Nemluví, nečurá do nočníku, vzteká se...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
CocoChannel
Povídálka 40 příspěvků 04.05.10 12:50
Nemluvíme, nečuráme do nočníku, vztekáme se...

Všechny zdravím. Mám dvouletou holčičku, od roka a půl jí dávám na nočník ale princip dodnes nějak nepochopila, vydrží na něm sedět třeba dvě hodiny a ani káp. Pak dám plenku a je okamžitě plná. Nemáte nějaké tipy jak jí aspoň trošku popostrčit. Sestra má holčičku o rok mladší a ta to pochopila hned. Přitom ta naše potvůrku se mi zdá chytrá až až. Blbiny od táty to se naučí rychle, ale třeba mluvit to se nám taky nechce. Má pár vybraných slov, ale myslím že je spíš lenivka, protože rozumí absolutně všemu a my jí taky, takže jí nic nenutí. A zrovna teď vyřvává v pokoji a mlátí s hračkama, protože jsem jí dala skoro před hodinou spát a ono se jí nechce :) A já zrovinka chovám její malou ségru a nějak nemám sílu tam pro ní dojít… Asi to není klasický dotaz spíš jsem se potřebovala svěřit, takže kdo se ozve, udělá mi radost. Přeji všem krásný den.

Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 04.05.10 12:56

Jééžiš, s tím nočníkem se vůbec neboj, to přijde samo - ze dne na den se rozhodne a začne do něj čurat, uvidíš! U nás to tak bylo - nebylo síly, která by ji přinutila, ale najednou, zničehonic se sama přihlásila. Ty makovičky k tomu musejí samy dospět.

Povídání bych na Tvém místě neřešila do tří let - třeba se do té doby rozkecá, když ne, poradila bych se s mudrou na preventivní tříleté.

A hlavně nesrovnávej děti!!! Dva skoro stejně staří prckové v rodině, to strašně svádí k tomu je porovnávat, ale každé dítě je jiné. Tvoje neteř zase určitě neumí něco jiného.

Vztekání je na palici, to naprosto chápu - a asi Tě nepotěším, my to máme pořád a to jsme skoro o rok starší :zed: Musíme vydržet, ono je to snad jednou pustí.

Neboj, to dáme!!! :mrgreen: :mavam:

Aka
Extra třída :D 11031 příspěvků 04.05.10 12:57

Ahoj, a co jí nedávat plínu vůbec a nechat jí, ať se počůrá do kalhotek? Třeba jí to bude vadit a radši pak půjde na ten nočník :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.05.10 13:03

Chození na nočník nemá s inteligencí nic společného. Já bych ji teda rozhodně nenechávala sedět na nočníku 2h. Anežka se zbavila plínek až po 2,5letech a nepomohlo nic. Pak to přišlo tak nějak samo a ani si pořádně nepamatuju, jak.

Do dvou let nemluvila skoro vůbec, pak začala rovnou ve větách, že mě babičky v autobuse udiveně říkaly, jak krásně mluví. A rovnou jí bylo dobře rozumět. Dneska toho namluví ažaž, přiznávám, že někdy se přistihnu, že vypínám a vůbec ji nevnímám :oops: a obdivuju učitelky ve školce, protože jestli tam takových mají přes 20..

A o vztekání se ani nemluvím. Už se mi zdálo, že jsme to přečkali, ale co se narodila mladší dcera, vrátily se scény a vztekání. Za chvíli nebudu moct chodit nakupovat do žádného obchodu v celé Praze :lol: .

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 04.05.10 13:06

Ahoj,

abych tě potešila: Járovi je skoro dva a půl. Posadím ho na záchod, učůrne si. Dám mu tepláky a říkám, až budeš chtít čůrat, řekni si! Jojojo. Za čtvrt hodiny se ptám, nechceš čůrat? Nenene. A za pět minut má pod sebou loužičku …

A s mluvením je to taky katastrofa. Jeho nejdelší slovní projev zněl asi takto: „Jájá hů bác.“ V překladu: „Strčil jsem do mašinky a ona vykolejila.“ Vzhledem k tomu, že celkem ovládá barvy a písmena a ještě pár dalších věcí, utěšuje mně to, že prý Einstein taky postrádal jisté sociální návyky snad do šesti let ..... :kytka: :mavam:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 04.05.10 13:11
Emilie píše:
A s mluvením je to taky katastrofa. Jeho nejdelší slovní projev zněl asi takto: „Jájá hů bác.“ V překladu: „Strčil jsem do mašinky a ona vykolejila.“

Tak to nemá chybu :mrgreen: :mrgreen: :palec:

Libka
Stálice 82 příspěvků 04.05.10 13:24

Tak já se přidávám :-) Malý má 22 měsíců, na nočník si sedne a „jezdí“ na něm dozadu, poposedvává, zvedá se na něm o ruce a ukazuje, kde má pindíka. Pak se zvedne a hotovo. Poslední dobou si chce často sedout na záchod, ale jeho dosavadní výkon je „pšouknutí“, které ho strašně rozesměje a tím je hotovo.
Mluvení je v nedohlednu, zatím jenom samé ggggg a eeee. Ale přitom všemu moc dobře rozumí (možná mnohem líp, než si myslíme)…
Ještě k tomu nočníku - máte někdo vyzkoušené ty trénikové plenky?

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 04.05.10 14:01

Matymu jsem sebrala plínky ze dne na den v 2 letech a měsíci. Naštval mě :oops: Do tý doby jsem se mohla stavět na hlavu, nočník buď ignoroval nebo při pohledu na něj chytal hysterickej záchvat. Hned druhej den večer si začal sám říkat.
Být tebou, nočník na měsíc úplně schovám a pak buď odeberu plínky nebo ještě počkám. Oni si to v tý svý hlavince fakt musijou srovnat.
Mluvení bych taky neřešila. Do těch tří let. Pokud dítě rozumí, reaguje na tebe i na básničky, je vidět, že ten jeho mozeček pracuje. Maty začal spojovat slova někdy před 2 měsícama, tzn. asi v 2 a 1/4 roce. Do tý doby se se mnou normálně dorozuměl těma svejma pár slovama, tak co by se namáhal, když mu máma rozumí, ne?
vztekání? Vždycky, když přejdu Matyho hysterickej záchvat s ledovým klidem, ve svých očích povýším na hrdinku. Ten malej terorista mě už tolik naučil - trpělivost, zachování klidu :palec: Děti se musí vztekat, dávají nám tím najevo, že přemýšlejí :pankac:
Drž se. Nejseš v tom sama :kytka:
Jo a hlavně nesrovnávej! Každý dítě je jiný. Jedno umí v 15ti měsících vylézt bezpečně na skluzavku, jiný v 18ti měsících mluví v souvětích a zároveň namaluje popelářský auto i s pánem stojícím vzadu - příklady z mého okolí.
Tréninkové kalhotky jsou super pro maminky (např. pro mě), který neumijou zalepovat klasickou plínku ve stoje. Toť podle mě vše.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 04.05.10 20:20

Začnu od začátku. Malý začal chodit v 8 měsících. Tchyně říkala ten je šikovný. začal mluvit slova i věty půl roku po tom. Tchyně říkala ten je šikovný. Ve 2 a čtvrt roce přestal nosit plenky přes den. Tchyně ten je šikovný (a to mě nutila abych jej dávala na nočník hned jak začal sedět. Přece její děti už v roce a půl plenky neměly, když se samozřejmě před ní počural do slipů, tak její řeč byla, „já sem říkala, že ste jej měli dávat hned jak začal sedět“)Ted má 2,6 roku je to vztekloun na entou, nedá se s ním domluvit. Tchyně hledí s otevřenou pusou a nemá co by na to řekla. Pořád její řeč byla Davídek je šikovný atd. a jak sem psala, ted neví co by řekla na to jehovztekání.

Nsoci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.10 22:07

Malému je 22 měsíců, na nočník nebo na záchod nechce ani omylem, tak zhruba před 3 měsíci jsem to začala zkoušet - napoprvé se vyčural, po pár pokusech i trochu vykadil, volala jsem sláva a skoro 3 dny se radovala. A tím to taky skončilo. Od té doby ani ň, na nočník už nesedne, nebaví ho to, zdržuje od lumpáren. Sice mi oznámí, že „KAKÁ“, ale to je všechno, jakmile mu navrhnu nočník, to už „NENE“ a je v tahu. Tak ještě počkám, teď má období vztekání, rozčilování, žárlení a nevím čeho nehezkýho ještě :zed: , takže z něho mám hlavu v péru, natož si tak ještě přidávat starosti s nočníkem. :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >