Německá věta, žádost o uvázání psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 08:04
německá věta, žádost o uvázání psa

Holky prosím poraďte, bydlíme v zástavbě rodinných domů a teď se tady postavila jedna taková lepší bytovka, do které se nastěhovali samí Němci. Bydlí tady opravdu hodně lidí, který mají psy a logicky je chodí po té ulici venčit. Nikdo ale nevodí psa na vodítku, všichni je nechávají na volno. Vadí mi to, jednak to zakazuje vyhláška a jednak jsou někteří psi opravdu větší než můj čtyřletý syn, necítíme se od té doby bezpečně. S většinou těch lidí jsem se domluvila, jestli by psa mohli vodit na vodítku, nebo pokud chtějí na volno, že je asi kilometr odsud louka a lesík, kde klidně mohou běhat jak se jim zlíbí. Je tu ale jedna paní - má dva psy, jedno opravdu velké plemeno, pes je mi do pasu, a jednoho malého. Běhají na volno a když se proti nám rozběhnout, bojím se já i děti. Zkoušela jsem se s ní anglicky domluvit, ale pořád mi jen odpovídá, že si můžu říkat co chci, že mi stejně nerozumí. Chtěla jsem proto poprosit, našla by se tady některá z vás (já německy neumím), která by mi přeložila větu:

„Prosím uvažte si vaše psy na vodítko. Vyhláška našeho města zakazuje volný pohyb psů bez vodítka. Cítíme se tady vašimi psy ohrožení. Děkuji“.

Předem všem děkuji za pomoc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zwetta
Kecalka 430 příspěvků 6 inzerátů 16.10.18 08:08

Překladač.. ;) :palec:

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.10.18 08:13

Volejte na ní měšťáky, ať to vyřídí. Sama mám dva velké psy a nesnáším když se nás kvůli takovým hovadům jako ta paní lidi zbytečně bojí. Mezi lidmi chodí moje čubiny zásadně na vodítku a u nohy.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 16.10.18 08:31

Já si taky myslím, že slovo policie je mezinárodní, to paní určitě pochopí. A zavolala bych je úplně klidně. A možná bych kontaktovala majitele bytovky, ať seznámí svoje nájemníky s pravidly a vyhláškami země, kam se ráčili nastěhovat.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 16.10.18 08:35

Bitte, führen sie Ihre Hunde an der Leine, in unserer Stadt gilt die Stadtverordnung und es ist verboten, Hunde frei laufen zu lassen. Wir fühlen uns von Ihren Hunden bedroht. Dankeschön.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 16.10.18 08:38

Ale napiš si to na papírek, který jí ukážeš, jinak si myslím, že to asi stejně bez znalosti němčiny nezvládneš správně přečíst (nebo ti tu můžu napsat ještě i výslovnost, jestli chceš).

Nicméně si myslím, že paní dobře ví, co se jí snažíš říct, akorát si z tebe dělá dobrý den a předstírá, že ti nerozumí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 09:38

Holky moc děkuji za rady, už mě napadlo volat měšťáky, ale nevím jestli by se ten náš místní výběr, byl schopný domluvit jinak než česky :-).
Klamožko moc děkuji - přesně tak jak píšeš, chci jí to dát na papírku do ruky. taky si totiž myslím, že si ze mě dělá dobrý den a kdybych se snažila o výslovnost, nejspíš by mi zase „nerozuměla“.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.10.18 09:40
@Anonymní píše:
Holky moc děkuji za rady, už mě napadlo volat měšťáky, ale nevím jestli by se ten náš místní výběr, byl schopný domluvit jinak než česky :-).
Klamožko moc děkuji - přesně tak jak píšeš, chci jí to dát na papírku do ruky. taky si totiž myslím, že si ze mě dělá dobrý den a kdybych se snažila o výslovnost, nejspíš by mi zase „nerozuměla“.

Jen doporučuji text vytisknout nebo napsat dostatečně velkým písmem, aby jste nezjistila, že je paní slepá :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 16.10.18 09:42

Tak to je dobrý důvod naučit se němčinu :D .
Ale primárně bych volala městskou policii a ženskou bych vyfotila.
A pak bych zapracovat na tom, jestli nemám zbytečně vyhrocený strach ze psů a nezpůsobuji ho i dětem.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 16.10.18 09:43
@Anonymní píše:

Ať se naučí česky paní, když žije u nás. V Německu taky neumí policajti česky a je tam Čechů fůra. Vylepila bych jim tu ceduli v baráku na dveře. Baba ti určitě rozumí, ale dělá blbou ;) Ani v Německu nemůžou lítat psi, kde se jim zachce.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 16.10.18 09:46

@jenny.fields Tak na tom bych nepracovala, protože já se cizích psů bojím a nesnáším, když ke mně jde nějaký bez vodítka. Nikdy nevíš, co ten pes udělá. Má být prostě na vodítku a hotovo. To není vyhrocený vztah, to je podle mě normální.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 16.10.18 09:49

@Monchichik Tak to je otázka, co je normální. Taky se mi to nelíbí, ale nebojím se dopředu. Psi ten strach cítí. Takže bych na tom pracovala, což neznamená, že je v pořádku, když si někdo pouští svoje psy na volno.

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 16.10.18 09:50

@jenny.fields Jak je ten pes velikosti, že už ho nenakopnu, tak se ho bojím :lol: .

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 16.10.18 09:52

@Monchichik Chápu :hug:

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 16.10.18 10:01

@Monchichik Tak na strachu ze psů by bylo dobré zapracovat, bohužel ne každý majitel své psy vychovává nebo cvičí. Bohužel nevhodnou reakcí můžete psa vyloženě vyprovokovat k útoku. Mám psy ráda, nebojím se jich a i tak se mi jednou stalo, že jsem byla napadena psem, který mě znal. Ve tmě jsem vycházela z domu a vyhlížela světla manželova auta, takže pohled nahoru a do dálky, myšlenkami jsem byla úplně jinde. V tom zahlédnutí jak se kolem mě mihnul černý stín, sousedův dobrman, který si za mnou přišel pro obvyklé pohlazení. Ale v té situaci jsem se psa lekla, vykřikla jsem, rozhodila ruce a ustoupila v tu chvíli na mě ten pes vystartoval, naštěstí jen cvaknul zubama kousek od mého obličeje, stáhl ho majitel vodítkem. No se psem jsme byli kamarádi dokud se ta rodina neodstěhovala. Takže je dobré naučit se strach ze psů ovládat, protože 90% napadených psa vyprovokuje a člověk je ten co má rozum takže by měl být schopný se lépe ovládnout.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >