Nemiluji manžela, jak zvládnout odchod s dětmi?

166
5.8.13 14:00

Nemiluji manžela, jak zvládnout odchod s dětmi?

Můj příběh je dalším z mnoha.. S manželem jsme 8 let, vzatí 5, máme 2 děti (4 a 2), zdědili a zrekonstuovali jsme domek ve kterém jsme utopili veškeré vydělané, našetřené i darované finance. Před několika měsíci se u mě objevila krize (a čím více nad tím přemýšlím tak zjišťuji, že to celé bylo špatně od začátku :,( ), manžela nemiluji, hádáme se, slovíčkaříme, nadáváme si - to vše i před dětmi, nemohu a nechci s ním ani spát, což nepřidá. Když jsem mu několikrát navrhla, že se odstěhuji (stejné město), tak mě vyloženě ukecal, jak mě miluje, jak si to přece umíme vždy vyjasnit a že se máme vlastně dobře. Vždy jsem zůstala, hlavně z obav o finanční samostatnost. Vedeme to takhle už téměř od začátku, graduje to poslední 2 roky. Doma u našich byl celkem teror, tak jsem si tenkrát ze začátku užívala nevázanosti, nikdo mě nekontroloval ani neshazoval, najednou jsem byla krásná a chytrá.. a tak unesená jakousi vděčností jsem se vdala a pořídila děti. Nyní to vidím jinýma očima, je mi jasné, že minulost nezměním, zvažuji další možné kroky a představuji si budoucnost. Mám práci, chodím, když manžel nebo mí sourozenci hlídají, nějakou korunku to hodí, takže mé šance se zvyšují. Peníze mi nedává, ujišťuje mě, že mám kartu od jeho účtu, ale jakmile ji použiji, musím vysvětlit a obhájit každou položku (mluvím pouze o jídle, když mi ke konci měsíce už nezbývá). Oblečení na sebe, děti, benzín a ostatní „naše“ (=já a děti)potřeby + veškeré jídlo doma financuji z RD a přivýdělku. Hlídá pouze z donucení a to když chci jít do práce. Cvičení je dle něj ztráta času, zároveň čas od času konstatuje, že bych neměla tolik jíst, abych konečně po dětech zhubla :zed: :roll: Manžel mi vyhrožuje, že bychom měli střídavou péči- tzn. týden děti u mě a týden u jeho matky, protože on svou práci nehodlá omezovat. Děti jsou moje všechno! Nechala bych mu dům, vzala bych si auto (dávno nemá hodnotu „mých“ vložených peněz). Navrhovala jsem mu, že bychom si děti mohli střídat pravidelně- př. víkend 1/14 dní+ 2-3 dny v týdnu, tzn. vyzvednout ze školky a druhý den je tam zase dát a na střídačku.. nemožné :,( Jsem z toho všeho už pomalu na prášky, vše je u nás momentálně v pořádku jen na oko. Minulý týden jsem NAŠTĚSTÍ souložit nemohla, tento už bych mohla, ale nechci.. to bude spouštěč dalšího kritického kola, musím mít konečně jasno. Měl jste to někdo podobně a jak to vyřešil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

karfice
5.8.13 14:05

Jasno si musíš udělat ty sama a rozhodnout se sama, nikdo jiný to za tebe neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
166
5.8.13 14:08
@karfice píše:
Jasno si musíš udělat ty sama a rozhodnout se sama, nikdo jiný to za tebe neudělá.

Jo, to je mi jasné :palec: Spíš potřebuji vědět, jak se žije dnešním „mámám- feministkám“. Nejsem ten typ, že bych se věšela z chlapa na chlapa, ani nehodlám dětem hledat nového tatínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
5.8.13 14:12

@verusuvi
To se stane, že se lidé najednou přestanou mít rádi. Dům zdědil on? Takhle, jak jsi to popsala to k žití není. Že bude mít střídavou péči a o děti se bude v té době starat jeho matka, tak to myslím asi nepůjde. Soud přešetří, jestli on má pro střídavou péči podmínky. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
5.8.13 14:13

@verusuvi

S feministkami nemá tvůj problém nic společného. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
5.8.13 14:13

Mala som to velmi podobné, ja som sa až plácala v depresiách a to bolo neprípustné sa o tom ani len baviť!!!,skolabovala som,/v marci/na pohotovosti mi dali Lexarin, na jeseň som už bola rozvedená. Ked som s ním mala spať, radšej by som kopala kanále. Vyliezol na mňa aj keď vedel, že jednoznačne nie. Rozvod povolil až vtedy, ked sa mu už nepostavil. Dovtedy manévroval. Moja chyba, on len využil moju hlúposť zachovať rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
5.8.13 14:15

Podle popisu to fakt není k žití. A pokud takto vyhrožuje, určitě si najdi právníka - vyřízení dětí i majetku. To, co jste vložili do rekonstrukce domu, se dělí hezky napůl (pokud tedy manžel neprokáže, že něco zdědil nebo dostal darem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
5.8.13 14:15
@Kobliha51 píše:
@verusuviS feministkami nemá tvůj problém nic společného. :zed:

Jeho slova- že jsem feministka. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
5.8.13 14:16

A podle popisu chování tvého manžela docela zavání psychickým násilím - omezování financí, vynucování sexu, vyhrožování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
5.8.13 14:19

Dům dostal on od matky, ta ho také dostala (od staré paní vděčné za milé slovo), za trvání manželství, ruinu na zbourání. 2 roky jsme makali (já i těhotná), přes rok bydlíme. Tchýně mě nemá ráda, proto trvala na tom, aby byl dům psán pouze na manžela. Vím, že mám smůlu, ať si barák nechá, můžu jít do prázdného po našich, já chci mít klid :,(

Příspěvek upraven 05.08.13 v 14:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
5.8.13 14:21

Nevím no, pro mě (pokud v manželství není týrání) stojí za to o manželství bojovat. Ale to musí chtít oba. Také chlap by měl vědět, že se o něco bojuje, aby to mohl ovlivnit. Jestli to bylo špatně už od začátku, nevím, Zakladatelka píše, že krize vznikla před pár měsíci a graduje to 2 roky…Nevidím názory druhé strany - tj. manžela. V diskuzi zásadně neradím odejít x neodejít. Moje rada je zkusit manželskou poradnu. Pokud už se ale Zakladatelka rozhodla pro rozvod, pak je to její dospělé, svéprávné rozhodnutí…to znamená, že jako dospělý člověk si ponese důsledky svého jednání a rozhodování. O tom je život. A střídavka, pokud rodiče žijí ve stejném městě, děti nemusí měnit školu a kolektiv, na tom nevidím nic špatného, i kdyby hlídala babička po dobu, co bude otec v práci. Kamarádka se vrátila po MD do práce a také jí teď hlídá děti babička…A to i přes noc, aby si mohla nadpracovat hodiny tím, že fičí do práce brzo ráno a může jít v pátek dřív domů. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
5.8.13 14:21
@verusuvi píše:
Jeho slova- že jsem feministka. :?

Jasně. Kdykoliv neskáčeš, jak on píská, tak jsi feministka. A ještě máš jít určitě k psychiatrovi, protože to nemáš v hlavě v pořádku: To taky hoši používají, Je fajn, že máš kam jít. Lepší to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
5.8.13 14:22

Moc Ti teda situaci nezávidím. A umím si dost dobře Tvé pocity představit. Někdy mám taky chlapa dost, a nejradši bych byla s dětmi sama. Myslím, že jsou typy žen, který se prostě nechtějí nechat chlapem ovádat. a některý týpci k tomu mají vyloženě sklony, a předem to nepoznáš, když jsou zamilovaný. Mě si taky nezotročí, i když by rád. Co TI poradit, myslím, že záleží na tom, jestli se s ním jde domluvit, a cos psala, asi moc ne. Aby TI pak nedělal ze života peklo. Chlapům někdy pak rupne v bedně, nevíš, co udělá. Nebo taky jen vyhrožuje, a nezmůže se na nic, a se vším by pak nakonec souhlasil.Snad ho znáš dobře. Koukni teď na ten Egypt, jestli je zabil ten chlap, nikdo by to do něj neřekl. To nechci strašit. Ale člověk už nemůže věřit asi ani manželovi, někdy :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
5.8.13 14:23

@verusuvi Tak určitě máš nárok na polovinu prostředků vložených do rekonstrukce. Pokud to nebudeš chtít, určitě bych za případný ústupek z tvé strany ohledně majetku požadovala nějaký rozumný kompromis ohledně dětí - rozhodně ne střídavou péči ve formě, jak to on navrhuje (což by ale asi stejně teď, když jsi na rodičáku a on rozhodně nechce přestat pracovat, neprošlo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
5.8.13 14:27

JO, poradna není špatný nápad, taky chodíme, a je to dobrý. Ať prokáže dobrou vůli, že mu na tom záleží. Pokud o to vůbec stojíš.

Příspěvek upraven 05.08.13 v 14:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama