Reklama

Němčina středně pokročilá. Jaký poslech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aristolochia
Kecalka 189 příspěvků 8 inzerátů 18.12.16 07:16
Němčina středně pokročilá. Jaký poslech?

Jsem na RD a za rok a půl mě čeká hledání nové práce. Myslíte, že se ze středně pokročilé úrovně dá za tu dobu naučit němčina, abych uměla dobře mluvit a dobře rozuměla? Už jsem mnohokrát s učením začala, ale nikdy u toho nevydržím. Zkoušela jsem si pouštět filmy s českými titulky, ale vždycky mě strašně odrazuje, že bez těch titulků ničemu nerozumím. Dokonce i když si pustím Včelku Máju v Nj, tak rozumím možná tak každé páté slovo. Když na mě někdo mluví hodně pomalu a zřetelně, tak se v jednoduchých věcech domluvím. Pokud se mi podaří sehnat nějaký kurz za rozumnou cenu (bohužel toho u nás moc není), tak asi začnu chodit, jinak se asi nedonutím. Ještě mě napadlo pouštět si něco třeba při úklidu, ale nemůžu najít nic, co by mi vyhovovalo (např. německým zprávám vůbec nerozumím a akorát mě to odrazuje). Vyhovovalo by mi něco, kde se věty říkají něměcky i česky, nevíte někdo o něčem takovém?
P. S. Jednou jsem se ucházela o práci v německé firmě, prošla jsem dvěma koly pohovorů v němčině. Pak mě nechali několikrát volat do Německa vyřídit objednávky a to byla katastrofa. A pak jsem neprošla při posledním kole pohovoru s německým vedením.

Reklama

Reakce:

ameliska
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 18.12.16 08:29
@Aristolochia píše:
Jsem na RD a za rok a půl mě čeká hledání nové práce. Myslíte, že se ze středně pokročilé úrovně dá za tu dobu naučit němčina, abych uměla dobře mluvit a dobře rozuměla? Už jsem mnohokrát s učením začala, ale nikdy u toho nevydržím. Zkoušela jsem si pouštět filmy s českými titulky, ale vždycky mě strašně odrazuje, že bez těch titulků ničemu nerozumím. Dokonce i když si pustím Včelku Máju v Nj, tak rozumím možná tak každé páté slovo. Když na mě někdo mluví hodně pomalu a zřetelně, tak se v jednoduchých věcech domluvím. Pokud se mi podaří sehnat nějaký kurz za rozumnou cenu (bohužel toho u nás moc není), tak asi začnu chodit, jinak se asi nedonutím. Ještě mě napadlo pouštět si něco třeba při úklidu, ale nemůžu najít nic, co by mi vyhovovalo (např. německým zprávám vůbec nerozumím a akorát mě to odrazuje). Vyhovovalo by mi něco, kde se věty říkají něměcky i česky, nevíte někdo o něčem takovém?
P. S. Jednou jsem se ucházela o práci v německé firmě, prošla jsem dvěma koly pohovorů v němčině. Pak mě nechali několikrát volat do Německa vyřídit objednávky a to byla katastrofa. A pak jsem neprošla při posledním kole pohovoru s německým vedením.

Tady jsem našla skvělý návod, jak s eučit angličtinu, jde to aplikovat i na Němčinu, dobré jsou odkazy pod videy, kde jsem našla i odkaz na výměnu - jnajdeš na webu parťáka, který s echce učit česky a ty německy
 https://www.seduo.cz/…vdu-anglicky?…

Jana525
Závislačka 4756 příspěvků 18.12.16 08:30

Umis dobre anglicky? Pokud ano, tak doporucuji Poslechy od Michel Thomas. Je to uzasna metoda a je skoda, ze nekdo neco takoveho neaplikoval v Cestine.
Ja ted posloucham kratke povidky od Andre Klein, vydal nekolik knizek a da se to koupit na Amazonu. Pokud ti nestaci poslech, tak se k tomu da objednat i knizecka, opet s prekladem frazi do anglictiny.
A pak samozrejme filmyy s titulkama, treba tohle je primo od BBC a Goethe institut
https://www.youtube.com/watch?…
da se najit urcite vic

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 18.12.16 09:21

O ničem takovém nevím, ale co hodně pomáhalo mě byl zrcadlový text. A pak jak ty píšeš filmy, seriály…ale musíš vydržet, ono pořád máš pocit, že nerozumíš, ale pak se to najednou zlomí a půjde to…aspoň tak jsem to měla já. Jinak co je za mě úplně nejlepší, odjet do Německa…jenže to v tvém případě asi nepůjde, ale určitě bych se zkusila podívat po nějakém kurzu, popř. najít někoho kdo je na tom jako ty, scházet se a mluvit, mluvit, mluvit.

luca241
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 18.12.16 11:38

Tak ja sebe považuju za středně pokrocilou, i si to tak uvadim v CV a rozumim a domluvim se celkem v pohode.teda pred RD.po ni uz to neni tak lehke, jelikoz jsem ji prestala pouzivat denne.Ale.rano si zapni TV s nemeckym programem.nech ji jet jen jako kulisu a nesnaz se za kazdou cenu pochopit. proste v tom jen bud a poslouchej, at to dostanes do ucha.na youtube si najdi jakekoliv detske pisnicky v nemcine.pote muzes prejit i na pisnicky „dospelacke“.Ja mam rada treba Falca.on je teda slozitejsi v tom, ze to proklada anglictinou a dialektem, ale tim ze se mi ta hudba celkem libi, vem si k tomu text a zkus si to k tomu cist a u toho prekladar. ziskas slovni zasobu a zazijes si stavbu vet…jinak si muzes zkusit nekde sehnat detske nemecke knizky(pohadko­ve),ale fakt ty jednoduche pro nejmensi.tam byva ta nemcina taky celkem citelna a bez slozitych souveti.

Aristolochia
Kecalka 189 příspěvků 8 inzerátů 18.12.16 14:03

Děkuju moc všem za tipy.
@luca241 Asi mi to někdy vyšlo v nějakém testu. Nevím, jak se přesně ty úrovně nazývají. Myslím, že i ta střední pokročilost se ještě nějak dělí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama