Nemléčná kaše s lepkem bez přídavku sacharosy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 22:05
Nemléčná kaše s lepkem bez přídavku sacharosy

Chci zkusit zavést lepek. Nejjednodušší se mi zdá kaše, ale jen do té doby, než jsem se pokusila nějakou sehnat. Chci jí rozdělávat do MM, takže nějakou nemléčnou. Jedniné, co jsem našla je Sunarka, ta je ale zase slazená sacharosou, tu nechci. Pak jsou nějaké vícezrnné, to zas nevím, jestli na začáte patlat hned nějakých 8 druhů obilnin naráz. Co ty kaše ze zdravé výživy, Můžou děti všechny, Třeba pšeničnou jsem našla jedině celozrnou. Četla jsem, že kojenci nesmí celozrnné pečivo. Kaši celozrnnou ano?

Reakce:
PájaD
Kecalka 233 příspěvků 20.04.10 22:25

Ahoj :wink: ,
u nás se jako první nemléčná kaše s lepkem zaváděla, po roce, ovesná od Hippu , právě kvůli tomu, že je to jen jeden druh obiloviny a navíc má oves nějaký jiný typ lepku, či co, který tolik nevadí.
S tou celozrnností kaše netuším :think: .

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 22:44

Bezva, ta by šla. :-)

Marcell
Kecalka 456 příspěvků 21.04.10 01:22

Oves ale lepek neobsahuje. Taky jsem si doted myslela, zejo. Nejak me Tvuj dotaz naved na hledani informaci o zavadeni lepku (taky to ted resim) a nasla jsem toto:

Matoucí* bývá časté* zařazení ovsa mezi obiloviny obsahující lepek. Oves lepek neobsahuje, ale často je, např. při zpracování, znečištěn lepkem z ostatních obilovin a není proto v České republice považován za bezlepkovou potravinu. V některých jiných zemích (např. ve Skandinávii) je oves celiakům doporučován jako bezlepková obilovina8-o**

POZOR! Oves neobsahuje lepek. Obsahuje AVENIN a nekteri celiaci na nej reaguji jako na lepek (ale zatim jeste probihaji studiie). Pokud predtim nebyla expozice lepkem, oves by nemel zpusobovat problemy.

Dalsi info najdes tady - http://www.maminkam.cz/…avy-kojencu/ nebo www.kojeninet.cz

Celozrnne pecivo kojenci nemohou kvuli riziku vdechnuti seminek (tmave pecivo muzou). Celozrnne kase tim padem muzou, tam je vse co ma byt rozemlete :wink:

čiči
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.10 07:18

Co třeba Nestlé? Nemá přídavek sacharózy, nemléčnou dělají švestkovou a lipovou a osmizrnnou, chuťově moc dobré.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14564 příspěvků 21.04.10 07:28

Ja teda myslim, ze pokud jde o lepek, tak je uplne jedno, jestli zaradis kasi s jednou nebo vice obilovinami…my zacali pridavat do bezlepkove kase treba jednu lzici kase s lepkem a zacali jsme s trojzrnnou z DM(bohuzel ale nevim, ktere konkretne obiloviny obsahuje, mozna nejsou vsechny s lepkem, ale treba jen jedna… Ovesna od Hippu nam taky desne chutna, ale ta je bez lepku…

Jana206
Nadpozemská drbna 26556 příspěvků 21.04.10 07:31

Já si zase myslím,že zabetonovat sedmiměsíční dítě kaší z více obilnin není to pravé ořechové :nevim:
Navíc,jestli si dobře vzpomínám od Adámka,Emička kaše nejedla,tak tyto kaše od Hami,Nutrilonu jsou až od ukončeného 8.měsíce :mrgreen:

Adámkovi chutnali kaše od Hami,co byla první obilnina,už nevím,nepamatuju si ty názvy..

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 21.04.10 08:21

Já jsem teď na základě rady tady jedné z maminek pořidila ve zdravé výživě kaši s tzv šetříci dietou je bez cukru i bez lepku, ale nahoře máš napsané pohanková, rýžová a tak poklepej tam jsou tam i s lepkem, jsou bez cukru a malé moc chutnají a i mi jsou fakt dobré i když jsou neslazené.

http://www.nominal.cz/…stantni-kase

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14564 příspěvků 21.04.10 11:03

Tak tam je s lepkem jedine spaldova…Spalda myslim byla i v te z DM, bohuzel se nemuzu podivat, co tam bylo dal, doma ji zrovna nemam…myslim, ze jde o lepek a jedna lzice kase s lepkem do kase bez lepku dite rozhodne nezabetonuje… aspon podle me…pokud ma dite alergii na lepek je podle me jedno, jestli bude z jedne nebo vice obilnin… nebo ji misto kase rozmixuj do jidla treba jednu bezvajecnou testovinu…postupne muzes pridavat…

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14564 příspěvků 22.04.10 18:20

Tak jsem trojzrnnou z DM dneska koupila a je tam spalda a jecmen a bezlepkovy oves… je bez cukru, v kvalite bio a stoji 40Kc. Hezky houstne(prijde mi, ze vic nez jine) a nam moc chutna…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >