Německá rodičovská a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzza123
Nováček 6 příspěvků 21.08.18 13:29
Německá rodičovská a mateřská

Ahoj, potřebovala bych radu… V květnu 2018 mi skončila pracovní smlouva, v tu dobu už jsem ale byla na neschopence, 18.8 jsem nastoupila na MD, TP mám 29.9… Přítel teď dostal nabídku práce v Německu, zvažuje že by od září popřípadě od října nastoupil, co to pro mě bude znamenat? Budu muset zrušit MD v ČR a nastoupit na Německou a poté žádat o RD v Německu? Nebo mi poběží dál MD v ČR? A co vše je před nástupem do Německa zařídit? Ani jeden německy neumíme, o to je to horší. Čekáme teď druhé dítě… Vůbec nevím, jak to chodí, budu ráda za každou radu.

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 42584 příspěvků 21.08.18 14:00

@Zuzza123 pridej se do skupiny na facebook Cesi a Slovaci v Nemecku, tam to zije a hned Ti nekdo poradi :mavam:

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.08.18 14:23

Pokud nemáš pracovní poměr, tak nejspíš německou, budeš mít mateřskou? Kde budeš rodit? A doporučuju se vzít když teda koukám že nejste manželé

Zuzza123
Nováček 6 příspěvků 21.08.18 14:57

@pikola Mateřskou mám právě v ČR, na tu jsem nastoupila už minulý týden. Rodit a dál žít budeme v ČR a vdávat se opravdu nemám v plánu…

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 21.08.18 15:00
@Zuzza123 píše:
@pikola Mateřskou mám právě v ČR, na tu jsem nastoupila už minulý týden. Rodit a dál žít budeme v ČR a vdávat se opravdu nemám v plánu…

Tak pokud ty se nikam nestěhuješ tak by se pro tebe nic měnit nemělo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >