Nemáme společné peníze a já nevyjdu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:30
Nemáme společné peníze a já nevyjdu

Ahoj holky,
měla bych na vás dotaz související s penězi v manželství. Píšu diplomku o společném jmění manželů a konkrétně se zabývám rodinami, které nemají společný účet a manžel jenom vyplácí manželce nějakou částku, která jí nestačí k zařízení všeho, co potřebuje. Překvapilo mě, jak jsou tyhle situace časté a ráda bych poukázala na to, že ne ve všech rodinách jsou peníze opravdu společné. Hledám proto ženy, kterým by nevadilo sejít se se mnou na kafe a popovídat si o jejich situaci, pokud dostávají méně peněz než potřebují. Je mi jasné, že je to citlivé téma.. Ve své práci nebudu samozřejmě nikoho jmenovat, vše je anonymní. Klidně mi napište zprávu, pokud nechcete psát do vlákna :)

Hezký víkend! :srdce:

Příspěvek upraven 03.02.18 v 15:42

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 3 inzeráty 03.02.18 14:33

@Anzuz ahoj a hledáš teda ženy ktere nevyjdou s penězi? my společne peníze nemáme ale vyjdu protože mám penize a přijmy svoje…

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:34

Ahoj @axelina, ano hledám takové, které nevyjdou :) Každopádně dík, že píšeš :)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16915 příspěvků 03.02.18 14:39
@axelina píše:
@Anzuz ahoj a hledáš teda ženy ktere nevyjdou s penězi? my společne peníze nemáme ale vyjdu protože mám penize a přijmy svoje…
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :zed: :zed: :zed: :zed:
některé věci fakt nejde pochopit. :think:

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:39

@Kobliha51 ne no :D

axelina
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 3 inzeráty 03.02.18 14:43

@Anzuz no pardon to vás musím vzít za slovo…ale četla jsem si znova tvuj uvodní příspěvek a jednoznačně to z toho neplyne… pochopila jsem že hledáš „ženy které nemají společne penize“…to že chceš poukázat na to, že některé nevystačí sice píšeš ale to neznamená že hledáš „pouze tyto“

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:44

@axelina děkuju za poznámku, zkusím to přepsat!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 14:44

Já tedy anonymě, protože nechci předtřásat svoji finanční situaci veřejně a chodi sem i pár snažilek z rodiny…

Společné peníze nemáme, já mám jen svoji rodičovskou, kdy mi na učet měsíčně příjde 6 900kč a z toho platím pojištění pro sebe a dvě děti, kabelovku a internet, to mi vezme skoro 2tisíce a ze zbytku kupuju oblečení pro sebe a děti, a ruzné drobnosti. Muž platí hypoteku, své pojistky, inkaso, vše okolo auta a nákupy (ty velké, na drobné mi nechává stravenky).
Někdy je to k vzteku, ale že se nechci doprošovat o peníze, tak prostě se snažím spořit. Ale je fakt, že velké platby odchází z jeho učtu, on platí rekonstrukci apod. Ale na druhou stranu já ho kolikrát postavím před hotovou věc, že tehdy a tehdy dojde ten a ten řemeslník bude se dělat a on to zaplatí - jinak by jsme se nehli a že doděláváme poslední opravy na domě, tak to musí frčet.

Hodně obdivuju hlavně muže, kteří ze své výplaty pošlou ženě třeba polovinu 8o Je pravda, že tak to mají třeba moji rodiče - táta odvede vždy mamce většinu výplaty a ta vše poplatí, splátky a pojistky, inkaso a vše má psané na sebe. To můj muž nezná (má jen mámu) a tak v tomto jsme trošku každý sám za sebe. Ale vyhovuje mi to. Neni to nic, co by mi dělalo vrásky :)

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:46

Díky za reakci a sdílení. Budu ráda, když napíšeš zprávu, jestli se ti chce :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 14:47

Ale je fakt, že měsíc co měsíc končím s učtem na nule. Ted tam mám třeba 137korun :lol: Včera jsem vybírala poslední 4 tisíce na postele dětem do pokojíku -což třeba byla omluva, že vše velké položky platí muž, nicméně on je názoru, že to počká, at ted spí na zemi, že nebudou padat (je fakt, že se mlátí o mříže postýlek jak putují :nevim: )

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 14:48

U nás jsme obdobně otáleli s koupí gauče, aby z něj prcek nepadal :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 14:57

Taky úplně nechápu, jaké rodiny hledáš. My společný účet nemáme a manžel mi neposílá nic. Do RD jsme oba vydělávali a platili tak nějak napůl, podle toho, kdo měl. Na RD muž převzal ode mě placení inkasa, hypo platil už předtím a na dětské pojistky nevěříme. :-)) Taky koupil auto a splácel ho. Já platila jídlo a oblečení z RD plus přivýdělek, z toho nábytek atd. Když jeden nemá, druhý mu pošle. V čem je problém? Já naopak nechápu systém, kdy muž ženě přeposílá ze svého účtu na její aby pak ona platila inkaso. To je ten chlap nesvéprávný nebo neumí nastavit trvalý příkaz?

Anzuz
Povídálka 20 příspěvků 03.02.18 15:00

Ono je to zmatečný, protože každej to má doma jinak a třeba si ani nedokáže představit nebo pochopit, jak to má někdo jinej :) Často to maj lidi tak, že bydlení platí chlap a věci pro děti a domácnost ženská (vlastně jako to máte vy), ale jí na to ty peníze nemusej stačit a on jí další nepošle (což neni tvoje situace):)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 03.02.18 15:00
@Anonymní píše:
Taky úplně nechápu, jaké rodiny hledáš. My společný účet nemáme a manžel mi neposílá nic. Do RD jsme oba vydělávali a platili tak nějak napůl, podle toho, kdo měl. Na RD muž převzal ode mě placení inkasa, hypo platil už předtím a na dětské pojistky nevěříme. :-)) Taky koupil auto a splácel ho. Já platila jídlo a oblečení z RD plus přivýdělek, z toho nábytek atd. Když jeden nemá, druhý mu pošle. V čem je problém? Já naopak nechápu systém, kdy muž ženě přeposílá ze svého účtu na její aby pak ona platila inkaso. To je ten chlap nesvéprávný nebo neumí nastavit trvalý příkaz?

ne, třeba má na starosti jiný věci a rozdělení toho, že inkaso má na starost žena jim vyhovuje.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 03.02.18 15:00
@Anonymní píše:
Taky úplně nechápu, jaké rodiny hledáš. My společný účet nemáme a manžel mi neposílá nic. Do RD jsme oba vydělávali a platili tak nějak napůl, podle toho, kdo měl. Na RD muž převzal ode mě placení inkasa, hypo platil už předtím a na dětské pojistky nevěříme. :-)) Taky koupil auto a splácel ho. Já platila jídlo a oblečení z RD plus přivýdělek, z toho nábytek atd. Když jeden nemá, druhý mu pošle. V čem je problém?Já naopak nechápu systém, kdy muž ženě přeposílá ze svého účtu na její aby pak ona platila inkaso. To je ten chlap nesvéprávný nebo neumí nastavit trvalý příkaz?

A to je zena (a matka jejich deti) jen nesvepravny spolubydlici, ktery nema mit rovnocenny pristup k rodinnym financim?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >