Nemáte některá doma zkušeného včelaře??

5.4.20 14:58

Nemáte některá doma zkušeného včelaře??

Prosím o radu, nemohu nikde nic vygooglit.. jsme doma 4 alergici, máme proto ve všech oknech pevní kvalitní sítě proti hmyzu. Velmi výjimečně se stává, že nám nějaká ta mucha vletí do chodby vchodovými dveřmi, ale tentokrát to nevypadá na tento případ.
Opakovaně každou chvíli nacházíme v dětském pokoji v patře vzdáleném velice od vstupních dveří na různých místech na zemi řekla bych čerstvě vylíhlé mladé včely medonosné, včely jsou to určitě, jen vypadají takové trošku tmavší a zatím nelétají, pouze lezou po zemi. Odnáším je ven, ale objevují se nové a nové, nechápu absolutně, kde se tam berou. S ohledem na to, že ani nejsou schopné zatím létat a v okně je síť, tak tato cesta je nepravděpodobná. Poradil by mi někdo prosím, kde hledat? Dost se o děti i nás kvůli alergii bojím, včely tam lozí po zemi na koberci. Děkuji za každou radu, nemohu nikde najít odkud se tam dostávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18864
5.4.20 15:04

@Čtyřlístek2 jestli jsou tmavý tak to budou spíš divoký včely ne? odtahala bych nábytek, koukla pod koberec, co máte na stropě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 15:19

@ka2ka jsou tmavé, bydlíme v těsné blízkosti lesa, takže možné by to bylo, že jsem to špatně poznala a jsou to divoké včely, jsou opravdu tmavé, včely jsou to určitě. Koberec jsem oddělala celý už včera večer, ale nic. Strop je uzavřený, omítnutý - nad pokojem je ještě nástavba. Vůbec prostě nechápu kde se tam berou :think: Nábytek je ze značné části vestavěný, takže s některým nehnu. Doufám že se neschovává ten problém tam 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
5.4.20 15:27
@Čtyřlístek2 píše:
@ka2ka jsou tmavé, bydlíme v těsné blízkosti lesa, takže možné by to bylo, že jsem to špatně poznala a jsou to divoké včely, jsou opravdu tmavé, včely jsou to určitě. Koberec jsem oddělala celý už včera večer, ale nic. Strop je uzavřený, omítnutý - nad pokojem je ještě nástavba. Vůbec prostě nechápu kde se tam berou :think: Nábytek je ze značné části vestavěný, takže s některým nehnu. Doufám že se neschovává ten problém tam 8o

hele oni se můžou i prokousat, koukni kolem oken prolezou i miniaturní dírkou :think: jinak bych důkladně prohlídla skříně vše vyndala jinak mě nenapadá kudy by tam lezli
a ta nástavba je používaná a nebo to je půda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 15:34

@ka2ka nene, je normálně používaná, bydlí tam rodina (strýc a babička) takže k nic normálně můžeme kouknout, ale nikde nic jsme nenašli, jsem z toho jelen. Ještě mě napadlo že jsme před týdnem přesadili u dětí pokojovky, tak že by z té hlíny a až po týdnu?? Pytel s hlínou stál u našic h na zahradě celou zimu, zavřený teda. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
5.4.20 15:37

@Čtyřlístek2 tak jedině tam za pokus to stojí, ono chvíli trvá než rozmrznou, ale nejsem včelař, jen alergik a panickou hrůzou takže já jsem schopná prohledat celý barák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
5.4.20 16:02

Ono princip včelstva je, že musí mít matku - když najdete ji a zbavíte se jí, zbavíte se celého včelstva, ale kde hledat asi poradit nedokážu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
5.4.20 21:41

Vcela medonosna to určitě nebude. Vcelstvo musí mít matku, dělnice, urcite zasoby, prostor atd.. a mladé vylihle vcely by určitě klidně nechodily po zemi ;). Myslím, že by se mohlo jednat o vcelu samotarku, ta si vytváří hnízda nebo klade vajíčka do malých skvir, hlíny, popřípadě starého nábytku a hnízdo před zimou opouští. Na jaře se potom lihne nova generace. Květináče s pokojovkama zkuste přemístit jinam, vcelicky opatrně vyhazovat ven, deti poučit, aby koukali pod nohy, nesahali na ně. Samotarky nejsou moc agresivní, pokud se nevyprovokuji. Zkuste zagooglit na internetu, samotarek je mnoho druhů, možná by vám poradili i tady www.vcelkysamotarky.cz ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama