Nemám vlastní osobnost. Stále někoho napodobuji.

Anonymní
31.7.21 18:06

Nemám vlastní osobnost. Stále někoho napodobuji.

Dobrý den, mám menší problém je mi za pár měsíců 15 let a stále někoho napodobuji. Nevím jestli znáte, ale třeba Michaela_Vos, Sofia Skalkosova, Veronika Spurná apod. (Snad alespoň jednu znáte) a snažím se být přímo jako oni (vzdělání, životní styl, denní rutiny když chodí spát v 23:00 tak já tak chodím taky, záliby apod..) Prostě skoro vše, vždy si nějakou youtuberku nebo tiktokerku oblibim a pak dělám vše jako ona. Jdu do 9.třídy a nemám záliby, vlastní styl, představu o tom co chci dělat.. Jak si vytvořit vlastní osobnost? Všechny kamarádky mají ve všem jasno. (škola apod.) Pomocte. Prosím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64594
31.7.21 18:08

Přestaň sledovat kraviny na netu a nauč se žít, bez mobilu, bez aplikaci.. Pak to půjde samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
31.7.21 18:12

Neznám ani jednu. Přijde mi normální, že se v tomto věku teprve hledáš. Hodně teda záleží na tom, koho si vybereš za svůj vzor. Ono leckdy ani starší dospělí neumí být sami sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
31.7.21 18:18

Neznám ani jednu, ale zahodila bych mobil, přestala sledovat podobné blbiny a našla si vlastní koníčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
31.7.21 18:29

Znám Sofii a Veroniku – pro představu mi je 18 let.
Podle mě je normální, že si v 15 letech snažíš v někom hledat vzor a chovat se podle něj. Mnohdy se ale tyto veřejně známé osoby nechovají na sociálních sítích tak, jak se chovají v realitě – mají 2 tváře, proto bych v nich nehledala žádný vzor. Mám ráda upřímnost a ne žádnou pokryteckost.
Být tebou, tak bych si zrušila sociální sítě, aby tyto osoby neovlivňovaly tvůj osobní život a zaměřila se na to, co tě opravdu zajímá, případně bych se inspirovala u svých vrstevníků a trávila čas s nimi. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17986
31.7.21 18:36

V 15 to je tak nějak v normě, ale sama cítíš, že to není cajk.

Jen teda se ti nebude libit cesta jak to změnit - potřebuješ vypnout sociální sítě a začít hledat a dělat v reálném světě to co tě baví a učit se fungovat mezi živými lidmi, jakkoliv to může být těžké.

Jedinná cesta jak zjistíš co tě sktuečně těší a čemu chceš věnovat energii je začít zkoušet věci skutečně dělat, ne o nich jen přemýšlet, ne jen je sledovat na sítích. Ano, bude to sebou nést chyby, selhání, špatná rozhodnutí a riziko - ale to je jaksi život.

Sebepřijetí a sebepoznání. A nejde to skrz falešné filtry na sociálních sítích.

Jinak osobnost si nevytvoříš, tu máš. Už ted, jen teda tím že sama sebe pořádně neznáš a spíš se stylizuješ do čehokoliv co jde kolem, tak ani netušíš jak se projevuje.

Jinak pocit že holky kolem tebe mají všechny jasno je spíš iluze kteoru ony samy vytvářejí, aby nepůsobily tak nejistě, jak se cítí.

Začni třeba tím, že si během srpna budeš psát deník. No a každý den vyzkoušej nějakou novou věc, co si ještě nedělala. Off line, něco co není ani přes počítač, ani přes mobil. A nefot se přitom, nikam to nepublikuj veřejně. Jen večer zaznamenej jaké to bylo a naplánuj co zkusíš příští den.

31. srpna si přečti zápisy za celý měsíc a uvidíš, jestli tam najdeš něco, co bude stát za to, aby ses tomu věnovala víc. Pokud ne, pokračuj dál ve zkoušení nových věcí a přidej k tomu pravidlo, že jednou týdně uděláš něco, z čeho máš obavy, aby ses trénovala v otm, jak je překonávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17986
31.7.21 18:37

Případně k tomu pořiď ještě tuhle knihu

https://www.kosmas.cz/…-sebevedomi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
31.7.21 18:42

Ja jsem si myslela ze ve 26 nejsem tak stará ale zřejmě jo :D Neznam ani jednu, ale nevadí.
Ty je taky neznáš. Znáš to jak se prezentují na YouTube a instagramu, ale
to nemusí byt vůbec nic spolecnyho s tím jaký jsou ve skutečnosti. Už jsi určitě pochopila ze na sociálních mediich každý ukazuje to nejlepší ze sebe a často ještě hodně prikrasleny.
Nemusis se snažit byt jako tyhle slečny. Na druhou stranu v patnácti je to normální, člověk se hledá a napodobuje co se mu líbí ;) Ja chtěla být Beyonce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.7.21 19:14
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám menší problém je mi za pár měsíců 15 let a stále někoho napodobuji. Nevím jestli znáte, ale třeba Michaela_Vos, Sofia Skalkosova, Veronika Spurná apod. (Snad alespoň jednu znáte) a snažím se být přímo jako oni (vzdělání, životní styl, denní rutiny když chodí spát v 23:00 tak já tak chodím taky, záliby apod..) Prostě skoro vše, vždy si nějakou youtuberku nebo tiktokerku oblibim a pak dělám vše jako ona. Jdu do 9.třídy a nemám záliby, vlastní styl, představu o tom co chci dělat.. Jak si vytvořit vlastní osobnost? Všechny kamarádky mají ve všem jasno. (škola apod.) Pomocte. Prosím.

Ve tvém věku je normální, chtít být výjimečná a odlišovat se. Jen mě zajímá, chceš být opravdu svá a zajímavá nebo být oblíbená a populární jako ty youtuberky? Musíš si uvědomit, že virtuální realita je něco jiného než reálný život, ti lidé na yt jen hrají svou roli, někteří lépe, někteří hůře (plno youtuberů jsou jen afektovaní přitroublíci a plno se jich podbízí a nikdy neřeknou nepopulární názor, aby jim neklesla sledovanost). Víš, ono to nefunguje tak, že se jednoho rána probudíš a řekneš si, že chceš být zajímavá. Zajímavou tě udělá až tvoje vzdělání, talent, koníčky, to co umíš o co se zajímáš, pro co se umíš nadchnout. Nejzajímavější jsou vždy lidé, kteří jsou sví, jsou vnitřně srovnaní a nebojí se vyjádřit svůj názor a přesvědčení, i když vědí, že se tím třeba i nezavděčí svému okolí. Ale to je cesta na dlouhou trať a není pro každého. Je rozdíl chtít být populární, nebo třeba šokovat a dělat bláznivé věci pro pozornost a 15 minut slávy a být opravdu zajímavá lidská bytost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
31.7.21 19:28

Mít v patnácti idoly je normální. Je fajn nechat se inspirovat, tak si třeba od každé své oblíbené youtuberky vezmi jen jednu věc, která se ti líbí (plácnu si - u jedné tě inspiruje účes, u další nějaký koníček…). Nemusíš jednu každou napodobovat do puntíku.

Osobnost se ti vytříbí časem. Zkoušej různé věci a hledej, co nejvíc vyhovuje právě tobě. Nemusí to být vždycky to, co je tenhle týden trendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34632
31.7.21 19:32
@Anonymní píše:

Vypni internet a ono tě něco napadne. Třeba studium. Příští rok budeš dělat zkoušky na střední školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
31.7.21 19:34

Já myslím, ze je to normální. Teď jsi do nich zblaznena, to je v pořádku, určitě to jsou fajn holky, i když já třeba žádnou z nich neznám :oops:

Ale zkus si uvědomit, ze i ony jsou úplně stejní lidi jako kdokoliv jiný, i jako třeba ty. Mají plus minus stejne telo, stejne životní potřeby, a třeba i ony mají nějaký svůj vzor v nějaké celebritě, jistě také nějaké sleduji. Takže to, ze nějak vystupují na sociálních sítích neznamená, ze to tak dělají porad. Ze tam mají krásné fotky neznamená, ze tak porad vypadají. Zkus na ne koukat víc jako na lidi. Však kdyby ses třeba s některou z nich skamaradila, bude to úplně stejne kamarádství jako s kamarádkami, které už mas.

A časem té začnou zajímat i jiné věci, začneš pracovat, pořídis si bydlení, rodinu, a získas díky všem možným zkušenostem i nějaké to sebeurčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
31.7.21 19:35

A v patnácti si asi vetsina lidi mysli, ze všechno ví a všemu úplně nejlíp rozumí :lol: na tom taky není vůbec nic zvláštního ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3766
31.7.21 19:54

Neznám, ale asi je to v tom věku normální. U nás ve třídě tehdy byla půlka holek jako klony. Stejné hadry, názory na všechno, hlášky, výrazy tváře, gesta :nevim: z toho vyrosteš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.21 21:31

Dělala jsem to samé a to za nás sociální sítě nebyly..časopisy, Tv..rádio-stačilo. Vyrostla jsem z toho a zjistila, že být"sebou" není někdy jednoduchý, je to zodpovědnost..ale taky úžasný dobrodružství:-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat