Nemám vysokou školu, jsem hloupá?

568
31.5.17 21:41

Nemám vysokou školu, jsem hloupá?

Dost se mě dotklo vyjádření jedné mé kamarádky, která mi řekla, že lidi, co nemají vysokou školu jsou hloupí. Ve škole jsem se učila vždycky dobře, na vysoké škole jsem byla ale nepovedlo se mi ji dodělat. Hodně mě to mrzí, ale nešlo mi to a hlavně jsem to psychicky nezvládala. Ale jinak mi přijde, že mám rozhled a kolikrát větší vědomosti, než lidé s vš. Akorát mě trápí práce. Nároky se kladou čím dál větší a já se bojím, že o práci jednou přijdu, až vymyslí nový zákon o pedagogických pracovnících. Myslíte, že někdy zavedou do školek povinnou vš pro učitelky? Také nemáte vysokou školu a co vaše sebevědomí? trápí vás to?

Příspěvek upraven 31.05.17 v 21:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.17 21:44

@linda755 taky jí nemám. Občas mě chytne depka, že jsem nic nedokázala, úplně hloupá si nepřijdu. Ovšem tady jsem se už několikrát dozvěděla, že bez vysoký by si vůbec člověk neměl dovolit žít, natož mít děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Výšku má v současné době kdokoli, co má jen trpělivost a základní návyky k učení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A mimochodem znám jednu inženýrku, která má sice titul, ale to je tak všechno. V hlavě vymleto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
31.5.17 21:46

@matkabagristy ale musí trochu umět psát, protože pak se píše bakalářská práce- a to byl taky kámen úrazu pro mě. Ale něco se naučit mi problém nedělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 21:46

Ja VS mam, ale ze zkusenosti vim, ze to nic neznamena. Pracovne je to vyhoda. Doporucovala bych Ti si VS dodelat, mam dojem, ze jsi uz sem se stejnym problemem - strach ze ztraty prace v MS - psala. Na kamaradku se vybodni. Takive kinentare maji casto lidi s malym sebevedomim, vladtni zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14402
31.5.17 21:47

Nemam, mam ucnak, jsem vyucena kadernice, skolu jsem udelala s vyznamenanim, na vs bych urcite mela, ale tehdy to bylo o lenosti, chtela jsem co nejdriv do prace. Jinak si nemyslim, ze lidi s vs musi byt nutne chytrejsi, kdyz se srovnam s okolim tak kamaradky vs nemaji, nektere byli rady ze dodelaly stredni s odrenyma usima a co se tyce vseobecneho prehledu tak si myslim, ze ho mam stejny (nekdy i vetsi) nez vysokoskolaci co mam v okoli :nevim: sebevedomi tim netrpi, ale sem z rodiny, kde vs nikdo nema, segra je prvni pribuzny co na ni sel. V mem oboru jde hlavne o zkusenosti a praxi a na skoly nikdo nekouka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073

Buď v klidu, to, že má někdo VŠ titul už nic neznamená a o inteligenci neříká - od doby, kdy existují různé UJAKy a VŠEM a podobně…A popravdě řečeno, já si radši popovídám s uměleckým kovářem než s někým, kdo je Mgr. a dělá managera u T-mobilu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123

Ahoj, pokud máš pořád pocit, že je něco špatně, zkus vyhledat odborníka. Lidé bez VŠ rozhodně nejsou hloupí! Točíš se v kruhu, řešíš jedno a to samé minimálně po druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

Mam, dodelala jsem ve 40 se 4 detma a jsem na sebe nalezite pysna. Myslim, ze kdo chce, skolu dodela. Ano, bolelo to, ale o to vetsi bylo uspokojeni hned po statnicich :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.17 21:49

@AndilekOli jo když má někdo peníze, má titul snadno, o tom svědčí UJAK

• Nahlásit
  • Citovat
5073
31.5.17 21:50

Plus vždycky si říkám, jestli všichni ti lidé skutečně VŠ potřebují, jestli jim Vš dala opravdu znalosti potřebné pro jejich práci, nebo jestli je to jen nějaký pocit, že musí mít člověk titul. A to říkám, přestože sama VŠ mám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
31.5.17 21:50
@matkabagristy píše:
Výšku má v současné době kdokoli, co má jen trpělivost a základní návyky k učení.

právě proto je škoda ji nemít ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
31.5.17 21:51
@Anonymní píše:
@AndilekOli jo když má někdo peníze, má titul snadno, o tom svědčí UJAK

Však nic jiného nepíši - a čemu je takový titul? Koupit si titul je na nic, člověk by měl studovat pro znalosti, ne pro titul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 21:51

Znam radu lidi, ktery jsou chytri a schopni, ale nemaji VS. Nekteri na ni nesli, nekteri z ruznych duvodu vyleteli… Je pravda, ze par z nich to zjevne trapi a ostatni kolem musi naslapovat opatrne, aby jim na tohle kuri oko neslapli. A naopak nekteri lide s VS hloupi jsou. Tvoje kamaradka se bud spatne vyjadrila, nebo je ji 12 let, nebo se smele muze o misto mezi hlupaky uchazet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama