drzý, odmlouvá, odhání pětiletého bratra a nemá ho rád, je k němu zlý a já pomalu ale jistě vnímám, že jsem na pokraji sil a začínám k němu cítit silnou averzi. Vím, že když přijde domů, máme všichni po zábavě. On to vycítí a stává se z něj vypočítavý zmetek… Zažila některá z vás něco takového?

ne nezažila a je strašně smutné jak dospělá…připomínám DOSPĚLÁ osoba - máma háže vinu za nepohodu v rodině na sedmileté dítě…
píšeš o trestech o zákazech a vyžadování nepíšeš nic od objímání, společném smíchu, užitých chvilkách, motivaci, pochvale, ocenění…
měla by ses stydět, pak si dát pohlavek a pak navštívit odborníka!

Šarlota4
Echt Kelišová 9726 příspěvků 15.04.18 15:09

Odborna pomoc? Treba by poradili jak se synem komunikovat a motivovat k cemukoliv. Jak v nem probudit lasku k rodine apod. Tohle se neumim predstavit :( Od batolete vykazoval takove znamky chovani?

Příspěvek upraven 15.04.18 v 15:12

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 15.04.18 15:09

Tak jestli je liny, tak si za to muzes sama, mela si ho od mala vest k nejakym povinostem atd.
Ale myslim si, ze bude mit celkove nejaky problem, mela bys s nim zajit k psychologovi.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 15.04.18 15:10
@PaniBovaryovaaa píše:
@Kelsey nemyslím si, ze je fér obviňovat matku. Nektere decka mají fakt otresnou povahu, bez ohledu na výchovu. A když je někdo opakovaně nepříjemný (dopln jakékoliv jiné negativní přídavné jmeno) je dost obtížné ho mít v oblibě.
8o 8o 8o

Šarlota4
Echt Kelišová 9726 příspěvků 15.04.18 15:14
@Kelsey píše:
Jestlize on od tebe k sobe citi negativnost vuci sve osobe a posloucha, jak je spatny atd., tak se nediv, ze vyrusta negativni osobnost. Oba navstivte psychologa. Vcera bylo pozde. Ty patologicke jevy se budou zhorsovat, ale on sam za to nemuze, ze je takovy.

tak druhý syn jen mladší, ale asi takový není. Myslím, že ten rodinný přístup a výchova je alfa omega všeho, ale někdy prostě vidíš stejnou výchovu u sourozenců a prostě jeden je uplně mimo.

Kelsey
Hvězda diskuse 44450 příspěvků 15.04.18 15:15

@PaniBovaryovaaa
Ja ji neobvinuji. Do sedmi let veku dite nejvice vnima nejblizsi okoli, jak houba nasava vse, jake pocity, reakce atd. vidi a roste v nich, tak se chova.
Resit by to nekde meli.

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 15.04.18 15:15
@jdukolem píše:
8o 8o 8o

No co, vím, ze je moderní všude hlásat, ze by matka měla za dítě položit život a výhradně ho milovat, ale copak nemůžou být výjimky? ja mít dítě tohoto typu, tak rozhodne nebudu hledat vinu u sebe (zvlášť když sourozenec se stejnou vychovou je jiný), když podle zakladatelky to vypada, zr snahu měla. Ale když se nic nelepší a trvá to, tak naprosto chápu její vyhoření a nedovolila bych si ji napsat, ze to je její vina.Fakt neplatí, ze děti jsou naše zrcadlo-znám fetacku malého rozumu, co má chytré, pozitivně naladěné dítě, i když dle teorie by mělo být spis zdeptane a determinované prostředím i (ne)vychovou.

Příspěvek upraven 15.04.18 v 15:17

reny14
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 15.04.18 15:16

A není možné, že žárlí na mladšího? Vždy byl takový? Může mít nějakou poruchu. Řešila bych to kvalitním psychologem. Takhle samo od sebe se dítě nechová. Přijde mi to jako nějaký bojkot, dělá vám to třeba naschvál, aby na sebe upozornil.

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 15.04.18 15:16
@Šarlota4 píše:
tak druhý syn jen mladší, ale asi takový není. Myslím, že ten rodinný přístup a výchova je alfa omega všeho, ale někdy prostě vidíš stejnou výchovu u sourozenců a prostě jeden je uplně mimo.

Přesně tak

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 15.04.18 15:16
@jdukolem píše:
8o 8o 8o

Lidi co nemají takové děti tak to prostě nedokážou pochopit. Jednu dobu jsme to měli podobně a člověk je z toho opravdu zoufalý.

Šarlota4
Echt Kelišová 9726 příspěvků 15.04.18 15:20
@jakanas píše:
Lidi co nemají takové děti tak to prostě nedokážou pochopit. Jednu dobu jsme to měli podobně a člověk je z toho opravdu zoufalý.

Já takové dítě sice nemám, ale chápu to. Stačí pokoukat na manželské etudy. Několik rodin tam mělo více dětí a často bylo jedno „jiné“ dělalo velké problémy. Pokud doma bylo pevné zázemí, tak se dokázali uklidnit, ale potřebovali lekci. Ostatní děti naprosto v normálu. Jednalo se o slušné rodiny, kde se na děti neprdělo a rodiče chtěli pro děti to nejlepší.

řeřicha
Kecalka 286 příspěvků 15.04.18 15:21

A je něco, co ho baví? Nadchne? Trávíš čas i jen s ním - že zajdete sami na zmrzku třeba. To je taky takový?
Jinak se říká, že povaha je 60%, výchova ovlivní jen 40% a to je v tom i okolí, školka, škola… Takže je možný, že to prostě lepší nebude, že ho takto budeš muset přijmout.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >