Nemám žádné kamarádky, jsem normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Conchita
Kecalka 367 příspěvků 16.06.19 09:22
Nemám žádné kamarádky, jsem normální?

Je mi 29 let. Když si to shrnu, tak se během normálního týdne pohybuju v okruhu asi tak 15-20 ti lidí z toho 12 lidí tvoří lidi z práce, 3 nejbližší rodina a těch pět je širší rodina (sestřenice, prarodiče, známý).
Pak mám pár známých, s nimi se vídám tak párkrát za rok.

Kdyby se mě někdo zeptal, kdo je moje nejbližší a nejlep kamarádka, tak je to sestra, pak si hodně rozumím se sestřenicí, ale celkově moc kamarádek nemám, vlastně žádné (“kamarádky” ze škol se počítat nedají, s těmi se stejně nevídám a vím o nich jen z fb).
Jde o to, že si víc rozumím s muži, takže většinu z mých zbývajících známch tvoří oni, s nimi jsem taky v kontaktu i přes sociální sítě nebo se občas vídáme.
Jsem introvert, nejsem asociál, lidi mám ráda a jsem přátelská, ale nejsem ten typ, který musí každý pátek a sobotu někde “pařit” nebo něco podnikat. Nebaví mě „holčičí“ řeči, rozebírání kdo s kým co, a v ženských kolektivech, které jsem doposud měla možnost poznat, se prostě necítím dobře - ze zkušenosti tam vždycky vznikne nějaké kolečko pomluv nebo jedovatosti a přijde mi to moc komplikované.
Obecně si spíš připadám jako taková vlčice individualistka, nepouštím si lidi moc k tělu a pokud ano, pak chci takové to přátelství na celý život, nebo jinak řečeno vztah, kde funguje oboustranná důvěra.

Osobně mi to nějak závratně nevadí, ale zajímalo by mě, jak se na to dívají ostatní. Říkám si někdy, jestli to třeba nebude vadit mému budoucímu partnerovi, jestli si třeba muži nemyslí, že žena, která nemá potřebu se pořád sdružovat s ostatníma ženama, je divná (?)
Vím, řeknete mi, co je komu po tom, ale víte, jak to myslím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6545 příspěvků 16.06.19 09:28

@Conchita Pokud ti to takhle vyhovuje, tak není co řešit :nevim: Já taky nemám potřebu se denně vykecávat s ženskýma.

Lalelale
Závislačka 4948 příspěvků 16.06.19 09:37

Pokud to nevadí tobě, pak opravdu není co řešit. Máš sestru, která ti je kamarádkou, a proč by ne, o to blíž si jste :) co se týče toho, že by to vadilo tvému možnému partnerovi - pokud nevysedavas celé dny osamělá doma, případně se na něj ve své samotě nepovesis (což nevypadá, když ty se sama necítíš a lidi kolem sebe máš), tak nevidím problém :palec:

Lexter
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 16.06.19 09:39
@Conchita píše: Osobně mi to nějak závratně nevadí, ale zajímalo by mě, jak se na to dívají ostatní.

A proč?

Conchita
Kecalka 367 příspěvků 16.06.19 09:40
@Lexter píše:
A proč?

Já ani nevím :) možná vycházím ze zkušenosti, kdy poslední partner měl občas nějaké narážky. bylo mu divné, že jdu radši ven sama fotit, než si sednout s kamarádkama…

Lexter
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 16.06.19 09:42
@Conchita píše:
Já ani nevím :) možná vycházím ze zkušenosti, kdy poslední partner měl občas nějaké narážky. bylo mu divné, že jdu radši ven sama fotit, než si sednout s kamarádkama…

Tak za ním zaskoč a pověz mu, že každý jsme jiný a naše potřeby sdružování jsou jiné. Asi tak jako každý máme rádi jinou kuchyni a že z těch hambáčů co žere jednou zdechne.

Vyjít si sama ven s foťákem je paráda. Taky to sem tam dělám. Mám klid.

Jagwa
Kecalka 358 příspěvků 16.06.19 09:46

Zrovna jsem nad tím taky přemýšlela :) mám to dost podobně :hug:

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 16.06.19 09:52

@Conchita Mám to dost podobně. Nějaké kamarádky teda mám, ale bydlí dost daleko, takže téměř nevidame.

lll14
Kecalka 220 příspěvků 16.06.19 10:02

@Conchita také to tak mám, už ve škole jsem měla jen pár kamarádek, se kterými se vidím jen občasně (teď jsem je neviděla snad dva roky). Na vysoké jsme měli super partu, ale každý je z jiného konce republiky a já jsem taková, že prostě když mě někdo pozve, tak ráda přijedu, ale sama nic neplánuji a neorganizuji. Ráda se s někým vidím, ale nerada zvu domů, narušuje mi to soukromí. Ve společnosti cizích lidí jsem sice trošku nesvá, ale nemám problém se seznamovat, takže jsem s partnerem šla občas s jeho kamarády, kolegy a nikdy nebyl problém, ani nikdy neříkal, že by mu vadilo, že někde pořád nelítám. Teď jsem na mateřské a chodím na plavání s kojenci, stýkám se s rodinou a jejich dětmi a mám dojem, že bych ani další kamarádky a akce nestíhala. Takže neboj, když si najdeš správného partnera, tak to klape skvěle. Co si myslí ostatní neřeším. :)

nakreslenypanacek
Stálice 91 příspěvků 16.06.19 10:05
@Conchita píše:
Je mi 29 let. Když si to shrnu, tak se během normálního týdne pohybuju v okruhu asi tak 15-20 ti lidí z toho 12 lidí tvoří lidi z práce, 3 nejbližší rodina a těch pět je širší rodina (sestřenice, prarodiče, známý).
Pak mám pár známých, s nimi se vídám tak párkrát za rok.

Kdyby se mě někdo zeptal, kdo je moje nejbližší a nejlep kamarádka, tak je to sestra, pak si hodně rozumím se sestřenicí, ale celkově moc kamarádek nemám, vlastně žádné (“kamarádky” ze škol se počítat nedají, s těmi se stejně nevídám a vím o nich jen z fb).
Jde o to, že si víc rozumím s muži, takže většinu z mých zbývajících známch tvoří oni, s nimi jsem taky v kontaktu i přes sociální sítě nebo se občas vídáme.
Jsem introvert, nejsem asociál, lidi mám ráda a jsem přátelská, ale nejsem ten typ, který musí každý pátek a sobotu někde “pařit” nebo něco podnikat. Nebaví mě „holčičí“ řeči, rozebírání kdo s kým co, a v ženských kolektivech, které jsem doposud měla možnost poznat, se prostě necítím dobře - ze zkušenosti tam vždycky vznikne nějaké kolečko pomluv nebo jedovatosti a přijde mi to moc komplikované.
Obecně si spíš připadám jako taková vlčice individualistka, nepouštím si lidi moc k tělu a pokud ano, pak chci takové to přátelství na celý život, nebo jinak řečeno vztah, kde funguje oboustranná důvěra.

Osobně mi to nějak závratně nevadí, ale zajímalo by mě, jak se na to dívají ostatní. Říkám si někdy, jestli to třeba nebude vadit mému budoucímu partnerovi, jestli si třeba muži nemyslí, že žena, která nemá potřebu se pořád sdružovat s ostatníma ženama, je divná (?)
Vím, řeknete mi, co je komu po tom, ale víte, jak to myslím?

Je to úplně jedno, jestli máš kamarádky, nebo ne… Hlavní je, jak se chováš k lidem, se kterýma vztah máš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 10:09

Tak to ses na tom jeste dobře, ja se ségrou vidim tak jednou za dva mesice, se sestrenici tak jednou za rok na nejaky rodinny seslosti, kamaradky nemam žádny, schazim se jen s jednou ze skoly a to je taky tak jednou za rok.. Vetsinu mych dnu jsem jen s detma a pritelem, maximálně prohodim naky slovo se zenskyma ze skolky nebo sousedkama, ale to je minimalne..
A taky ziju, vyhovuje mi to tak a prijde mi to v pohode :mrgreen:

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 16.06.19 10:10

Nenormální mi přijde klást otázky, zda jsem normální. Nevím, proč někteří potřebují požehnání od ostatních cizích lidí ke svému způsobu života.

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 16.06.19 10:13

Já to mám taky tak. Nejlepší kámoška je pro mě asi ségra, je po ruce, můžem si říct cokoliv, pomáháme si… Pak mám kámošku ze školy, a s tou si skoro denně píšeme, ale vidíme se tak 4× do roka, bydlí daleko… A jinak nemám moc potřebu nějakých ženských řečí, s ostatními kamarádkami si čas od času nápisem pár vět co je nového, ale upřímně ani nevim co s nima probírat když se sejdem u kafe :think: můj chlap je rád že pořád někde neběhám s kámoškama, zaprvé ušetřím za nějaké nákupy, kaficka apod a zadruhé můžu víc času věnovat jemu a rodině :mrgreen:

deli33
Kecalka 136 příspěvků 16.06.19 10:14
@Kfětoslava píše:
Nenormální mi přijde klást otázky, zda jsem normální. Nevím, proč někteří potřebují požehnání od ostatních cizích lidí ke svému způsobu života.

Nemyslím si, že by zakladatelka potřebovala požehnání. Prostě se jen zeptala, jak to vnímají ostatní - nevidím na tom nic divného ani nenormálního :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 10:22
@deli33 píše:
Nemyslím si, že by zakladatelka potřebovala požehnání. Prostě se jen zeptala, jak to vnímají ostatní - nevidím na tom nic divného ani nenormálního :nevim:

Ja zas nechapu, proc by to cizi lidi meli nějak vnimat.. Ja jako nekoukam kdo se s kym kde schazi komu kdo chodi na navstevy.. Ja zadnou kamaradky nemam a pochybuju, ze to nekdo v okoli resi.. Ze by jako nekdo rozebíral ta je divna, jsem u ni nikdy nevidela zadnou kamardku.. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama