Nemám ve zprávě z porodnice, že mi píchli Anti D globulin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 12.12.16 11:29
Nemám ve zprávě z porodnice že mi píchli Anti D globulin

Ahoj holky, řeším to už pár dní… volala jsem na gyndu, protože jsem RH- a myslím že mi nepíchli po porodu ten Anti D globulin.Ve zprávě taky nic nenašli. Myslíte že stačilo píchnout tuto látku jen při odběru plodové vody a ta účinnost je až do doby porodu, že už se to píchnout nemuselo?…Nebo že je prostě možné že na to zapomněli a já mám tudíž smůlu počít další dítě?… V porodnici mi to nikdo nebere. Snažím se tam dovolat už přes hodinu.Ani nevím jestli by mi řekli pravdu pokud něco podcenili. Zdravotnictví neveřím.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 11:32

Mně půl roku po porodu poslali, ať si zajdu na krev na test protilátek, ve zprávě jsem taky nic neměla, ale já si pamatuju, že mi ho píchali

andelka83
Neúnavná pisatelka 19883 příspěvků 12.12.16 11:39

A jaké Rh má dítě?
Mně taky nikdy nic nepíchali, protože obě děti mají Rh po mně. Jako to by sis všimla, měli by tě informovat, když by ti to píchali. Obvykle to bývá první den po porodu.

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 12.12.16 11:41

@Marky983 Děťátko má jakou skupinu? Určitě to zjišťovali v porodnici. Pokud negativní, tak není třeba píchat. ookud pozitiv, píchnout se měl. Zkuste se dovolat, případně zajít a vyžádat si dokumentaci. Igamady jsou drahé a podepisují se ks a komu bylo podáno, nejde to tak snadno ututlat.

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 12.12.16 11:45
@Rajani píše:
@Marky983 Děťátko má jakou skupinu? Určitě to zjišťovali v porodnici. Pokud negativní, tak není třeba píchat. ookud pozitiv, píchnout se měl. Zkuste se dovolat, případně zajít a vyžádat si dokumentaci. Igamady jsou drahé a podepisují se ks a komu bylo podáno, nejde to tak snadno ututlat.

Dcera ma RH + :(

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 12.12.16 11:45

Určitě nemáš smůlu počít dítě. Já mám protilátky od prvního těhotenství velmi vysoké a mám dvě děti - řeší se to častými ultrazvuky zda plod netrpí anemii a když ano tak transfúzemi plodu přes pupečník matky, atd… Nic není nikdy stoprocentní, ani ta injekce po porodu. Problematika Rh je docela složitá.

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 12.12.16 11:54

@Marky983 a nic vám neaplikovali? Do zadku do svalu?…jak píše paní výše, není nic ztraceno, protilátky se hlídají a případně se činí kroky (fetální transfuze, dřív se porodu prcek, časté měření průtoku)

Peha26
Kecalka 189 příspěvků 12.12.16 12:01

To je divné, že to nemáte ve zprávě. Já to měla jak v propouštěcí zprávě, tak mi ještě dali zvlášť na papírku potvrzení o aplikaci. Ale pamatuji si i jak mi to píchali…většinou tohle fakt hlídají. Určitě zkoušejte dál volat a nebo zkuste zavolat přímo ošetřujícímu lékaři, které ho jste v porodnici měla. Držím palce, ať jde jenom o nedorozumění.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >