Reklama

Němčina - jak se naučit rychle z 0 na B2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V anda
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 19.04.18 12:34
Němčina - jak se naučit rychle z 0 na B2

Ahojky, někdý dřív sem tady dávala téma jak se chci za rok naučit z 0 na cca alepson B1-B2. Začala jsem si platit soukromého lektora a s ním jsme se nějak bavili, že když se budu učit celkem slovíčka i gramatiku doma alespon těch 7h týdně že ta šance za rok na tu B2 horší nebo lepší B1 je. Jenže tedka jsem zjistila že se nezvládám holt učit tolik hodin ale že se přes týden učím cca 2-3h max. Tedka jsem i 3 týdny nebyla protože jsem měla delegaci v práci a končila jsem okolo 19h a přes léto v době dovolených to bude podobné…

Byl někdo v podobné situaciu a dal by rady jak se učit efektivně? Já se vždy učím třeba hodinu v kuse ale na netu jsem se našla rady že je lepší než se učit 2× týdně dlouho učit se každý den chvíli třeba jen 15 min atd…

někdo zkušenosti?

Reklama

Reakce:

Schwarzwaldtort
Povídálka 37 příspěvků 19.04.18 12:44

Pro b1 potrebujes 500-600 hodin, pokud to to dobre leze Do hlavy. K Tomu b2 400 hodin.

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 19.04.18 12:49

@V anda dle me je zaklad pravidelnost. Lepsi 15 minut denne nez 1 -2 hodiny behem 3 tydnu.

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 19.04.18 12:53

Naučila jsem se B1 za školní rok teda 9 měsíců, ale měla jsem 4 hodiny denně kurz, plus tak hodina úkoly denně. Témat na tohle téma už jsi založila dost, prostě to záleží hlavně na tobě jak se do toho opřeš. Nereálné to není, ale měla jsem spolužáky co nedali ani tu B1. Ale žiju v německu, takže ta němčina je všude.
Zkus si stáhnout nějaké apky do mobilu, je jich dost, ale většina není česká jsou v aj. Jak to bude vyhovovat tobě učení si musíš najít sama, já se víc jak hodinu prostě soustředit neumím, hlavně večer.

White_Queen
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 19.04.18 12:57

Mě trvalo z 0 na B1 asi 4 měsíce - španělština teda. Pomohlo mi učit se gramatiku, koukat na seriály ve španělštině a hlavně komunikovat se španělama :D

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 19.04.18 13:05

Chodila jsem pět měsíců na kurz, který byl 5× týdně 4 hodiny. Počítám z toho učení tak dvě hodiny, protože zbytek se strávil žvaněním o hloupostech s negramotnými araby. B1 jsem dosáhla v pohodě. Teď chodím už asi měsíc dvakrát týdně jen na konverzaci s Němcema a pomalu šplhám na úroveň B2.

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 19.04.18 13:15
@V anda píše:

Byl někdo v podobné situaciu a dal by rady jak se učit efektivně? Já se vždy učím třeba hodinu v kuse ale na netu jsem se našla rady že je lepší než se učit 2× týdně dlouho učit se každý den chvíli třeba jen 15 min atd

někdo zkušenosti?

To potvrzuji, učím jazyky. Můžeš zkusit nějakou aplikaci do mobilu, je jich spousta, např. Duolingo. Každý den si uděláš pár cvičení a pořád ti to připomíná, abys nezapomněla na svou dnešní lekci. Můžeš si ho zapnout třeba cestou z práce (pokud teda neřídíš a jezdíš hromadnou dopravou). Pokud řídíš, pak nějaké poslechy, tady už úplně nedoporučím, nespecializuju se na to. Ale třeba aspoň CD od učebnic. Nebo třeba něco takového existuje, je dost lidí, kteří chtějí cílový jazyk poslouchat cestou v autě.

EDIT: Ono teda k těm krátkým lekcím denně (nebo třeba aspoň 5× týdně, abys taky měla oddech) není na škodu přidat alespoň jednu dlouhou lekci, třeba těch 90 min. V té něco probereš pořádně a ty krátké lekce slouží k tomu, abys to udržela, procvičila a byla v kontaktu s jazykem.

klenott
Kecalka 256 příspěvků 19.04.18 13:23

Ja jsem se naucila sama z 0 na B2 za cca 5 mesicu, ale jsem asi vyjimka, jazyky se ucim velmi snadno.

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 19.04.18 13:30
@klenott píše:
Ja jsem se naucila sama z 0 na B2 za cca 5 mesicu, ale jsem asi vyjimka, jazyky se ucim velmi snadno.

Při práci, nebo ses tomu věnovala naplno? Jak intenzivně ses tomu věnovala?

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 19.04.18 13:36

@klenott a zakoncila jsi to zkouskou? Jak intenzivne? To se mu zda strasne kratka doba na B2, nezvladla bych.

klenott
Kecalka 256 příspěvků 19.04.18 13:47

.

Příspěvek upraven 22.05.18 v 14:57

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 19.04.18 14:14

@klenott no to asi jo, manzel tu v DE chodil na denni kurzy a za 2 roky se dostal na B1. Ale mu jdou jazyky pro zmenu hur. Navic ostatni byli jeste pomalejsi nez on…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama