Nemám radost ze stavby domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:20
nemam radost ze stavby domu

Prosim o radu. S manzelem jsme spolu nejaky ten rok, mame 2 lete dite. Manzel, kdyz jsme se jeste neznali koupil pozemek ke stavbe domu, je to v jeho rodne vesnici, v tom case kdyz jsme se poznali dodelaval zakladovou desku.Ja to tenkrat hodne zamilovana brala jako vyhodu, vidina domu se mi libila, ale postupem casu prisla negativa. Nedokazu se smirit z mistem kde dum stoji(ted jsme ve fazi, kdy se budou delat vnitrky)Snazim se manzelovi pomahat co to jen jde, ale jsem nestastna. Nechci manzelovi ublizit, ale srdce mi rika, ze to proste neni ono.Sama bych si nikdy takovou vesnici, kde prakticky nic neni nevybrala. Neumim si predstavit tam zit. Dalsi nevyhoda je, ze tam bydli i manzelovi rodice a tchan nam neustale hazi klacky pod nohy. Proste se mi to cele zprotivilo a stydim se za to to vyslovit, manzel se hodny a pracovity a v dome se vidi. Bydlet tam je jeho sen, v zivote by to neprodal. Resil nekdo takovou situaci? Da se vubec zvyknout nekde, kde se vam nelibi?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
evva.elza
Stálice 60 příspěvků 26.12.18 23:26

Myslím si, že je možné citlivě se pokusit o svých pochybnostech manželovi říct a počkat, co na to řekne. A možná má sám také pochybnosti a nebo si nevšiml, že je máte také a má Vás tak rád, že mu bude záležet na Vašich pocitech a nebo je ještě jedna možnost, že si vyzkoušíte život v místě a třeba Vás zaujme.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 6 inzerátů 26.12.18 23:28

Třeba se to zlomí až tam budete nastěhovaní. budeš s dětmi na zahradě si hrát, najdeš si tam přátele, budete grilovat, v domečku se člověk zabaví :) Do města, nebo vybavenější vesnice to máte daleko? je tam aaspon dobrá dopravní dostupnost?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 26.12.18 23:35

Spíš nedá. A jak se do toho přidá dítě na místě kde nic není.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:38

Já jsem si zvykla. Manžel koupil dům ve vesnici, o které jsem vždycky říkala, že je to ta poslední díra, kde bych chtěla žít :? . Fakt jsem k tomu tady měla bytostný odpor. Postupem času jsem si zvykla. Nelíbí se mi tu pořád, když jedu do své rodné vesnice, cítím, že tam jsem doma a nejradši bych tam utekla… Ale. Našla jsem si tady spoustu přátel a to mě tady drží. Je tu hodně mladých rodin se kterými se scházíme, spousta lidí mi tu přirostla k srdci. Zkus hledat pozitivní věci místo negativních.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:38

Děsivá představa žít v jedné vesnici s tchánem. Ne, že by to byl extra špatný člověk ale byly by to návštěvy obden a na to já moc nejsem. Ani se ti nedivím. Zkus k tomu najít neutrální postoj a nechat to plynout. Když tam půjdeš už negativně naladěná, tak ti potom můžou unikat pozitiva. Pokud manžela miluješ a on si bude stále stát za svým, tak stejně nic jiného, než hledat pozitiva nebo odejít nezbývá. Taky mám vytouženo bydlet ve vesnici kam jsem jezdila jako malá k babičce, příteli se místo nelíbí tak z toho bude holt prd a hledáme kompromis. :) Ale když už to máte rozjeté a muž si stojí pevně za svým, tak je to bohužel složitější. :? :think:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 26.12.18 23:42

Dej tomu čas…Hledej pozitiva,ne negativa.Kolik lidí nemá vlastní střechu nad hlavou? Pro koho je dům jen sen?Bud rada,ze je muz stastny.....Jiste dokazes srovnat vztahy i s pribuznymi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:43

ano to si rikam,ze se to treba zlomi,ale hlava mysli neco jineho nez srdce.Je to asi necelych 13 km od mesta,kde ted bydlime.Neni to daleko,spoje jsou tam co hodinu pres skolni rok,ale je to tam sama zatacka,takze v zime trebas se synem do skolky pro me problem.Jsem sice ridic,ale v zime,kdy je naledi nebo hodne snehu se mimo mesto volantu vyhybam.Navic je to mala vesnicka,,neni tam ani poradne detske hriste,kam zajit s deckama,je to jen vesnice kolem cesty.Ja uz manzelovi naznacovala,ale je to jeho sen,nechce slyset.Rict mu to na plnou pusu nemam odvahu :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:49
@Anonymní píše:
Já jsem si zvykla. Manžel koupil dům ve vesnici, o které jsem vždycky říkala, že je to ta poslední díra, kde bych chtěla žít :? . Fakt jsem k tomu tady měla bytostný odpor. Postupem času jsem si zvykla. Nelíbí se mi tu pořád, když jedu do své rodné vesnice, cítím, že tam jsem doma a nejradši bych tam utekla… Ale. Našla jsem si tady spoustu přátel a to mě tady drží. Je tu hodně mladých rodin se kterými se scházíme, spousta lidí mi tu přirostla k srdci. Zkus hledat pozitivní věci místo negativních.
presne tak se citim kdyz jedu k babicce,to je pro me raj na zemi :srdce:
Šarlota4
Extra třída :D 10310 příspěvků 26.12.18 23:52

Uprimne? Ja bych asi nesla. Ale ja vzdycky rikala, ze budu jen tam, kde se citim dobre. A manzelovi je to fuk. Takze ja bych do horni dolni nesla. Barak se zahradou je fajn, ale ja bych se citila jako vezen, kdybych nemela ani kam vylezt. Pro me je dulezity, aby bylo “neco” i v dochazkove vzdalenosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 23:52

Já se vlastně také „podřídila“ manželovi a přestěhovala se do vesnice, kde ještě k tomu máme pouze jedny sousedy. Taková polosamota. Byla to tehdy výhodná koupě, takže jsem neměla čas se ani na to psychicky připravit. Já hlavně celý život paneláková. Mám město ráda. Nebudu lhát, první rok byl pro mě hrozný. Hlavně v zimě. Moc tomu nepřidalo to, že jsem měla v tu dobu malého kojence. Takže ani léto to nezachránilo. Připadala jsem si tu hrozně sama, znuděná, často jsme se hádali a já snila o životě v paneláku. Bydlíme tu 4. rokem a mám to tu neskutečně ráda. Klady převyšují negativa. Panelák je pro mě za trest. V létě užívám luxusu v podobě bazénu, grilovaček, opalovaček, kávy na terase. Pořídili jsme si nějaké zvířectvo. Mám víc prostoru, než v paneláku… Už si neumím představit, že by to bylo jinak. Pravda je, že bydlíme cca 7 km od mého rodného města. Kam dojíždíme do práce a školky. Mám ráda ten klid. Samozřejmě, negativa baráku jsou vždycky, ale já bych už neměnila :srdce:

Lalelale
Závislačka 3170 příspěvků 26.12.18 23:53

A na bydlení ve městě nebo více v civilazaci byste finance měli? Chápu, že jsou lidé, kteří vesnice bytostně nesnáší a líbit se jim tam nebude za nic na světě. Ale předpokládám, že to bys asi ne řekla rovnou, ne? Vesnice má spoustu hezkých věcí, třeba klid, přírodu, žádné zácpy, snadno všude dojedeš autem a zaparkuješ. Velká zahrada, větší bydlení, možná bazén… Co vidím jako mnohem větší problém je to, že už teď máš špatné vztahy s tchánem. Řeší to manžel nějak? Jinak pokud jsou problémy s tchánem opravdu velké, můžeš to jednoho dne použít jako páku, proč se odstěhovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 00:00

@maskovak tchan je vul,nastesti manzel stoji pri me.Tchanovi jsem nepadla od kraje zacatku do oka.Po narozeni syna se to trochu zlepsilo,ale vraci se to pomalu do starych koleji.Nema rad zensky, co maji vlastni nazor a funguje jim vztah na zakladech demokracie.On uznava jen svoje a doma ho musi vsichni poslouchat, me nema rad,protoze to nedelam

Uživatel je onlineStaworowski
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 1 inzerát 27.12.18 00:01

Já se taky přestěhovala z velkého města, za přítelem, na vesnici. Nechtělo se mi, ale on by do města nešel a já chtěla být s ním. Měl částečně rozestavěný dům. Spolu jsme ho dodelali. Tchyni mám hned vedle, takže tě v tom chápu. První rok boj, hádky s tchyni apod. Chtěla jsem utéct...... Ale zvykla jsem si. Našla jsem si tu přátele (holky na mateřské) a jsem tu spokojená. Vidím spíš ty výhody, např dítě (7 let) litá po venku jako my kdysi....... Ve městě prvnaka těžko pustís samotného ven.....vše má pro i proti, já bych to skusila, když už to máte skoro postavené....... Dej tomu čas, může se ti tam nakonec zalíbit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 00:06

@Lalelale momentalne nemeli,vsehny penize padly na dum a uz dobirame posledni zbytky.Na jare nas nejspise ceka hypoteka na dodelani.Jsem jeste rok na materske,takze s setrenim uz je to horsi.Ja mam svuj byt ve kterem ted bydlime(prodavat ho kvuli domu nechci)chci mit v zaloze jistotu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >