Německý Familienkasse a Kindergeldkasse

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 15:10
Německý Familienkasse a Kindergeldkasse

Zdravím všechny maminky.
Mám takovou menší otázečku co se týče o rodinných dávkách z Německa. Malá se nám narodila v Čechách tudíš tu se mnou žije a partner pracuje v Německu…nárok na ně mám, ale jde mě spíš o to jak dlouho to může trvat než mě přijdou peníze na účet? To co po mě chtěla česká strana tak to jsem vyřídila a to co chtěla německá strana tak také jsem to vyřídila…trvá to už čtyři měsíce co mě nepřišlo žádné rozhodnutí ani peníze na účet. Jak to vůbec je? Vím že se vyplácí zpětně, ale jak dlouho to může trvat? Děkuji všem za odpovědi. :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18524 příspěvků 09.05.18 15:14

Nejdřív přijde dopis, pak peníze. Pokud jste to podali po novém roce, dostanete jen 6 měsíců zpětně. Někomu to trvá pár týdnů, znám lidi co to řešili i roky.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 15:17

@pikola mala se narodila v zari 2017 a já jsem to vyhrožovala v únoru mám za to.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 15:18
@Pavlína Bystricanova píše:
@pikola mala se narodila v zari 2017 a já jsem to vyřizovala v únoru mám za to.

renap
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 09.05.18 16:00

My jsme na přídavky čekali skoro 2 roky, pak to přišlo najednou a od té doby chodí pravidelně.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:03

@renap i rodičovský příspěvek?

renap
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 09.05.18 16:06

@Pavlína Bystricanova ne, my žádali jenom o přídavky, já už jsem chodila do práce.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:10

@renap a jak jsou vysoké přídavky?

renap
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 09.05.18 16:14

Asi 190 E na dítě, tady jsou nějaké informace
http://www.sandrazubacova.cz/…-kindergeld/

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:14

@renap děkuji.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:20

@renap ještě bych se vás ráda na něco zeptala. Musím do Německa poslat daně které si partner nechal potvrdit v Německu?

renap
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 09.05.18 16:32

@Pavlína Bystricanova to neporadím, my daně ani přídavky nezařizujem sami, to bysme nedali, je toho moc, co chtějí. Jako většina pendlerů to necháváme dělat, my v Klatovech, ale je těch lidí víc, co to dělají podle odkud jste. Je to jednodušší, zaplatí se jim něco a oni všechno zařídí, udělají seznam, co všechno je na to třeba, jednají s německými úřady, posílají to tam.

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:34

Já bohužel vyřizuji sama. :-/

pionyrka
Kecalka 134 příspěvků 09.05.18 18:48

A to ma zena i narok na pobirani materske z Nemecka, kdyz se dite narodilo a zije v CR?

Pavlína Bystricanova
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 19:00

@pionyrka Pokud nepracovala a nepracuje tak má nárok na rodičovský příspěvek z Německa a to se odvozuje z toho, že manžel, přítel pracuje v DE a živí jak vás tak i rodinu. Jinak nevím jak to je. Toto je bohužel můj případ.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák směrem ke kritikům: Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze!

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama