Nemizející měkká boule na hlavě u syna 9 měsíců

Anonymní
24.3.17 12:02

Nemizející měkká boule na hlavě u syna 9 měsíců

Ahoj, prosím o radu. Synovi je čerstvě 9 měsíců a začíná si stoupat. Párkrát spadnul ze stoje nebo z kleku na pvc podlahu a bouchnul se do hlavy. Nikdy se při tom o nic jiného nebouchnul a krom chvilkového pláče mu nic nebylo. Před týdnem jsem si při kojení náhodně všimla měkkné boule nad jeho uchem. Předpokládám, že je to od některého z těch pádů, ale přesně nejsem schopná specifikovat, rozhodně se nebouchnul jinak a jinde. Ale protože starší syn byl taky pěkné číslo, někde lezl, skákal, padal… ale takovou bouli nikdy neměl, vydala jsem se s mladším po dvou dnech k dětské doktorce, abych měla klid a pořád nepřemýšlela nad tím, jestli je to ok nebo ne. Ta zhodnotila bouli jako normální jev a že se to stává a ještě vtipkovala, že jedině pořídit helmičku, připadala jsem si jak hysterická matka… Taky říkala, že chvíli trvá než boule zmizí. Ovšem uplynul týden a syn má bouli pořád a to tak 6×4cm podél hlavy nad uchem a rozhodně není menší.. Je stále měkká, normální barvy a zase už přemýšlím jestli to, že chvíli mizí znamená to, že i po týdnu bude stejná… Máte někdo podobnou zkušenost? Nic jiného synovi není, chová se naprosto normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3936
24.3.17 12:10

Syn take parkrat spadl na hlavu, kdyz si zacal stoupat, ale mekkou bouli nikdy nemel. Sla bych k dr. a nenechala se odbyt, nemusi to byt nic vazneho, ale muze…

Příspěvek upraven 24.03.17 v 12:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
24.3.17 12:10

Vlozeno 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
24.3.17 12:29

Mám zkušenost. Dcera spadla z kamenných schodů..měla bouli teda šílenou a určitě jí měla přes týden. Ale jak dlouho přesně, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 12:34

Měkoučkou bouli měl brácha jako malej a byla to prasklá lebka. Nechci děsit, ale radši bych nechala hlavičku zrentgenovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 12:39

Syn měl po padu na parkety takovou bouli tři týdny :roll: taky jsem byla u dr a podle ni je to bezne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 12:42

Právě doktorka už dnes neordinuje a pořád přemýšlím jestli jet raději se synem na pohotovost nebo fakt už blbnu. Ta boule je fakt velká, ale doktorka zase vypadala, že je to určitě ok. No nevím, chápu, že vy se za mě nerozhodnete, ale musela jsem to někde sdílet. Manžel tvrdí, že mám věřit doktorce, ale ve mně to hlodá. Nejít o rentgen, tak už tam jsem dávno asi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.17 12:46

@Tichošlápek a taky byla měkká? Si právě říkám, že když se o nic nebouchnul a nespadnul z velké výšky, tak to přeci nic být nemůže, ale takhle velkou bouli mi hlava nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.17 12:48
@Anonymní píše:
@Tichošlápek a taky byla měkká? Si právě říkám, že když se o nic nebouchnul a nespadnul z velké výšky, tak to přeci nic být nemůže, ale takhle velkou bouli mi hlava nebere.

Ano mekka. Paradoxně teď asi po roce tam ma tvrdý výrůstek. Vidět není, ale cítit ano. Hele ale pro klid si klidně na pohotovost zajdi. Nebo ja bych šla asi spíše na chirurgii. Přeci jen mas víkend před sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
24.3.17 12:49
@Anonymní píše:
Právě doktorka už dnes neordinuje a pořád přemýšlím jestli jet raději se synem na pohotovost nebo fakt už blbnu. Ta boule je fakt velká, ale doktorka zase vypadala, že je to určitě ok. No nevím, chápu, že vy se za mě nerozhodnete, ale musela jsem to někde sdílet. Manžel tvrdí, že mám věřit doktorce, ale ve mně to hlodá.Nejít o rentgen, tak už tam jsem dávno asi.

proč? Jednou za uherskej rok mu rentgen neublíží. Já bych na něj šla, když se ti to nezdá. Věřit doktorce můžeš - ale kdyby se nedejbože stalo něco vážného, tak k čemu ti ta víra bude?
Dcera je celkem divočák, pár boulí už měla, ale dlouho jí nikdy nevydržely. Loni vyletěla z kolotoče a břinkla se o tyčku do spánku. Vyskočila jí mega boule, jeli jsme okamžitě na pohotovost, rentgen…vše ok, ale boule byla jen jeden den, pak na dlouho dobu velká modřina. A to byla fakt pecka. Z pádu na plovoučku nevím no…aby byla taková velká boule týden…já bych jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 12:53

Tady je vidět. Odpoledne se domluvíme s manželem aby kdyztak pohlídal staršího…

• Nahlásit
  • Citovat
26750
24.3.17 13:01
@Anonymní píše:
Tady je vidět. Odpoledne se domluvíme s manželem aby kdyztak pohlídal staršího…

jela bych, fakt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70137
24.3.17 13:05
@ančapepča píše:
Měkoučkou bouli měl brácha jako malej a byla to prasklá lebka. Nechci děsit, ale radši bych nechala hlavičku zrentgenovat.

Zas na druhou stranu, k čemu to bude dobré… no tak budu vědět, že měl/má prasklou lebku, krvácení do mozku evidentně nemá, když už je to víc jak týden a žádné neurologické příznaky, tak k čemu mi ta informace bude :think: tedy krom situace, kdy má dítě úrazovou pojistku, pak je jasné, k čemu mi to bude :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
24.3.17 13:15
@j.a.n.i1 píše:
Zas na druhou stranu, k čemu to bude dobré… no tak budu vědět, že měl/má prasklou lebku, krvácení do mozku evidentně nemá, když už je to víc jak týden a žádné neurologické příznaky, tak k čemu mi ta informace bude :think: tedy krom situace, kdy má dítě úrazovou pojistku, pak je jasné, k čemu mi to bude :mrgreen:
:lol: Nám dítě úrazově ani pojistit tuším do roka nechtěli, tuším AXA :mrgreen:

Jinak já bych tomu ještě chvíli dala a pokud by to ani za další týden nebylo lepší, tak bych si zašla k lékaři znovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 13:21

@j.a.n.i1 jo já celý týden přemýšlím jako ty, dokonce jsem i vyčetla, že prasklá lebka se pak stejně vlastně jen sleduje, ale asi mám strach z toho, že kdyby to fakt něco bylo, tak se to může projevit třeba s dalším podobným pádem, který těžko ohlídám. Urazovou pojistku máme všichni, ale ta mě až tak nezajímá…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama