Německo a český rodičák

10596
29.6.13 08:34

německo a český rodičák

Manžel jde pracovat do Německa, smlouvu bude mít na určito. Dojíždět tam bude z ČR, vemou mi rodičák nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3019
29.6.13 08:38

Nebezmou… podle smernice EU mas pravo pobirat rodicak v zemi kde rodina fakticky zije ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10596
29.6.13 08:40

:) díky, mě teď vystrašila máma, že vemou, pokud bude pracovat jinde než tu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
29.6.13 09:33

Si nejsem jista, jestli náhodou není podmínkou žít v ČR, mám také pocit, že to utli, ale 100% jista si nejsem. Nicméně, pokud máš trvalé bydliště v ČR a peníze ti chodí na účet, tak jim to snad nemusíš ani říkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
29.6.13 10:19

@pipiinka Podle informací, co jsem si zjišťovala asi tak před půl rokem, záleží, kde jako rodina trávite více času. Tj. pokud bydlíte v ČR, dítě tu chodí k lékaři atd. a manžel pouze vždycky na chvíli odjede do Německa, tak by to mělo být OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
29.6.13 10:51
@eva76 píše:
Si nejsem jista, jestli náhodou není podmínkou žít v ČR, mám také pocit, že to utli, ale 100% jista si nejsem. Nicméně, pokud máš trvalé bydliště v ČR a peníze ti chodí na účet, tak jim to snad nemusíš ani říkat

Je to podminka.Ziju v Uk a narok na rodicak nemam.Driv to slo, jenze romove se odstehovali do zahranici, vratili se a zadali zpetne rodicak. Takze to utli. Musis zit v CR, dite tam musi navstevovat lekare, pak mas narok. Pokud partner bude pracovat mimo republiku nato nema vliv.Ma nevlastni setra ma 4 mesicni dite, jeji chlap dela ve svete a rodicak normalne pobira.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
29.6.13 10:54
@Nelliss píše:
Je to podminka.Ziju v Uk a narok na rodicak nemam.Driv to slo, jenze romove se odstehovali do zahranici, vratili se a zadali zpetne rodicak. Takze to utli. Musis zit v CR, dite tam musi navstevovat lekare, pak mas narok. Pokud partner bude pracovat mimo republiku nato nema vliv.Ma nevlastni setra ma 4 mesicni dite, jeji chlap dela ve svete a rodicak normalne pobira.

to je docela pochopitelný důvod. Mě kdysi kvůli hromadnému návalu romů do UK neprodloudloužili vízum, češi byli v nemilosti :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
29.6.13 11:27

@eva76 jo,ja to taky chapu, protoze tady pobiraly davky, jako socialne slabi a po 2-3 letech sli zpet do CR a tam si za ty 2-3 roky nechali vsechno zpetne proplatit! pak ze nejsou chytri :pocitac: Vsak diky temto vychcancum i Cameron v UK zrusil porodne a podobne veci. Takze mam 5 mesicni ditko a nedostavam a nedostala jsem ani korunu! :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
30.6.13 07:00

Taky jsem zila v UK, ted jsem se vratila do CR a do toho manzel odjel pracovat do nemecka…takze jsme tydny jen vyrizovali hromady papiru…
pokud manzel pracuje v nemecku, tak jen doloz jeho smlouvu a vyplnis formular s udaji, jako je jmeno tveho pediatra atd., proste nejaky dukaz, ze zijes v CR… me spis stve, ze ted cekame druhe a budu uplne bez penez, nez mi nemecko neschvali jejich rodicak a pak ho -mozna - schvali CR tak to trva pry i pul roku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat