Němčina pro nejmenší v Karviné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misina3
Kecalka 148 příspěvků 28.02.18 11:54
Němčina pro nejmenší v Karviné

Ahoj holky, nevíte jestli je v Karviné a okolí možnost kroužku nebo něčeho podobného( je mi jasné, že ve školkách nic není, jen angličtina), kde by se 3leté dítě mohlo zdokonalovat v němčině?

Reakce:
fia80
Závislačka 3219 příspěvků 28.02.18 12:49

A jaký máš důvod dítě dítě učit zrovna německy? A už německy něco umí?

Dcera hodně němčiny pasivně naposlouchala, když jsem ji začala místo českých pohádek pouštět pohádky v němčině. Po dvou týdnech, když nastoupila do německé školky, tak začala mluvit s kamarádkami - akže ji ta pasívní zásoba, kterou uměla celkem pomohla. A po měsíci už mluvila ve větách. Po 3 měsících začala mluvit hodně rychle a ted po 6ti měsících se ji už v němčině zdají i sny.

Jinak takto malým dětem stačí i když si s nimi někdo jen povídá v němčině. Ale měl by to být rodilý mluvčí. Takže můžete taky vyzkoušet najít někoho, kdo si s dítětem bude jen povídat a to dítě se to naučí.

Jinak já jsem hledala v okolí Frýdku a Ostravy a nenašla jsem pro tak malé děti nic -jen pro větší školou povinné.

misina3
Kecalka 148 příspěvků 28.02.18 19:26

Budeme se po 5ti letech stěhovat z Německa zpátky. Syn bude mít v červnu 3 roky. Od října chodí do školky, mluví česky, německy jen pár slov, ale dost rozumí. Je mi líto, že se nestihne naučit pořádně, sama ho učit nechci, to by se naučil pěkné výmysly :). Tak zůstaneme aspoň u sledování a čtení německých pohádek, snad mu to trochu pomůže.

fia80
Závislačka 3219 příspěvků 28.02.18 21:09

My se chceme stěhovat zpátky za 2 roky a synovi bude 6 a dceři 8 roků. V DE jsme od minulého roku. Taky bych chtěla, aby na tu němčinu nezapomněli. Já právě uvažuju, že by pak společně chodili k někomu na hodiny němčiny nebo nějaká němčina po Skype. Ale ve 3 letech je ještě na Skype malý.

Minimálně mu ty pohádky zabrání v tom tu němčinu zapomenout úplně.

I když můj muž tvrdí, že až děti budou větší, tak už se jazyky učit nebudou muset. Že bude nějaký překladač nebo jim ty vědomosti vlejou do hlavy :lol:

Váš příspěvek
Reklama