Německo - Bavorsko, je tu někdo?

22.9.06 10:29

Nemecko, presneji Bavorsko, je tu nekdo?

Ahoj. Ziju v okoli Augsburgu, manzel je Nemec. Neni tu nejaka budouci maminka nebo uz stavajici maminka ze stejneho okoli? Nebo odjinud z Nemecka? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.9.06 13:47

nikdo? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
22.9.06 13:59

marge, našla jsem tuhle poněkud postarší diskusi:
https://www.emimino.cz/modules.php?… M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.06 14:09
makina píše:
marge, našla jsem tuhle poněkud postarší diskusi:
https://www.emimino.cz/modules.php?… M.

aha, dekuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
25.9.06 21:38

Ahoj

Bydlím kousek od Augsburgu (asi 35 km), mám dvě děti - kluky, dvojčata, 2 roky a dva měsíce staré :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
28.9.06 20:26

Ahojky, ja bydlim kousicek od Mnichova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
8.10.06 23:36

Ja bydlim trochu z ruky, Rheinland-Pfalz… Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.06 17:00

je ahoj:) koukam ze se nekdo ozval, to je mile.
ja ted kdyz jsem tehotna sedim hodne doma. no hlavne ty prvni tri mesice jsem mohla sotva na nakup, bylo mi porad zle.
ted od 4. se to docela zlepsilo, a nastesti je krasne pocasi, tak jdu na prochazku skoro kazdy den.

rendo, rodila jsi v augsburgu? zkousela jsem si najit reference na josefinum a zda se ze porod je tam dobry, ale neni tam nejlepsi pece o kojence po narozeni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
11.10.06 21:17

Ahoj,
já rodila v Čechách, do těhotenství jsem byla v ČR zaměstnaná, pak jsem po IVF s dvojčaty šla rovnou na rizikové těhotenství. Bylo to v roce 2004, kdy jsme teprve vstupovali do EU a tak nám vůbec nikdo nebyl schopen podat nějaké informace. Německá pojišťovna mě přijmout nemohla, protože jsem nesplňovala podmínky (byla jsem pojištěná a měla jsem příjem), česká by náklady snad uhradila v případě předčasného porodu…
Nakonec jsem to vzdala a vybrala jsem si Apolináře, díky kterému kluci i vznikli. A nelituji, manžel si vybral hodně volna a většinu času byl s nami doma, byli jsme vic pohromadě, než by tomu bylo tady. Do Německa jsme jeli až po šestinedělí.
A říkám si, že určitě nebude na škodu, když kluci budou mít místo narození: Praha.
V Augsburgu rodila známá ze Slovenska, ale myslím, že kliniky moc nezkoumali, že šli tam, kde to měli nejblíž. Já s dvojčaty volila místo, kde jsou připraveni i na problémy, u dvojčátek je více rizik.
Tak jsem Ti moc neporadila :( .
Třeba příště :) …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
11.10.06 21:28

Jen ještě - kde bydlíte? My jsme 3 km od Wertingenu, malá vesnice, jmenuje se to Binswangen… Do Augsburgu je to asi 35 km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.06 19:43

ahoj rendo :) my bydlime v Meringu, je to asi na pul cesty mezi mnichovem a augsburgem. no spis bliz k augsburgu.
ja kdybych mohla, asi bych rodila v cechach ve Vrchlabi, kazdy tu nemocnici moc chvali, ale to neni proveditelne. s dvojcatky chapu ze jsi hledala nejvetsi jistotu odborne pomoci v pripade komplikaci.
no pujdu do Josefinum a uvidim:) stejne je to asi predcasne uz ted premyslet o porodu, ale neda mi to:)
jsem v 17 tydnu, maly ma 20cm, je to docela velke dite. takze asi porod nebude zadna legrace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
13.10.06 22:19

Ahoj, tak to není daleko a třeba se někdy i můžeme sejít, nemusí to být hned, klidně až už budeš maminkou…
Na ten porod v ČR jsem pak právě váhala mezi krásnou porodnicí v Hořovicích a Apolinářem, ten vyhrál hlavně kvůli neonatologii. U jednoho bych také přistupovala k výběru jinak, u mně bylo mj. vysoce pravděpodobné, že budu rodit císařským řezem (což se také stalo). A dvojčátka se často rodí dřív…
To, že jsem rodila v hlavním městě jsem ocenila hlavně tehdy, když jsem vyřizovala rodné listy a jejich ověřené kopie pro přihlášení v Německu :D. Rodila jsem o prázdninách a podařilo se mi to vše sehnat snad jen zázrakem :D.
To je prima, že je to už takový macek! Tak ať Tě moc netrápí ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.06 00:38

rendo, ja jsem pro, urcite bych se s tebou rada setkala, i pred porodem treba:) znam v nemecku sice par cesek, ale vetsinou bydli hodne daleko.
ale je fakt ze ted jsem celkove rada ze jsem rada. puvodne jsem ucetni, ale nedavno jsem si udelala v cechach kurs na kadernici, ze jako bych se mohla v nemecku zivit rukama. pak jsem otehotnela, tak se to odklada. ale dneska (vlastne vcera) jsem strihala vlasy tchyni, a udelalo se mi tak zle 8O poprve za celou dobu tehotenstvi jsem musela obejmout zachodovou misu :? takze se setrim jak se da.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.10.06 14:38

To je fajn, treba se nam to nenasilnou formou podari :-). Brzy budou otevirat v Augsburgu Ikeu, az opadne prvotni naval, muzeme se sejit treba tam - optimalni prostredi pro deti i tehotne, my se tam v Cechach jezdime treba i jen najist, i kdyz je jasne, ze do tasky vzdy neco hodime :-).
Ja nevolnosti nastesti nemela, jeste posledni tydny jsem si vesele vyletovala (asi i s vedomim, ze s tema dvema „zavazadly“ to pak uz moc nepujde), pokud se ale budes citit, planovat muzeme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.06 20:40

rendo, to je docela dobry napad s ikeou. potrebujem novy lustr do obyvaku:)
napsala jsem ti vzkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama