Nemám žádnou kamarádku, jsem špatný člověk?

Anonymní
18.4.21 01:59

Nemám žádnou kamarádku, jsem špatný člověk?

Ahoj,

prosím poraďte, jak zjistit, co je na mě špatně. Nemám žádnou skutečně blízkou kamarádku, někoho, kdo by stál o mou společnost a cítila bych z něj, že jsem pro toho člověka důležitá, že mě má rád. Dnes jsem se opět dozvěděla, že někdo, komu jsem začala věřit mne za zády pomlouvá. A já už nevím. Připadám si jako prašivá. Asi je chyba ve mě, ale vůbec netuším, co dělám špatně.

Omlouvám se za výkřik do tmy, mám muže a děti, ale stejně si připadám hrozně sama. Takových trápení si teď na sobě nosím a nemám nikoho, komu bych se mohla svěřit. Asi jsem se potřebovala hlavně vypsat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63703
18.4.21 02:53

Nenapadlo tě, že je chyba pouze a jen při výběru lidi? A to neznamená, že jsi špatná ty.. Jen lovis ve špatných vodách. Lépe si lidi prověřuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 06:04
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím poraďte, jak zjistit, co je na mě špatně. Nemám žádnou skutečně blízkou kamarádku, někoho, kdo by stál o mou společnost a cítila bych z něj, že jsem pro toho člověka důležitá, že mě má rád. Dnes jsem se opět dozvěděla, že někdo, komu jsem začala věřit mne za zády pomlouvá. A já už nevím. Připadám si jako prašivá. Asi je chyba ve mě, ale vůbec netuším, co dělám špatně.

Omlouvám se za výkřik do tmy, mám muže a děti, ale stejně si připadám hrozně sama. Takových trápení si teď na sobě nosím a nemám nikoho, komu bych se mohla svěřit. Asi jsem se potřebovala hlavně vypsat.

Ja si myslím že to není v tobě ale v těch lidech 8o já mám jenom 2 kamarádky dřív jsem měla hodně ale potom začaly bejt falešný a závistivý a to není dobrý a tak mi zbyly dvě který jsou trochu normální skus třeba hledat kamarádku aby byla stejná jako ty aby jste měly stejný zájmy atd možná si padnete do oka a budete si rozumět hodně štěstí :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
101
18.4.21 06:51
@Anonymní píše:
Ahoj,

To mě moc mrzí já mam jen jednu kamarádku která je při mě ikdyž jsem otěhotněla najednou jsem asi pro všechny byla jako někdo na víc.. nevím..tedka s dcerou je to stejné..Když někomu ze známich napišu tak jen jojo a skutek utek…
Ale mrzí mě, že jste narazila vždy na zleho nebo vypočitavého člověka…
Pokud by jste chtěla si jen pokacat vypsat se klidně mi můžete napsat..třeba se vám aspoň takto uleví… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
18.4.21 07:06

Když nad tím tak přemýšlím, taky nemám kamarádky. Pokud jsem měla tak ve chvíli, kdy jsem se přestěhovala přestali mít zájem, docela mě to mrzelo. Poslednich pár let kamarádku nemám. A nějak mě to nevadí. Pokud si neváží přátelství většinou je všechno u mě jako v hrobě, co mi kdy řekli, tak raději žádnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
18.4.21 07:54

Mám to stejně. Komu jsem se otevřela, mě zradil, všechno někde vykvakal a já byla za blbce.
Moc věřím lidem, protože já jsem taková, že říkám pravdu a držím tajemství a tak nějak předpokládám, že to má každý stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 08:00

Mám to stejně a nijak to neřeším. Mám známé, se kterýma pokecáme, dám kávu. Ale otevírat se a sverovat kamarádce už nebudu. Dnes vládne světu pretvarka, fales a závist.

• Citovat
  • Nahlásit
1657
18.4.21 08:27

Tak já bych chtěla kamarádku, která nedělá ze všeho vědu, dokáže se zasmát a udělat si srandu třeba ze sebe, neřešit váhu, nepovyšovat se třeba ve stylu já mám chytrý děcka a ty blbý. Prostě vyslechnout a i když se mnou nemusí v určitých věcech souhlasit, tak poradit a třeba najít i řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
18.4.21 08:30

Mám dvě kámošky, a ty jsou super.. Jinak předtím sem měla hodně kámošek.. Ale bohužel závist a fales dělají hodně tak jsem je od sebe odstrihla. Všechno je jen o lidech najdi si klidně jednu nějakou dobrou a ta ti bude stačit, na co mít milion kámošek když jedna ti může být nablízku stále.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
18.4.21 08:41

@mamule42 přijde mi, že každá matka protěžuje své děti a poukazuje na to, jak jsou skvělé.
Je to smutný a upřímně, jestli se tak chovám, tak chci, aby mi to mé okolí řeklo, protože to je fakt na facku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
18.4.21 09:04
@Bobule321 píše:
@mamule42 přijde mi, že každá matka protěžuje své děti a poukazuje na to, jak jsou skvělé.
Je to smutný a upřímně, jestli se tak chovám, tak chci, aby mi to mé okolí řeklo, protože to je fakt na facku

Já si o svých dětech nemyslím že jsou skvělé, každé je šikovné nebo levé na něco jiného, beru je takové jaké jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
18.4.21 09:21

Přátele si nehledáme proto, abychom na ně nakládali naše trápení, ale proto abychom dělali jeden druhému radost a vzájemně si zpříjemňovali život. Nikdo nemá rád plačky a negativní lidi, co si jen stěžují. Trápení můžeš s kamarádkami rozebírat, až se znáte delší dobu, ale nesmí to být pořád. Takto by před tebou lidi utíkali, protože každý má svých starostí milión. Tvůj příspěvek zní dost bezradně, není tady zakopaný pes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
18.4.21 09:34
@Veveří píše:
Přátele si nehledáme proto, abychom na ně nakládali naše trápení, ale proto abychom dělali jeden druhému radost a vzájemně si zpříjemňovali život. Nikdo nemá rád plačky a negativní lidi, co si jen stěžují. Trápení můžeš s kamarádkami rozebírat, až se znáte delší dobu, ale nesmí to být pořád. Takto by před tebou lidi utíkali, protože každý má svých starostí milión. Tvůj příspěvek zní dost bezradně, není tady zakopaný pes?

Nejsem zakladatelka, ale tohle je podle mne třeba ten kámen úrazu.

Já jsem třeba ten typ, co bere nejbližší přátelé skoro na úrovni rodiny. A člověk s nimi prožívá, co zrovna život přináší. Dobré i zlé. Nikdo nemá rád plačky, co si jen stěžují, mohly by řešit a neřeší, ale zažila jsem i to, že přátelé prostě nemají zájem „přežít“ nějaké těžší období a kamarády mají jen pro tu zábavu a když nejsou nonstop happy jak tři grepy, tak jdou o dům dál. Což je pro mne absolutně nepochopitelné. Když vím, že kamarádka řeší vážné onemocnění v rodině, úmrtí, potrat, rozvod, cokoliv jiného, tak považuji za naprosto normální, že ji budu oporou. Jednou zase bude lépe a role se otočí. Ale hromada přátelství tohle neustojí. Mám bohužel takovou zkušenost, opravdových přátel už je jako máku a z většiny se stali jen známí, se kterými se zanadává na politiku a na počasí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
18.4.21 09:40

@Violkafiala ano, tak to je. Přesto si myslím, že než člověk začne s někým řešit svá trápení, musí mít to přátelství zapuštěné hlubší kořeny. Každého odradí, když už od prvního „rande“ dělá jenom vrbu. Takto jsem myslela svůj první příspěvek. Prostě nebýt energetickým upírem, ale dávat i radost těm druhým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
18.4.21 09:47
@Veveří píše:
@Violkafiala ano, tak to je. Přesto si myslím, že než člověk začne s někým řešit svá trápení, musí mít to přátelství zapuštěné hlubší kořeny. Každého odradí, když už od prvního „rande“ dělá jenom vrbu. Takto jsem myslela svůj první příspěvek. Prostě nebýt energetickým upírem, ale dávat i radost těm druhým.

Jo, tak s tímhle s tebou souhlasím, ale někoho, koho znám chvíli, ani za přítele ještě nepovažuji, spíš za známého a tomu se samozřejmě nijak důvěrně nesvěřuji. Jen mám i tu zkušenost, že ani letitá přátelství „období krize“ neustály. A tam si nemyslím, že je to pak chybou toho, komu se momentálně daří hůř. Asi si lidé s věkem nechtějí přidělávat starosti, které řešit nemusí, nevím :nevim:.

Ale mezi ženskými je asi těžší udržet nějak dlouhodobě přátelství, co si tak všímám i v okolí. Chlapi spolu fungují tak nějak lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat