Nemám radost z pohlaví miminka

Anonymní
26.2.20 15:16

Nemám radost z pohlaví miminka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste to některá měla taky tak, jak jste se s tím vyrovnaly, nebo jestli ji to alespoň normální.

Dnes jsme se dozvěděli pohlaví miminka. Bude to chlapeček. V tu chvíli kdy mi to doktorka řekla, jsem se málem rozbrečela. Po celou dobu jsem byla silně přesvědčená (“cítila”), že to bude holčička a ani na chvíli jsem si nepřipustila, že by to mohl být kluk. Bavili jsme se s přítelem, že by to klidně mohl být kluk, ale vůbec jsem tomu nevěřila. Na 1. screeningu nám pan doktor řekl, že podle nej by to měla být holčička a tím se mi jen potvrdilo to moje cítění a po celou dobu jsem o miminku mluvila jako o holčičce.

Strašně moc jsem se na tu malou těšila. Jsem takový ten hodně holčičí typ, takže jsem měla živě před očima jak ji budu fintit už od narození, později chodit nakupovat šatičky a hlavně jak si budu hrát s jejimy vlásky, česat ji, každou chvíli kupovat nové sponečky a gumičky a že prostě budeme takové dvě přítelovy princezny o které se bude starat a milovat.

Najednou nevidím nic, jen negativa. Bojím se, že budu navíc. Nebudu mít tolik společných zájmu a aktivit s dítětem a bude ve všem víc spojené s přítelem. Představuju si jak malého vezme ven na hřiště si zakopat a já budu trčet doma a závidět mu, že s nim dělá aktivity ke kterým bude mít jako kluk větší vztah než třeba nakupování s mámou. Nedovedu si opravdu představit jak budu moct se synem trávit čas aby ho to i se mnou bavilo.

Taky mám strach, že ho přítel bude automaticky od malá vést svým směrem ke sportu který dělal on (házená). Že tomu nenechá volný průběh a on si jednou sám řekne, který sport se mu líbí, ale že mu od malá bude říkat, že házena je ten nejlepší sport a on se to naučí si myslet. Já bych byla mnohem raději kdyby dělal spíše tenis nebo atletiku nebo cokoliv sólového, kde se bude moct spoléhat jen sám na sebe, ale co se bude tykat sportu tak v tomhle už teď vím, že bude rozhodovat více přítel. Pritel si taky přál holčičku, protože měl strach, že si na klukovi bude dokazovat co sám nedokázal a hodně ho do házené tlačit aby byl co nejlepší a splnil tak jeho sen.

Také mám strach, že jako kluk bude hodně podobný příteli. Přítel byl “hajzl” a rodiče si s nim hodně užili. Od patnácti ho sportovní kolektiv stahoval. Začal zkoušet alkohol a kouřit jen aby s kamarády držel krok a nebyl hodný, trapný kluk. Proto taky nechci aby dělal kolektivní sport ve kterém se bude snažit zapadnout mezi ostatní. Bojím se, že když uvidi kouřit tatínka bude si myslet, že je to narmalní a bude taky kuřák. Nebo, že s ním bude v létě chodit si sednout ven na pivo a ten kluk pak v budoucnu bude taky do sebe lít piva. Uklidňovala jsem se tím, že ho budeme vychovávat společně a já budu ta co ho zvládne vychovat tím lepším směrem jako gentlemenaa slušného kluka, ale pak jsem se dozvěděla, že o výchově to skoro vůbec není a více převažují geny. Udělalo by mi radost kdyby třeba syn hrál na piano a uměl zpívat, ale obavám se, že tohle kluky tak úplně nebaví a už vůbec ne ty co jsou od malá vedení ke sportu.

Momentálně jsem z toho opravdu špatná. Já vím, že jak bude na světě budu ho milovat ať už je to kluk nebo holka. Také vím, že hodně předbíhám do budoucna, ale tohle jsou věci, které se mi momentálně honí hlavou. A štve mě, že z toho už nemám takovou radost jako před potvrzením pohlaví.

Byla jste taky některá zklamaná z pohlaví? Taky bych byla ráda kdyby jste mi napsaly jak trávíte čas s chlapečkem a jestli si je s tatínkem blíž než s vámi. Mám strašné výčitky z toho co teď cítím. Místo abych měla radost, že miminko je zdravé tak brečím nad jeho pohlavím a už teď se cítím jako špatná matka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.2.20 15:22

8o Myslím, že bys měla vyhledat odbornou pomoc, bez urážky. Takovéhle obsáhlé úvahy co by kdyby nejsou úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18488
26.2.20 15:22

Proč by kluk nemohl hrát a zpívat? Koukni se prosím tě na nějaký koncert co hraje chlapů. Né všechny holky se nachají čančat a parádit, a myslíš že by jí táta na pivo nebral? Každý kluk a chlap do sebe nelije pivo jako ho.va.do :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:24

No, řeknu ti to takhle. Po tom, co jsem dvakrát potratila si přeju jen zdravý dítě a je mi úplně ukradeny, jaký bude mít pohlaví. Nauč se byt vdecna za to, co mas, místo abys chtela víc a vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
26.2.20 15:26

Klid. Neřeš co bude za x let a těš se na miminko. Já mám dceru a vůbec to není princezna, je to cune a každej den ji přemlouvam aby se aspoň trochu uceslala. Jak přijde táta z práce tak mě už nezná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:27
@Killingpink
@Killingpink píše:
8o Myslím, že bys měla vyhledat odbornou pomoc, bez urážky. Takovéhle obsáhlé úvahy co by kdyby nejsou úplně normální.

Souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3424

Všechny tvoje obavy jsouuplne zbytečný. Můžeš ho vést k čemu chceš, ale pokud nebudete jen slepé něco vyžadovat, on si svůj směr najde. Navíc s tou holkou je to přece stejný. Co kdyby nechtěla být růžová nafintena princezna po mamince? Já jsem si malovala, jak budou děti hudebně nadané, budeme spolu hrát a zpívat, taková rodinná kapela a ono nic. Dva jsou naprosto hudební antitalenti, třetí je zatím mimino. Taky jsem chtěla kluka dát na sport a on si vybral vytvarku… To prostě nikdy nevíš a na pohlaví toto opravdu nezáleží. Nechte to dítě jít sv směrem a podporujte ho v tom co bude chtít. Sponecky kupuj sobe a třeba se ti ta holka podaří za pár let. Kluci jsou super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Navíc všechna na negativa, co by mohl pochytit od svého otce - tak jsi mu asi měla najít lepšího tatínka. Na házené není nic špatného. Kouření, pití - víš, že v současnosti mezi nactiletymi kuřáky převažují holky? Právě proto, že kluci víc sportují, navíc holky se chovají víc stádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8899

Hlavně kluci bývají mnohem větší maminkáči než holky, tak aby jsi ještě nebyla překvapená z toho, jak moc tě bude potřebovat :lol:

A kolektivní sport v dnešní době jedině dobře, lepší jak sedět doma u kompu.

A lepší kluk co chlemtá pivo než holka co chlemtá pivo.

Hele třeba by té holce ani nerostly vlasy a bys měla na česání pár chlupů.

Vše myšleno trochu s nadsázkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 15:29

Jinak mám kluka rok a půl a je to mamánek. :mrgreen: Je mi úplně jedno, jestli bude hrát fotbal nebo zpívat, hlavně aby byl spokojený. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1898
26.2.20 15:29

Já si myslím, že to spíš záleží jaká si ty, ne on… Třeba ty říkáš že jsi taková fintící nakupovací… To já jsem lezla po stromech, ted si klidně zastřílím z pistolky s dětma, zahraju fotbal (kopnout do míče nedá velkou fušku..) tancujeme spolu.. I s kluky se dá dělat spoustu společných věcí.. Né tak jako s holkou, ale i ta holka může třeba být více jako kluk a ani tam si pak těch holčičích věcí moc neužiješ.. Znám holku co hraje hokej a je jako kluk, žádné fintítko.. a mí kluci zas rádi nosí prstýnky a podobně :D takže to není moc o pohlaví.. Jde jen o tom jakou výchovu budou mít.. Můžeš zzkusit předělat sebe a víc se zapojit do klučičích věcí ;) Můžeš ho klidně učit vařit a péct.. na tom nic není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 15:30

Zivot vzdy prekvapi :) proto je lepsi si nic dopredu nemalovat. dal bacha na nejake predstavy o porodu-to je dalsi vec, kterou si nekzere zeny dost idealizuji a predstavuji si ji po svem, a pak jsou hodne neprijemne prekvapene. nenadelas nic, smir se s tim, ze budes mit chlapecka. kamaradka ma chlapecka a je uzasne mazlivy, maminky milacek.moc nevim, co resis. my zas budeme mit 3 holky. chtela jsem alespon 1 kluka, ale budu rada pokud budou vsechny deti zdrave, at jsou jakehokoliv pohlavi.

• Nahlásit
  • Citovat
18488
@AnneElliot píše:
Jinak mám kluka rok a půl a je to mamánek. :mrgreen: Je mi úplně jedno, jestli bude hrát fotbal nebo zpívat, hlavně aby byl spokojený. :pankac:

my máme skoro sedmiletýho a mazel největší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6283

Kluci naopak tihnou k matce. Tak buď ráda, že čekáš chlapce. Ale vzhledem k tvým obsáhlý úvahách o pohlaví dítěte raději vyhledej nějakou odbornou pomoc. Není to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11746
26.2.20 15:31

Ty jsi fakt pošahaná. tolik předsudků v jednom příspěvku už jsem dlouho neviděla. :roll: :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama