Nemám z ničeho radost a mám strach

Anonymní
9.12.20 16:26

Nemám z ničeho radost a mám strach

Zdravím, asi se potřebuji jen vypovídat nebo i možná poradit co a jak a kdo má zkušenosti. Začnu od začátku. Přátel ode mě odešel na konci září. Já si pak našla kamaráda na zábavu a trávení volných chvil aby se mi to lépe zvládalo a odreagovala se. Ten z toho taky vycouval. Teď to na mě nějak padá. Vím že jsou na tom lidé hůř a že mi v podstatě nic nechybí, ale asi mám splín. Před třemi lety jsem se léčila s depresí tak se bojím aby se mi zase něco nerzjelo. Bylo to strašně těžké. Loni na Vánoce mi umřel děda takže to bude rok. Je toho prostě moc na jednou za jeden rok. Naštěstí mám stálou a jistou práci, teď zatím žiji v podnájmu, byt mám v rekonstrukci a budu se stěhovat na jaře, takže to mě tak nějak drží nad vodou a pomalu plánuji jak to tam bude vypadat a co si tam koupím, těším se na své zázemí, ale bojím se že tam budu sama, nikdo za mnou nebude chodit a bude mi tam smutno. Měla jsem plno plánů a odhodlání, ale nějak mi to teď pokulhává. Na Vánoce se netěším, nemám radost, nevím co koupit rodině, mám teda uklizeno a vyudobeno, teď jsem začala péct pár druhů cukroví, pak se vypravím na ty nákupy až to dám dohromady. Jsem unavená z práce a ze všeho. Pracuji neustále po nocích. Aspoň ta vidina dovolené v lednu mě těší. Asi je to blbost, ale nějak mě to letos nebaví a já nevím jak z toho ven. Bude nás letos zase u stromku o dva méně. Asi mě rodina pozve, ale ani se mi nechce. Nejraději bych to přešla jako normální dny a dala si něco dobrého k pití, koukala se na televizi a neřešila bych, ale to by rodina asi neunesla. Pořád se uklidňuji tím že se mám vlastně dobře a že se s tím poperu. Jen teď nějak nevím jak. Má nebo měl to někdo taky tak a co vám pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
9.12.20 16:40

Pomohlo právě že to trávení času s rodinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3698
9.12.20 16:47

Ona i ta práce po nocích musí být únavná. I obrácený režim dne může s člověkem psychicky hodně zamávat.
Jinak radovat se nemusíš, není to povinnost. Hodně lidí ty svátky tak nějak přežije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
9.12.20 16:59

Teď jsi na dně, každý z nás někdy byl, ale ode dna už to pak jde jenom nahoru. Bude líp, neboj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7200

Ahoj zakladatelko,
poslední dny vlastně nemám pocity odlišné od tvých. Také mi začal chybět člověk, který ze světa vloni odešel. Také mám takovou teskněsmutnou náladu a určitě jí nepřispívá ani to počasí venku. Chci ti ale napsat, že to je normální a k životu to patří. Prostě ne každý den je důvod se od rána do večera smát.
Přesto je důležité mít nějaké malé radosti. U mě je to třeba večerní čaj z adventního čajového kalendáře. Zapálené svíčky v koupelně, když se sprchuju. Je to prostě úplně jiné světlo, hřejivé, mihotající se. Jako by tam bylo malé slunce. Zkus si také takové malé radosti najít.
A chybějící kontakt? Vše má své zápory i klady. Možná je spíš v Tobě trocha zklamání, že zrovna nemá ten kamarád nebo někdo jiný čas. Možná to v tobě probouzí nejistotu. Znám to. Ono se to zas časem změní. Brzy se dny začnou prodlužovat, Vánoce budou pryč a lidé budou mít obecně víc času na přátele, známé. Zkus to mezidobí využít pro hledání toho, co ti bude dělat radost samotné, a pak uvidíš, že s tou radostí přijde jiná nálada a jiný zájem okolí o trávení času s tebou.
No a když ti bude fakt mizerně, ten lékař není vůbec špatné řešení. Nemoc duše je stejná, jako nemoci jiné. Jen možná určitým způsobem bolestivější.
Uvidíš, budou zas lepší dny. Ahoj a zvládni to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209

Ahoj,

ozvi se mi do SZ odkud jsi. Třeba můžem něco podniknout (výlet a tak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
9.12.20 17:05

Možná by stačilo se jen na chvíli zastavit a podívat se na svou současnou situaci-jsi zdravá, máš co jíst, práci a tedy i příjem, bydlení máš své-byť i v rekonstrukci-o to více se na něj můžeš na jaře těšit, na Vánoce máš kam jít a u stromečku s rodinou můžeš strávit nejhezčí večer v roce.To není málo, řekl bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:12

@akavi Jo jo přežiju to a budu mít klid. Mám z toho letos jen strach a stres.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:14

@Premek_Orac Děkuji, jo jo jsem nejistá. Mám strach že nenajdu nikoho s kým budu zase šťastná. Ale vím že v tom nejsem sama, je nás víc, jen se o tom tolik nemuví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:15

@smutny klaun2 Jo jo, tím se uklidňuji taky.

• Citovat
  • Nahlásit
1026
9.12.20 17:38

Pálí tě dobré bydlo. Takřka nic ti nechybí a samou pohodou nevíš co by sis navymýšlela co je špatně. Jsou lidé, kteří bankrotují, mají hypotéky, děti. Jiní jsou nemocní a sami. Ty jsi zdravá poměrně zajištěná a stěžuješ si jak bába na pavlači.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:44

@Alkata No tak jaké si to kdo udělá takové to má.

• Citovat
  • Nahlásit
1313
9.12.20 18:04
@Alkata píše:
Pálí tě dobré bydlo. Takřka nic ti nechybí a samou pohodou nevíš co by sis navymýšlela co je špatně. Jsou lidé, kteří bankrotují, mají hypotéky, děti. Jiní jsou nemocní a sami. Ty jsi zdravá poměrně zajištěná a stěžuješ si jak bába na pavlači.

A proto nema pravo byt smutna? Kazdy ma nejake pocity, touhy, strachy… Ti, co bankrotuji, si maji pro zmenu rikat, ze neziji v Africe a maji dostatek vody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 18:16

Prozila sis v posledni dobe prakticky dva rozchody, mas narok byt smutna, i hodne. Je to uplne v poradku. Zivot jde dal, akorat ted zrovna si tahnes balvan, tak se ti jde tezko. Ale jak je videt, bojujes, zijes, a to je hlavni. Vedle smutku te urcite cekaji dalsi radosti, tak vydrz. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 18:54

@Yorkmut Paní asi nikdy nepřišla o blízkého člena rodiny. A ano smutek může být i z méně vážných důvodů. A ano, snažím se to a zvládnu. Bylo mi už i hůř.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat