Nemáte někdo doma toto pískoviště?

392
29.6.20 16:26

Nemáte někdo doma toto pískoviště?

Hezké odpoledne, chci se zeptat, jestli nemáte někdo toto pískoviště a případně jak jste s ním spokojený, a hlavně s tou stříškou… Plní svůj účel? Potrebuju piskoviste kryte, ale nerada bych vyhodila skoro dva litry za nic… Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

359
29.6.20 16:29

@SALVIE36 ahoj, mají ho prarodiče a ja sama tu stříšku ani nezvednu, takže za mě nic moc. V těch kolejnicích to jezdí spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 16:29

Toto piskoviste mame u manzelovych rodicu. Nema dno. Striska ucel plni, vetsinou je stazena dole tesne nad piskovistem, protoze deti na pisku moc nejsou. Plachta drzi uz 3. rokem a to i kdyz hodne prsi.

• Nahlásit
  • Citovat
612
29.6.20 16:30

Mám zkušenost a nechtěla bych ho. Stříška se vytahuje i stahuje hodně špatně, pískovištěm je mělké a celkově působí hodně lacině. Na pár báboviček asi stačí, pokud ti nevadí každodenní rozčilování s tou stříškou, na větší stavění to určitě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49591
29.6.20 16:33

Meli jsme. Nasi ho maji stale pro vnoucata na zahrade. Bylo fajn. Koupila jsem ho po vyhozeni musle (v ni se nam opakovane lihla kolonie malych pavouku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9010
29.6.20 16:43

Dcerka ho má u prarodičů. Stříšku zvládnu sama zvednout nahoru. Před sluníčkem kreje a pod přiklopené se nedostanou kočky. Akorát ty kraje nejsou moc bytelné a není ani moc hluboké. Ale na to občasný hraní stačí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3106
29.6.20 16:49

My ho máme z lidlu (dno má, z nějakého igelitu).
Odšroubovala jsem ty šroubky, co mají držet stříšku v kolejničkách - jak psáno výše, blbě to v těch kolejničkách jezdí. Ale bez těch šroubků to je úplně v pohodě, záležitost pár vteřin - prostě tam stříšku jednoduše nasadím.
U rodičů ho máme také a tam se to vyřešilo samo - fouklo, jedna tyčka se zlomila a hned bylo pískoviště bez kolejniček.
Ale možná otázka - proč se na tu stříšku ptáš.
Jestli kvůli sluníčku - tak z tohoto hlediska je trošku na prd, příliš ti tam dítko neochrání - vzhledem k tomu, jak se sluníčko během dne otáčí. To je potřeba dořešit třeba ještě slunečníkem nebo jiným stíněním (terasa, apod).
Jestli kvůli tomu, aby tam nepršelo nebo nelezly a nekadi.ly kočky, tak z tohoto hlediska je to v pohodě a účel splňuje dobře.
Jinak velikost je v pohodě tak na jedno dítko. Dvě už se tam docela slušně mačkají, pro dvě děti už je potřeba pořešit něco většího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9897
29.6.20 17:01

Za 2 tis. bych se na to vykašlala. Kupte dvoumetrová prkna (já koupila kazová terasová prkna tlakově impregnovaná s výraznou slevou), vykopte jámu, aby bylo písku víc. Na dno netkanou textílii, kolem na kůly v rozích navrtejte prkna a z jednoho udělejte v rozích sedátka, písek kupte v pískovně (manžel se tam párkrát stavil s ikea taškama v kufru cestou z práce a platil pár korun). Jako kryt jsem koupila 2m stínící tkaniny na ploty ke které jsem našila kapsu na roh a zatížíme kamenem, a k pískovišti stavíme slunečník podle aktuálního slunce (občas na něj ještě přikolíčkujeme jinou látku ze strany, ze které svítí, a děti jsou kryté. Máme pískoviště 2×2m s dostatkem písku a možností hloubit tunely, děti ho milují (nejen ty naše). A myslím, že víc než 2tis. to nestálo.
Tahle kupovaná pískoviště jsou dobrá pro malá batolata s lopatičkou a bábovičkou v ruce, ale třeba pětiletý kluk už potřebuje budovat a trochu se rozmáchnout :-) Velké pískoviště podstatně prodlouží dobu používání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
29.6.20 17:08

@SALVIE36 koupila babi cca 3 roky zpět, to zakrýváni je super.. Za nás spokojenost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
29.6.20 17:22

Já právě potrebuju zastínění k pískovišti, tady nejsou žádný stromy a stín :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
29.6.20 17:22

@SALVIE36 za 2 litry bych to nekupovala, bývá v Lidlu v akci za 999,–-, jak už psaly holky, ty kolejničky blbě jezdí, 1 člověk to moc nahoru nedá, protože se musí na obou stranách současně, dole nám ještě vypadávají šrouby :,(
máme u babičky a v podstatě moc nepoužíváme, babička to sama nezvedne ani nevrátí zpět, tak se do toho vůbec nechce pouštět,
možná jak někdo psal, vyhodit kolejničky a zakrývat jen tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9897
29.6.20 17:30
@SALVIE36 píše:
Já právě potrebuju zastínění k pískovišti, tady nejsou žádný stromy a stín :(

Hele, v pravé poledne (když je slunce nahoře a stříška opravdu stíní pískoviště) stejně děti ve vedru na písek nedáš. Většinou spíš dopoledne nebo později odpoledne, a to už je slunce nízko a stín ze stříšky bude trochu jinde.
V Jysku teď mají zlevněné slunečníky, nebo sluneční clonu 2,5m*3m za 450,–Kč, tou bys mohla zaclonit větší prostor na hraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
29.6.20 20:46

Ano, také máme u prarodičů. Je menší, pro batole ale dostačující. Stříška se v jedné osobě vytahuje blbě, spíš to nejde. Je fajn, že do písku neprší a nekadí tam zvířata, stín to poskytuje částečný. My jsme spokojení, ale teda za tu akční cenu. Za 2l už je to drahé. Druhé pískoviště pro naši zahradu udělal tatínek, náklad asi 100 Kč plus písek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12989
30.6.20 13:06

@SALVIE36 my ho mame 2.rokem.Jsem rada, ze do nej nemuzou kocky. Manipulace je horsi, sama to otevru horko tezko, lepe ve dvou.
Vadi mi, ze se tam usazuje voda a uz je protrhnuta stiska u hřebíčku, bylo tam moc vody a nedala to.
Ale jinak spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18027
2.7.20 13:38

Pískoviště z Lidlu (1290) máme 4.rokem a slouží dobře, letos jsme ho znovu natírali a vyměnili plachtu na stříšce. stříška jde blbě zvedat jednomu člověku, ale jinak jsme spokojení.
na zimu uklízíme ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama