Nemléčná rýžová kaše už od 3. měsíce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Perandoreshe
Kecalka 141 příspěvků 27.01.17 07:51
Nemléčná rýžová kaše už od 3.měsíce?

Zdravím, dámy. :mavam: Ten můj drobeček trpí na reflux a bohužel už má rozum a Nutriton do něj nemůžeme už dostat (zabíral pěkně) a Gastrotuss zas vůbec nefunguje. Doktorka doporučila pár lžiček rýžové kaše, ale přijde mi to moc brzy na tak malé miminko. :think: Chtěla bych se zeptat, zda už to některá z vás nezkoušela, případně jakou kaši jste použily?
Děkuji předem za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15472 příspěvků 27.01.17 08:01

Zkusenost nemam, ale co te pani doktorce trochu verit? Od 4. mesice se zacina ted, driv se zacinalo v mladsim veku a kdyz ma dite potize, tak je treba je resit jinym pristupem nez u deti bez potizi.

Kelsey
Hvězda diskuse 44751 příspěvků 27.01.17 08:15

To se pri refluxu rika, ale tzn. treba jednu, dve… lzicku aby to mleko se zahustilo a tolik nenatahovalo.
Ty nenacpes plnou miskou. Par lzicek bych klidne dala, kdyz to pomůže, aby diteti zustalo mléko v brichu.

Ou
Kelišová 5162 příspěvků 27.01.17 08:21

Takže je pro vás důvěryhodnější anonymní hejno na internetu, než ošetřující lékařka?

A když vám tu někdo napíše, že miminkům na reflux 100% zabírá žvýkat jmelí, tak co uděláte?

Jinak doktoři vám to o tom jmelí neřeknou, dokonce budou plácat něco o tom, že je jedovaté, ale voni jsou podplacený a nerozumí tomu tak jako maminky, žejo. protože k čemu je škola, praxe, případně vlastní dítě, oproti lidem co maj zkušenost na internetu.

Hoa Mai
Kelišová 5711 příspěvků 19 inzerátů 27.01.17 08:25

@Perandoreshe My jsme sice neměli problém s refluxem, ale když malý zvracel a měl průjem při viróze ve 2 měsících, dávali jsme na doporučení doktorky po kojení pár lžic rýžového odvaru (to je taková ta gelová, škrobem zahuštěná voda, která se tvoří na rýži, když končí její vaření). Má obdobnou funkci jako u vás ta kaše - zahustit mléko, aby dítě nezvracelo. Já bych mu tu kašičku s klidem dala, jak už bylo řečeno, nejde o dokrmování, ale o řešení problému s blinkáním. Koupila bych obyčejnou rýžovou kaši v biokvalitě, třeba v DM mají.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 08:25

Dala bych doktorka vi co dělá, ublížit mu faaakt nechce ;)

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 27.01.17 08:27

Nevím, nač ta jízlivost, dotaz nezněl, jestli je doktorka blbá, ale jestli to někdo zkoušel a jakou kaši použil.
Dala bych pár lžiček, značka je asi jedno, prostě nějakou nemléčnou rýžovou, pokud je dítě kojené. Pokud ne, tak jde asi udělat i mléčnou.

Perandoreshe
Kecalka 141 příspěvků 27.01.17 08:40
@Ou píše:
Takže je pro vás důvěryhodnější anonymní hejno na internetu, než ošetřující lékařka?

A když vám tu někdo napíše, že miminkům na reflux 100% zabírá žvýkat jmelí, tak co uděláte?

Jinak doktoři vám to o tom jmelí neřeknou, dokonce budou plácat něco o tom, že je jedovaté, ale voni jsou podplacený a nerozumí tomu tak jako maminky, žejo. protože k čemu je škola, praxe, případně vlastní dítě, oproti lidem co maj zkušenost na internetu.

Já jsem taky doktorka, tak bych byla sama proti sobě. Šlo mi jen o to zjistit, jaké s tím mají ostatní matky zkušenosti ;)

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 27.01.17 08:41

@Perandoreshe dala bych nemlecnou ryzovou, malinko, 2 lžičky třeba
A nutriton jak do nej nejde dostat? Rozpustí se v mléce. Nějaké AR mléko jsi zkoušela?

Perandoreshe
Kecalka 141 příspěvků 27.01.17 08:54
@sisk píše:
@Perandoreshe dala bych nemlecnou ryzovou, malinko, 2 lžičky třeba
A nutriton jak do nej nejde dostat? Rozpustí se v mléce. Nějaké AR mléko jsi zkoušela?

Nejde právě. Předtím jsme to do něj dostali alespoň skrze prst a stříkačku a teď už dobře ví, o co jde a odmítá sát. Tak to s tou kaší zkusím. Snad nebude mít zažívací problémy.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 27.01.17 08:59

@Perandoreshe a z lahve také nechce? Zkoušela jsi ar mléko? Nám pomáhal celkem nutrilon ar

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 27.01.17 09:02

Taky bych dala ten odvar raději, aspoň na zkoušku a když nezabere, tak tu rozvařenou rýži. Jako ideální to není, ale než ho trápit blinkáním, tak radši toto.

Perandoreshe
Kecalka 141 příspěvků 27.01.17 09:04
@sisk píše:
@Perandoreshe a z lahve také nechce? Zkoušela jsi ar mléko? Nám pomáhal celkem nutrilon ar

Z lahve taky ne. Prostě to úplně odmítá. Nevím, po kom je tak tvrdohlavý :zed: Kojím, tak nevím, jestli UM je dobrý nápad?

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 27.01.17 09:12

@Perandoreshe A zkoušeli jste ten Nutriton na lžičce?

vytlemenda
Kecalka 307 příspěvků 27.01.17 09:13

Máme 2 měsíce budou nám tři a každý večer mu do um přidávám lžíci ne mléčné kaše a přestal nám ublinkavat a začal se krásně vyprazdnovat a netrpí tolik na prdiky. Poradili mi to v poradne

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >