Reklama

Německá rodičovská a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzza123
Nováček 5 příspěvků 21.08.18 13:29
Německá rodičovská a mateřská

Ahoj, potřebovala bych radu… V květnu 2018 mi skončila pracovní smlouva, v tu dobu už jsem ale byla na neschopence, 18.8 jsem nastoupila na MD, TP mám 29.9… Přítel teď dostal nabídku práce v Německu, zvažuje že by od září popřípadě od října nastoupil, co to pro mě bude znamenat? Budu muset zrušit MD v ČR a nastoupit na Německou a poté žádat o RD v Německu? Nebo mi poběží dál MD v ČR? A co vše je před nástupem do Německa zařídit? Ani jeden německy neumíme, o to je to horší. Čekáme teď druhé dítě… Vůbec nevím, jak to chodí, budu ráda za každou radu.

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41238 příspěvků 21.08.18 14:00

@Zuzza123 pridej se do skupiny na facebook Cesi a Slovaci v Nemecku, tam to zije a hned Ti nekdo poradi :mavam:

pikola
Neúnavná pisatelka 19059 příspěvků 21.08.18 14:23

Pokud nemáš pracovní poměr, tak nejspíš německou, budeš mít mateřskou? Kde budeš rodit? A doporučuju se vzít když teda koukám že nejste manželé

Zuzza123
Nováček 5 příspěvků 21.08.18 14:57

@pikola Mateřskou mám právě v ČR, na tu jsem nastoupila už minulý týden. Rodit a dál žít budeme v ČR a vdávat se opravdu nemám v plánu…

pikola
Neúnavná pisatelka 19059 příspěvků 21.08.18 15:00
@Zuzza123 píše:
@pikola Mateřskou mám právě v ČR, na tu jsem nastoupila už minulý týden. Rodit a dál žít budeme v ČR a vdávat se opravdu nemám v plánu…

Tak pokud ty se nikam nestěhuješ tak by se pro tebe nic měnit nemělo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >