Nemám si s kým popovídat, vypovídat se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 08:18
Nemám si s kým popovídat, vypovídat se...

Vezmu to od konce. Právě jsem si vylila vztek na 3,5 leté dceři, dělala cavyky s oblékáním a obouváním, já jsem vypěnila, křičela na ni, dala jí na zadek…její pláč…moje omluvy…odchod do školky už v klidu, za ruku, povídaly jsme si…ve školce v šatně se sekla a že tam nechce být, znovu pláč, válení se po zemi že nechce…ještě nikdy tohle neudělala…určitě moje chyba…její reakce na můj vztek…hrozně mě to mrzí :,(
A proč jsem vzteklá? Protože si už dlouho nerozumíme s manželem. Nežijeme ani tak spolu jako vedle sebe, kolikrát snad i proti sobě. Několikrát jsem s ním o tom chtěla mluvit, neměl nikdy žádný problém, o kterém by chtěl mluvit. Vygradovalo to v sobotu, kdy byl s dcerou na masopustu a vrátil se opilý, jeho zdůvodnění: pije, protože už ho to všechno nebaví a štve. Včera večer konečně diskuze na téma, co všechno je špatně, něco jsme si vyříkali, něco jen nakousli, nechali otevřené, závěr žádný.
Na mě je všeho moc, nemám se s kým poradit, popovídat. Nikdy jsem neměla kamarádky, nepotřebovala jsem je a vystačila si sama, na radu a povídání jsem měla babičku a tetu (obě mi suplovaly mámu, se kterou jsem nikdy neměla dobrý vztah). Babička nedávno umřela, byla těžce nemocná, teta se o ni do poslední chvíle starala a teď se sžívá s novou situací, že už nemá milovanou maminku, tak ji nechci otravovat ještě se svými problémy. Když byla babička ještě fit, stačilo jí zavolat, zajet za ní, dostalo se mi podpory od zkušené, moudré ženy, teta přidala svoje cenné rady ohledně dětí (30 let zkušeností učitelky v MŠ) a hned bylo líp. Teď se ve všem plácám, spoustu problémů si uvědomuju, ale nemám je s kým rozebrat.
A tak píšu sem…nevím, co vlastně od toho čekám, chci se z toho alespoň vypsat :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 04.03.19 08:25

Ahoj a co manzelska poradna ? To by mohlo pomoct. Byl by muz ochotny tam zajit ?

jannina1
Závislačka 4491 příspěvků 04.03.19 08:30

Jo holka,to je zivot.Ale od toho jsi mama aby jsi sve dceri pripravila radostne detstvi.Dite ma byt pro matku nejdulezitejsi,pokud prijdou problemy..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 08:31

@Elzaaa Už se na tom pracuje. Já jsem do rodinné poradny objednaná zatím sama. Zakl.

Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 04.03.19 08:33
@Anonymní píše:
@Elzaaa Už se na tom pracuje. Já jsem do rodinné poradny objednaná zatím sama. Zakl.

Super tak to je dobry zacatek. Hlavni je si unasnit jestli chcete oba se pokusit vztah zachranit. Je marne se snazit kdyz chce jen jedna strana.

Mauri08
Stálice 95 příspěvků 04.03.19 08:41

Bude lip ikdyz je to strašně těžký… manžela nech dýchat a nevšímá si ho … věnuj se dceři … jedna dobra duše mi tady poradila ze manzelstvi a vztahy jsou jako gumicka- mate ji okolo sebe a jakmile je povolena můžete se v ni pohybovat, ale jakmile se napne tak jeden z partnerů začne dělat vše aby se povolila … je to pravda- mám to doma v bledě modrém už přes půl roku… jenže jsem si začala psát s kamarádem a najednou se chovám úplně stejně jako muj chlap- odpovídám nevím, třeba, teď už něco mám… zije v tom 5 dni a najednou se vše otaci( snaží se uvolnit gumicku :D )
Není to jednoduchý ale nech mu holku na víkend a odjed( klidně sama) vypni mobil dej si kafe a hned budeš mít dost síly- žádném chlap za trápení nestojí, ale na to musí přijít každý sam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 08:42

@Elzaaa Jj, to bych potřebovala především. Někdy si říkám, že by bylo nejjednodušší to ukončit, ale pak si to zas vyvracím tím, že by to bylo moc jednoduchý chtít rovnou od problémů utéct místo pokusu o jejich řešení… Manžel o rozchodu rozhodně ani neuvažuje, do poradny klidně půjde, ale já si nejsem jistá, jestli to k něčemu bude, když doteď pořád jen mlčel i když ho spousta věcí štve…

LaPaloma
Závislačka 2694 příspěvků 04.03.19 08:47

Problémy jsou často právě z mlčení. Pak to přeroste přes hlavu.

Uživatel je onlineEvulina
Neúnavná pisatelka 16827 příspěvků 04.03.19 08:48
@Anonymní píše:
@Elzaaa Jj, to bych potřebovala především. Někdy si říkám, že by bylo nejjednodušší to ukončit, ale pak si to zas vyvracím tím, že by to bylo moc jednoduchý chtít rovnou od problémů utéct místo pokusu o jejich řešení… Manžel o rozchodu rozhodně ani neuvažuje, do poradny klidně půjde, ale já si nejsem jistá, jestli to k něčemu bude, když doteď pořád jen mlčel i když ho spousta věcí štve…

A jaké problémy jste nakousli? O čem jste mluvili, že vás štve? Půjde na tom zapracovat, aby ty problémy byly odstraněny? Je fajn, že je manžel ochotný jít do poradny, někteří „chlapáci“ s tím mají problém.

Elzaaa
Kecalka 175 příspěvků 04.03.19 08:50
@Anonymní píše:
@Elzaaa Jj, to bych potřebovala především. Někdy si říkám, že by bylo nejjednodušší to ukončit, ale pak si to zas vyvracím tím, že by to bylo moc jednoduchý chtít rovnou od problémů utéct místo pokusu o jejich řešení… Manžel o rozchodu rozhodně ani neuvažuje, do poradny klidně půjde, ale já si nejsem jistá, jestli to k něčemu bude, když doteď pořád jen mlčel i když ho spousta věcí štve…

Tak snad ho v te poradne rozmluvi jsou na to zvykli si myslim. Tak uz vubec to ze chce jit je dobre znameni. Nektere muze by tam nikdo nedostal ani parem volu :)

Neúnavná pisatelka 16827 příspěvků 04.03.19 08:59
@Elzaaa píše:
Tak snad ho v te poradne rozmluvi jsou na to zvykli si myslim. Tak uz vubec to ze chce jit je dobre znameni. Nektere muze by tam nikdo nedostal ani parem volu :)

Přesně tak. Je to známka toho, že chce rodinu zachránit a problémy řešit!! :pankac: :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 09:00

@LaPaloma Svatá pravda.
Já jsem nikdy neuměla moc komunikovat, když jsem měla nějaký problém, dusila jsem to v sobě a zpracovávala to sama a až po nějaké době to vychrlila, pozdě, ale přece. Teď se lepším v tom, že to chci řešit, ale když není odezva z druhé strany, je to těžký :( Když už u nás bylo dusno, že by se dalo krájet a já jsem se manžela ptala, jestli si chce o něčem promluvit, jestli má on se mnou nějaký problém, tak se mi vždycky dostalo odpovědi, že ne, všechno ok, miluju tě, mám tě moc rád, nechci tě ztratit, tečka. Po včerejší debatě už vím, že všechno zas tak ok není (teda vím to už dávno, ale dokud mi to manžel nepotvrdil, mohla jsem si to zatím jen myslet), ale pořád mi připadá, že velký průšvih z toho dělám jen já. Já jsem toho plná a krom dětí nemyslím už na nic jiného a pak to bohužel děti odnáší :,(

Neúnavná pisatelka 16827 příspěvků 04.03.19 09:06
@Anonymní píše:
@LaPaloma Svatá pravda.
Já jsem nikdy neuměla moc komunikovat, když jsem měla nějaký problém, dusila jsem to v sobě a zpracovávala to sama a až po nějaké době to vychrlila, pozdě, ale přece. Teď se lepším v tom, že to chci řešit, ale když není odezva z druhé strany, je to těžký :( Když už u nás bylo dusno, že by se dalo krájet a já jsem se manžela ptala, jestli si chce o něčem promluvit, jestli má on se mnou nějaký problém, tak se mi vždycky dostalo odpovědi, že ne, všechno ok, miluju tě, mám tě moc rád, nechci tě ztratit, tečka. Po včerejší debatě už vím, že všechno zas tak ok není (teda vím to už dávno, ale dokud mi to manžel nepotvrdil, mohla jsem si to zatím jen myslet), ale pořád mi připadá, že velký průšvih z toho dělám jen já. Já jsem toho plná a krom dětí nemyslím už na nic jiného a pak to bohužel děti odnáší :,(

Jestli tak nějak víš, o co se u vás tedy jedná za problém, tak co ho začít už teď řešit? Myslím, že pokud se nezamiloval jinde, tak řešit jde všechno 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 09:28

@Evulina Překvapilo mě, že první problém, který on zmínil byl, že nemůže dělat kolem baráku. (To je na dlouho…máme barák, kolem spoustu věcí nedodělaných, co chvíle se dělala nějaká brigáda na něco a nejen že se v tu chvíli manžel nevěnoval mě, pak když se narodila dcera tak jí, ale ještě jsem já se starala o brigádníky, vaření a tak, do toho jedno dítě a když bylo na cestě druhé, tak jsem řekla dost, tyhle akce se prostě na chvíli pozastaví, abych já se nemusela starat o tisíc věcí a děti a on aby se věnoval rodině. Do doby, než děti povyrostou.) Takže jeho štve, že nemůže dělat kolem baráku.
Mě vadí, že nejsme jednotní ve výchově zatím starší dcery. Já se snažím být důsledná, někdy jsem i přísná, on ji rozmazluje, je nedůsledný, nechává ji moc rozhodovat, ona ho miluje, protože je s ním mnohem míň času než se mnou a ještě jí všechno dovolí a já s ní pak bojuju když na ni odmítám být tak měkká jako tatínek.
Pak „milostný život“ - kapitola sama pro sebe :( Už přes rok jsme spolu nespali. Byla jsem těhotná, v těhu nechtěl on. Teď je synovi půl roku a nechci já. Protože je toho všeho na mě moc (domácnost, děti, veškeré zařizování…), protože jsem unavená (syn v noci co 2 hodiny vzhůru, vstává kolikrát už ve 4, přes den spí buď po dvaceti minutách nebo třeba 2 hodiny v kočáře-ale musím s ním jet, takže si neodpočinu, hlídání v podstatě nemám), protože hormony? (kojím), protože stres tady z toho všeho, protože už před tím stál sex za nic moc (připadala jsem si jak matrace, na kterou se jde uspokojit. „Vlezl“ na mě, zafuněl, za minutu byl hotový se slovy že ho tak strašně vzrušuju, že to nejde udržet…pak omluvy, že budeme trénovat a skutek utek). Asi ze všech těchto a asi i jiných důvodů už nemám chuť se ani jen tak přitulit, obejmout, políbit, takže veškerá intimita je už pravda pryč…
A tak jsme do každého tématu tak nějak zabrousili, ale z ničeho jsme nevyvodili žádný závěr, řešení…

Mamazkoncesveta
Kecalka 123 příspěvků 04.03.19 09:38

No být tebou tak zapracuju na vlastní nezávislosti a to ve smyslu toho, aby sis našla nějaký koníček, který tě uklidní, nabije, odvede ti myšlenky jinam, i kdyby to mělo být třeba pletení, činnost, u které vypnes.
Jinak je spousta mužů, kteří prostě o problémech odmítají komunikovat, ale z toho co píšeš, to vypadá, že tvůj manžel chce problémy vyřešit. To je ta lepší varianta. A to že ty něco vnímáš intenzivněji než druhý taky není nic neobvyklého, co je pro jednoho banalita, může být pro druhého problém a ten druhý by to měl respektovat a brát v úvahu, že se ten druhý tím trápí.
A z ujetí nervů si nic nedělej, stane se, a není to nic katastrofálního, i když nás samozřejmě okolni svět šněruje do korzetu dokonalé, usměvavé, laskavé matinky a jak se to jednou nepovede, hned máme výčitky (i já je mívám), ale nejsme stroje ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama