Nemléčná kaše - kojené dítě jak na to?

2562
4.5.16 18:31

nemléčná kaše - kojené dítě jak na to?

Ahoj,

potřebovala bych poradit. Malá má 4 měsíce, má 6 200 kg a měří 65 cm, dle doktorky má méně než by měla být, mám ji na noc přikrmovat nemléčnou kaší, chtěla jsme se zeptat:

Mám koupenou nemléčnou kaši od Hippu (bio obilná kaše - rýžová). Stačí ji udělat z kojenecké vody? Jinak je plně kojená, ale neodstříkám tolik a pokud jo a malá by to nejedla, byla by ta várka k ničemu a já už ji nenakojila.

UM jsme nikdy nedávali, musí být? Či stačí ta voda? A připadně pak ještě dokojit pokud by měla hlad a pokud ne, bude to dostatrčně vyživné jen s vodou?

A je tento produkt ok, nemá víc cukrů neýž by mělo být? zatím jsme se o to nezajímala, malá hodně přibírala zmého mléka, to až ted..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29582
4.5.16 18:34

Co jsou nemléčné kaše? To jako kaše bez mlíka? Jinak dceřina malá má na 4 měsíce 7 kilo a 69 cm. Z 3 kil porodní váhy. Dcera ji dokrmuje na noc doma dělanými a vařenými kašemi z ov. vloček, nebo rýže s banánem a samozřejmě do toho mlíko. UM.
Protože malinká se moc často budí na jídlo.
Vnučka prospívá perfektně, žádné kupované camcy, ale domácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
4.5.16 18:39

Malá měla ve 4M ještě méně ale přikrmovat jsme teda „rozkazem“ nedostali. Tam je důležité ne absolutní číslo tj. „v x měsícíh má y kilo“ ale průběžné přírůstky zda nezpomaluje růst nebo úplně nezastaví.
My trochu zpomalovali ale stejně dr říkala že pořád v pohodě pokud je malá spokojená. Nakonec jsme ale začli dávat UM protože málo kakala, všechno mléko spotřebovala a pak z toho měla strašné zácpy. Tak já nevím no, těžko soudit, navíc ještě když kojíš rovnou jí dát kaši.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
kazda.m
4.5.16 18:40
@berry4 píše:
Co jsou nemléčné kaše? To jako kaše bez mlíka? Jinak dceřina malá má na 4 měsíce 7 kilo a 69 cm. Z 3 kil porodní váhy. Dcera ji dokrmuje na noc doma dělanými a vařenými kašemi z ov. vloček, nebo rýže s banánem a samozřejmě do toho mlíko. UM.
Protože malinká se moc často budí na jídlo.
Vnučka prospívá perfektně, žádné kupované camcy, ale domácí.

Žádné kupované camcy? A dává jí UM?
Nějak jsem to nepochopila.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2562
4.5.16 18:41
@kazda.m píše:
Malá měla ve 4M ještě méně ale přikrmovat jsme teda „rozkazem“ nedostali. Tam je důležité ne absolutní číslo tj. „v x měsícíh má y kilo“ ale průběžné přírůstky zda nezpomaluje růst nebo úplně nezastaví.
My trochu zpomalovali ale stejně dr říkala že pořád v pohodě pokud je malá spokojená. Nakonec jsme ale začli dávat UM protože málo kakala, všechno mléko spotřebovala a pak z toho měla strašné zácpy. Tak já nevím no, těžko soudit, navíc ještě když kojíš rovnou jí dát kaši.

taky málo kaká a často má hlad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
4.5.16 18:42

@kazda.m Ano,um do té kaše. Jakou to bude mít potom výživovou hodnotu bez mléka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
4.5.16 18:45

@astoret Aha, tak v tom případě záleží na tobě. Zdá se ti pocitově že máš méně mléka? Nebo nějaké stresy? Můžu nabídnoout pouze moji zkušenost. Vyzkoušela jsem všechny rady co jsem kde pohledala na zvýšení tvorby mléka, pak jsem dostla zánět a řekla jsem si že se na to můžu vyprdnout a začla občas dávat UM. Malé se upravilo kakání, já byla klidnější a najednou i moje mléko bylo a pak najednou skočila za tři týdny o 800gramů, a to jsme dávali UM už jen na noc, na to si nějak zvykla a když ji před spaním nutím prso tak odmítá.
Ale možná bych volila spíše UM než kaši. Zvlášť jestli málo kaká a když tak ne rýžovou-rýže prý staví. Uvidíš. Třeba to problémy dělat nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
15321
4.5.16 18:46
@astoret píše:
Ahoj,

potřebovala bych poradit. Malá má 4 měsíce, má 6 200 kg a měří 65 cm, dle doktorky má méně než by měla být, mám ji na noc přikrmovat nemléčnou kaší, chtěla jsme se zeptat:

Mám koupenou nemléčnou kaši od Hippu (bio obilná kaše - rýžová). Stačí ji udělat z kojenecké vody? Jinak je plně kojená, ale neodstříkám tolik a pokud jo a malá by to nejedla, byla by ta várka k ničemu a já už ji nenakojila.

UM jsme nikdy nedávali, musí být? Či stačí ta voda? A připadně pak ještě dokojit pokud by měla hlad a pokud ne, bude to dostatrčně vyživné jen s vodou?

A je tento produkt ok, nemá víc cukrů neýž by mělo být? zatím jsme se o to nezajímala, malá hodně přibírala zmého mléka, to až ted..

nemléčná kaše dělaná do vody bude nejedlá. do nemléčné kaše se dává umělé mléko. Spíš bych koupila kaši mléčnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6248
4.5.16 18:46

Taky jsem kojila, ale nemléčné kaše jsou z vody tak hnusné, že jsem začla přikrmovat mléčnými. Taky jsem neodstříkala tolik, spíš nic. Já bych se toho nebála, ony ty nemléčné kaše se mají dělat právě z UM nebo odstříkaného mléka. Zkus tu kaši z vody udělat a ochutnej, schválně, jak ti to bude chutnat:-).

Jinak mi ta váha teda nepřijde nijak málo, měli jsme míň, nikdo nás nenutil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
4.5.16 18:47
@berry4 píše:
@kazda.m Ano,um do té kaše. Jakou to bude mít potom výživovou hodnotu bez mléka?

Já jsem právě nepochopila čeho se týká to označení kupované camcy, jestli všeobecně, ale pak stejně kupuje UM. A nebo jen té kupované kaše.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2562
4.5.16 18:48
@kazda.m píše:
@astoret Aha, tak v tom případě záleží na tobě. Zdá se ti pocitově že máš méně mléka? Nebo nějaké stresy? Můžu nabídnoout pouze moji zkušenost. Vyzkoušela jsem všechny rady co jsem kde pohledala na zvýšení tvorby mléka, pak jsem dostla zánět a řekla jsem si že se na to můžu vyprdnout a začla občas dávat UM. Malé se upravilo kakání, já byla klidnější a najednou i moje mléko bylo a pak najednou skočila za tři týdny o 800gramů, a to jsme dávali UM už jen na noc, na to si nějak zvykla a když ji před spaním nutím prso tak odmítá.
Ale možná bych volila spíše UM než kaši. Zvlášť jestli málo kaká a když tak ne rýžovou-rýže prý staví. Uvidíš. Třeba to problémy dělat nebude.

aha, ale doktorka ví, že malá třebas i 8 dní nekaka a nic na to neřekla..tak ted nevím co ji dávat, ach jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
4.5.16 18:50

Tak ted nechápu proč kladla důraz na to, aby byla nemléčná..

malá se jinak často budí hlady a tím, že tento měsíc přestala přibírat a hodně jinak roste do výšky, proto mi doporučila příkrmy, když už máme ukončený 4. měsíc, není teda lepší začít užtřeba s mrkvé a na kaší se vykašlat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
4.5.16 18:51

@astoret Kojené děti nemusí kakat i 14 dní, ale pokud u toho mají bolení - tak jako moje a nonstop přes den tlačí, a večer už z toho strašně brečí. Tak to už mě normální nepřišlo a chtěla jsem ji pomoct. Tak než ji pořád do zadku strkat rourku, která stejně nepomohla tak jsem začla přikrmovat a za chvíli se to srovnalo.
Jestli ji to kakání netrápí tak je to ok. Ale jestli má hlad tak stejně budeš do ní muset něco nacpat. Zkus třeba pár dní kojit častěji, po hodině. Já jen říkám jak to bylo u nás. U vás zabere třeba něco jiného. Vím že tato rada je nejhorší - nenervit se :) Hlady neumře určitě.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
kazda.m
4.5.16 18:53
@astoret píše:
Tak ted nechápu proč kladla důraz na to, aby byla nemléčná..malá se jinak často budí hlady a tím, že tento měsíc přestala přibírat a hodně jinak roste do výšky, proto mi doporučila příkrmy, když už máme ukončený 4. měsíc, není teda lepší začít užtřeba s mrkvé a na kaší se vykašlat?

Já se taky ptala zda teda nedat už příkrm když moje MM nestačí ale s ohledem na ty trávicí obtíže jsme ještě počkali. Dr sice říkala že příkrmy to můžou upravit ale taky zhoršit.
Malá má ještě reflux takže jsme zkoušeli i různá zahušťovadla a to ji vždy total zabetonovalo takže už jsem radši nechtěla ji ještě přitěžovat. Než jsem nasadila UM tak jsem se taky modlila aby zrovna tato značka ji neucpala.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1185
4.5.16 18:55

@astoret sežeň si sinlac-je to nemléčná kaše, do které se přidává jenom voda. Pokud nechceš dvat UM. Jinak bych udělala s UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat