Nemám žádné zážitky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 09:30
nemám žádné zážitky

Dobrý den,

jdu se svěřit, jako dítě jsme neměli peníze, táta od nás odešel a máma byla na vše sama, zadlužila se a ještě si našla přítele, ze kterého se stal alkoholik a byl na nás hnusný a kradl peníze, kterých nebylo moc. byly časy, kdy jsme neměly na jídlo, na cesty do školy (dojížděla jsme na střední busem) a musela být doma s „nevolností“, taky jsme byly x měsíců bez teplé vody, protože máma dlužila družstvu na nájmu..hodně mě to poznamenalo, když jsme se osamostatnila, neutrácela jsem, něco našetřila, ale to padlo, jelikož jsme pracovala ve firmě, která nám nezaplatila výplaty ani odškodné, nepřihlásila nás na zdrav. a sociálním a nevystavila ani zápočtový list, firma šla do insolvence, já byla pozadu s nájmem neměla na jídlo ani na cesty do práce, jelikož jsme dojížděla do většího města, nemohla jít na pracák, jelikož jsme neměla zápočtový list, z insolvence nic nebylo, jelikož se vyplatily pohledávky státu a na nás, zaměstnance nezbylo..no vyhrabala jsem se z toho, ale byla zas na nule, ale život šel dál.

Nyní jsem máma na rodičovské, první rok se ještě dalo, ale ted je malé 2 a půl a už ten příjem je sakra znát,, navíc manžel dělá jako kuchař a už se mu i stalo, že nedostal výplatu, ale jen minimum, co je na smlouvě, v tomto oboru se to tak bohužel dělá..naštěstí je ted v hotelu, kde má méně peněz, ale za to je má přiznané všechny..

no a já jsme nějaká v depresích, že pořád řeším odmala pomalu finance a na nic nemám, nemám na to koupit kvalitní boty dceři, ted zas vyrostla a před vánocemi potřebuje oblečení zimní a vše stojí, snažím se nakupovat v bazarech, ale i tak..hlavně mi vadí, že prostě nežijeme, žijeme na malém měste, kde přes zimu se nic neděje, hřiště prázdné, vnitřní hernička nebo něco, nikde nic, musím dojíždět 40 min do města, peníze za bus, vstup do herny, prostě každá položka je u nás znát..chtěla bych ji vzít do aquaparku, kamarádka chodí, jednou jsem s ní byla a byla to bomba, dcera nebyla štastnější, jenže zas dlouho na to mít nebudu, ona chodí co týden a pořád se ptá, je mi blbé říct, že na to prostě nemám..nějaká dovolená..nic, nikde jsme nebyla, neviděla hory, moře, nic..max jako dítě u tety na chalupe, kde jsme opékaly buřty..
mrzí mě to kvůli dceřo, chtěla bych, aby měla jiné dětství, aby měla zážitky, něco a já taky, manžel nechce nikam jezdit, peníze za bazen považuje za vyhozené peníze prý až nastoupim zpět do práce bude líp, jasně bude, ale nějak to ted na mě padlo..školka zatím není, hlídání nemáme, abych šla na brigády, manžel věčně v práci, ještě dlouhé šichty..jsem věčně sama a už nevím co doma vymýšlet a kam chodit, tady není nic..dcera ani nemá moc hraček, defacto pár kostek, stavebnici a pár plyšáku, letos ji chci na vánoce dokoupit hračky, s manželem jsme se dohodli, že my si nic nedáme, nebudeme utrácet za jídlo, prostě jen štědrovečerní klasika, trocha cukroví a nic víc..

vím, že život není o penezích, jsme ráda, že sjem zdraví, ale už mě unavujou ty věčné hádky, že dochází před výplatou peníze vlastně hádky u nás jsou kvůli penezům, nájmy se zvedají, práce, kde jsme byla před MD skončila, firma zanikla, takže budu hledat s malýmdítětem nocé místo, dojíždět, bojímse, že prostě se v tom budeme točt i nadále, už mě prostě nebaví řešit finance, ráda bych prostě dceru někam vzala, koupila ji nekde pití, nějaký snack, anižbych musel ařešit, že nevyjdeme..

naštěstí máme jen 1 půjčku, která bude brzy splacena (brali jsme si ji na kauci při stěhování, tlačil nás čas a nemohli jsme nic sehnat a tady chtěli 2× kauci a my neměli celou částku), ale to za pár měsíců bude splacené..vím, že může být hůř, na mě to prostě jen tak občas padne, máte to taky někdo tak? čím zaháníte ty myšlenky, nebaví mě se utápět v lítosti, ale dny jsou dlouhé, nejde nic podnikat, jako max procházky po okolím :D a kamarádky mi pořád píšou, že jedou tam a tam a já se musím vymlouvat, protože nechci psát, že máme napjatý rozpočet..

vím, že je to hodně zoufalý příspěvek, ale nechci se svěřovat známým a chtěla sjem to ze sebe dostat :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19443 příspěvků 24.11.18 09:55

A ty jsi hned po seznámení otěhotněla, nebo proč nemáš ani s tím svým žádné zážitky a hned děcko? Kolik ti je?

Havlova
Povídálka 48 příspěvků 24.11.18 09:57

Chápu Vás. Musí to být na hlavu, ale až budete pracovat, bude opravdu líp. Jinak, existuje portál Kudy z nudy, dají se tam najít i akce poblíž, které jsou zadarmo. Malá bude mít určitě hezké dětství, vy ji máte ráda a to je zadarmo. A i na obyčejných procházkách se dá zažít spoustu zajímavého.

levandule23
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 24.11.18 10:02

Přijde mi škoda smířit se v téhle době, kdy je spousta volných míst, s ne moc dobře placenou prací. Opravdu by si muž nemohl polepšit?
A opravdu by nešlo najít si na 1-2 odpoledne/večery týdne brigádu? Bydlím taky na menším městě a brigádníky hledají skoro všude. Kdybys měla týdne i jen o 500 navíc, mohla by sis je nechat na ty zážitky s malou - hned bys mohla jít každý týden do bazénu, placené hernicky, koupit ji něco na zub, atd.

terien
Echt Kelišová 8502 příspěvků 24.11.18 10:11

Tak proč muž pracuje jako kuchař a nenajde si lépe placenou práci? Dej malou do jeslí/školky a běž pracovat. Rodina by s hlídáním nepomohla? Chápu tě, ale musíte to změnit hlavně vy dva. K tomu proč jste si pořídili dítě když ani pořádně nemáte kde bydlet se ani vyjadřovat nebudu :roll:

TeSudička
Kecalka 298 příspěvků 24.11.18 10:20

Ja teda nevim, ale ikdyby si mela jit nekam na chvili uklizet- je to taky prace a par korun navic. Ja chapu, ze to neni jednoduchy, mela jsem detstvi podobne jako ty a rekla jsem si, ze tohle nikdy nedopustim, aby to zazilo moje dite… Chodila jsem uklizet i ukrajincum, lrotoze jsem nazoru: Pokud se ti neco nelibi, tak misto fnukani, jak je vsechno spatne delej vsechno proto, aby se to zlepsilo a bylo co nedeiv lip..

PaníBovaryová
Závislačka 4233 příspěvků 24.11.18 10:23

mladé rodiny s dětmi jsou nejvíc ohrožené chudobou. Bude líp, dceři stejně nejvíc pomůže milující matka a ne taková, co má přítele alkoholika a kvůli němu neposílá děti do školy :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 10:26

Taky jsem zažila dobu, kdy jsem přemýšlala o každé koruně, nejezdili jsme na dovolené, nemohla jsem do aquaparku, placených dětských koutků, oblečení měly děti většinou od kamarádek po jejich dětech…atd. Trvalo to pár let, ale takové myšlenky jsem měla zřídka, protože jsem věděla, že po MD bude líp a že splácíme hypotéku na vlastní bydlení a měla jsem se kam vrátit do práce, která mě bavila atd. Nemůže manžel změnit práci, kuchařů je nedostatek, inzerátů spousty. Co výhledově? Jaké máte vzdělání vy? Možnosti práce po MD? Lpíte na lokalitě ve které bydlíte? Jsou i nabídky práce v horských hotelech s bytem, tam bude nájem asi nižší a prostředí možná hezčí. I to je jedna z možností. Dnes je nabídek práce spousty, ale je třeba si dobře vybírat, aby člověk nenaletěl apod. Všechny hračky tolik nestojí, dítě nemusí mít interaktivní auto, mluvicí panenku, zpívajícího psa… Sama si vzpomínám, jak dcera měla obrovskou radost ze ZOO, kterou jí vyrobil z pár prkýnek (ohrádky, stáje,…)+ my koupili zvířátka (ne Schleich), domalovali atd. Vypadalo to krásně a hrála si s tím skoro pořád. I procházky do lesa se dají zpestřit…Ale chápu, že to na váš občas padne ..... :) . Bude líp, uvidíte :)

PaníBovaryová
Závislačka 4233 příspěvků 24.11.18 10:27

nemá kam dát dítě a do města dojíždí 40 minut, psala i že jízdenka je u nich v rozpočtu znát - aby si zas nechodila jenom vydělávat na jízdné na brigádu :roll:
spíš bych se obracela na lepší bydlení, blíž někam, kde je práce - když jsou v nájmu a ne ve svém to jde.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 24.11.18 10:38

Dětství a mládí jsem měla podobné.. taky mě to naučilo skromnosti a šetřit. Úplně tě chápu. První partner zklamal a zůstala jsem sama se synem… Až ten druhý, ten mě defakto zachránil, dá se říct :srdce: až s ním poznávám co je to život, co znamená mít neustále možnost jít a koupit, nepočítat, nečekat „až“.. Dovolené každý rok u moře, výlety, akce.. Už máme dům a čekám třetí dítko. Ale je to hlavně tím, že muž má výborné vzdělání, praxi, zkušenosti a tím pádem i skvěle placenou práci a za život si také dost našetřil. Já jsem stále na rodičáku, takže nějaká moje finanční výpomoc je spíš směšná ;) až zase půjdu do práce, bude ještě líp. Ale, vám teda můžu poradit jen to, aby si muž našel lepší práci, líp placenou, ty v budoucnu taky.. a snaž se každý měsíc dávat něco bokem, i kdyby pár stovek, když to půjde (třeba až se zbavíte té půjčky), protože ty peníze pak jak když najdeš, když budou potřeba.

Hlavní rada je asi vydržet… Pokud teda muž nepůjde za lepším, tak se budete mít líp až se zbavíte půjčky a nastoupíš do práce :kytka: vydrž

Svistice
Neúnavná pisatelka 17549 příspěvků 18 inzerátů 24.11.18 10:42

@PaníBovaryová Zas na zmenu bydleni taky potrebujes nejake finance.
Zakladatelku chapu, ze chce taky konecne zit. Mela jsem to dost podobne. Rozdil je v tom, ze my si ty zazitky s detmi zacali intenzivne vytvaret.
Ono se da vyletovat i za par korun, ale proste uplne zadarmo to neni. Minimalne to chce mit na benzin. My treba obrazime akce typu drakiada, lampionovy pruvod, rozsveceni vanocniho stromu, ruzne detske a sportovni dny. Nebo se nekam popovezeme autem a udelame nejaky vyletni okruh pesky, kdyz vezmem svacu s sebou, stoji to jen ten benzin. Nebo jezdime na dopravni hriste, na vinobrani (staci dat si jeden burcak a detem koupit most).

PaníBovaryová
Závislačka 4233 příspěvků 24.11.18 11:06

@Svistice ano, na změnu bydlení jsou nutné taky peníze. Podle mě bude dcera vzpomínat jenom na ten hřejivý pocit, že s ní maminka šla ven a jak si spolu povídaly a hrály. Není nutné obrážet drahé akce s drahým vstupným. A navíc jí na dceři záleží a to je hlavní, ne kolik za ni utratí peněz.
Jako její matku s tím alkoholikem ani nekomentuju :roll:

PaníBovaryová
Závislačka 4233 příspěvků 24.11.18 11:09

s tím kuchařem je to různé - znám restauraci, kde jsou kuchaři placení víc než slušně. A znám taky takovou, kde kuchař musí chodit ještě do jedné práce, no :( … je to ale mladý kluk bez rodiny, tak mu to až tak nevadí.
podle mě je řešením opravdu změnit ten nájem, pokud budou někdy peníze, aby se jim opravdu zkrátila ta dojezdová vzdálenost a tím i snížily náklady. Na druhou stranu pronájem třeba obecního bytu v menší obci může být levnější než komerční nájem v okresním městě. Chce to propočítat.

cverunka
Závislačka 2648 příspěvků 24.11.18 11:17

Nezažila jsem to, ale chápu, že to musí být ubíjející. Prostě se musíte s chlapem sebrat. Sednout si a říct si, že chcete něco změnit. Dnes je opravdu spousta docela dobře placené práce. Ve fabrice vydělá chlap hezké prachy. A já bych se snažila najít si třeba nějaký přívýdělek - úklid, žehlení, mytí oken… A už bych se pomalu koukala po nějaké opravdové práci. Hlavně zas nenaleť nějaké podivné firmě, která neplatí a pod. To si moc dobře ohlídej, ať nejsi zas v průšvihu.

Náměsíčná
Závislačka 4099 příspěvků 24.11.18 11:20

Co požádat o byt město? Nikdy jsem to nedělala tak nevím podmínky. Manžel dělá v místě bydliště nebo v tom městě? V tom hotelu nemají bazén?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >