Reklama

Nemoc a termální lázně v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terzera
Kecalka 448 příspěvků 27.01.18 12:34
Nemoc a termální lázně v 1. trimestru

Ahoj, jsem dnes v 6+3 tt. Nelanovali jsme těhotenství a teďka jsem vyděšená, protože posledni co bych si přála je postižené dítě :,(. Posledni MS byla 13.12, silvestra 31.12 jsem řádně oslavila, 3. 12. jsem dostala nějakou virozu nebo lehčí chřipku, ležela jsem 4 dny s bolestmi těla a pravdepodobne i dva dny s horečkama, 7.12 mi uz bylo dobre a od 10.12 na me skocila angina, dostala jsem antibiotika aniž by mi doktorka delala nejaky krevni testy nebo výter z krku (brala jsem penicilinove) ten den jsem mela mit MS, nedoatavila se, pricitala jsem to těm všem nemocem a tak, no odjeli jsme do lazní a dvakrat jsme navstivili termaly s horkou vodou max 38 stupnu sem tam nizsi teplota.. venkovni bazeny s vodou.. a az kdyz jsem byla presne podle MS 5tt jsem zacla neco tusit a udelala si test a zjistila jsem ze jsem tehotna.. tedka prozivam trochu muka, vic a vic zacinam premyslet, ze díte nebude zdrave, na internetu psali, ze se mohl poskodit mozek, todle se ale projevi asi az po narozeni ditete.. nemam zadne jine problemy, zadne krvaceni, na vysetreni jdu az budu 7+2 tt. Ale zvazuji co vse jsem mohla napachat, s pritelem chcem jen jedno dite a absolutne by me zabilo ho mit postizene, vnitrne i zvazuji potrat.. nevim jak je velka pravdepodobnost, ze proste bude mit nejake vady, ktere se treba projevi az po narozeni a vyvoji… :(

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 27.01.18 12:50

A z čeho že by to dítě mělo mít poškozený mozek? Z návštěvy termálu?

Heivka
Závislačka 3124 příspěvků 27.01.18 12:50

Co se týče léků a nemocí, tak placenta a látková výměna matky a plodu se tvoří až kolem toho 5-6tt, takže to by vadit nemuselo. Co se týče tepelného poškození, tak myslím, že vnější teplota 38 stupňů asi nezvýší vnitřní teplotu natolik, aby poškodila plod, to by potom byly všechny děti z rovníkové oblasti mentálně retardované, tam se takové teploty i vyšší vyskytují celodenně. Takže to chce klid a nohy v teple. Spoustu vad dokážou odhalit na těhotenských vyšetřeních.

Taky postižení nemusí být vrozené, může se přidusit při porodu nebo v pubertě skočí po hlavé do mělké vody a skončí na vozíku. Takže doporučuji situaci řešit až když nastane, každopádně se se svými obavami svěřte svému gynekologovi, ten vám dá asi nejpřesnější informaci.

terzera
Kecalka 448 příspěvků 27.01.18 12:53

@Hadumi Ja přesně nevím, lekař nejsem, ale co jsem načetla, horka voda v tehotenstvi neni doporucovana hlavne proto, ze můze dojit k potratu nebo vývojovym vadám mozku. Myslim, že z toho vseho jsou ty termály asi nejhorsi.

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 27.01.18 12:56

Klid… Ano, koupele v horké vodě se v těhotenství moc nedoporučují, zvyšují riziko potratu, což se ti evidentně nepřihodilo. A pokud by měla jít na potrat preventivně každá ženská, která se do 5.tt, než to zjistila, nechovala vzorně a předpisově, klesne porodnost k nule. V těch prvních týdnech je to všecko nebo nic, prostě buď je embryo tak silné, že se ze všeho oklepe bez následků, nebo není a pak to prostě příroda ukončí sama. Jasně, můžeš to ukončit, kdyby náááhodou, ale buď si vědomá, že stejně většina všemožných postižení je dána spíš genetickým vlivem než tím, jak se matka vzorně chová v těhotenství. takže byses příště mohla chovat jak anděl a postižení se nevyhnout, popř. se něco pokazí při porodu… Hoď se do klidu, teď už nepij a do horké vody pro klid duše nelez a má-li to být dobrý, tak do dobrý bude.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18310 příspěvků 27.01.18 13:05
@Heivka píše:
Co se týče léků a nemocí, tak placenta a látková výměna matky a plodu se tvoří až kolem toho 5-6tt, takže to by vadit nemuselo. Co se týče tepelného poškození, tak myslím, že vnější teplota 38 stupňů asi nezvýší vnitřní teplotu natolik, aby poškodila plod, to by potom byly všechny děti z rovníkové oblasti mentálně retardované, tam se takové teploty i vyšší vyskytují celodenně. Takže to chce klid a nohy v teple. Spoustu vad dokážou odhalit na těhotenských vyšetřeních.Taky postižení nemusí být vrozené, může se přidusit při porodu nebo v pubertě skočí po hlavé do mělké vody a skončí na vozíku. Takže doporučuji situaci řešit až když nastane, každopádně se se svými obavami svěřte svému gynekologovi, ten vám dá asi nejpřesnější informaci.

Ne, že bych chtěla zakladatelku nějak stresovat, ale tyhle bludy o neškodnosti vnějších vlivů v raném těhotenství nemůžu nekomentovat. Během prvního s druhého týdne teratogeny vrozené vady nezpůsobují, protože plod buď odumře, nebo se plod vyvíjí normálně. Nejvíce vad způsobují teratogeny od 3 - 8.tt, kdy se zakládají všechny orgány a kdy jsou nejvíce zranitelné. (např. CNS má kritickou periodu od 3. - 16.tt., srdce 3. - 6.tt., horní končetiny 4. - 5.tt atd.) Ale nikdo se nemůže od škodlivých vnějších vlivů zcela izolovat, jen je potřeba na případné těhotenství v produktivním věku prostě myslet a zbytečně se jim nevystavovat. Jako dítě je na cestě, zvažovat potrat kvůli neprokázanému riziku, to považuji za zcestné. Prenatální screening dokáže odhalit většinu strukturálních vad, nikdy ne všechny samozřejmě, ale ani u zcela zdravě žijících matek nelze vznik VVV vyloučit. je to sázka do loterie - buď to člověk riskne, nebo si děti nemá pořizovat vůbec.

Marben
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 27.01.18 13:06

Kdyby si videla co jsem dělala ja než jsem zjistila své první tehotenstvi. Na Silvestra samozřejmě alkohol, na horách jsme z 5 metru skakali ze srazu do sněhu atd. Synovi je šest a je zdraví :)
Koupu se denně v horké vodě nebo si dam alespoň horkou sprchu i při obou tehotenstvi - voda minimálně 38’C spis víc - co snesu, fakt klid ;) :hug:

terzera
Kecalka 448 příspěvků 27.01.18 13:07

@ugluk Ano, sama si todle vše co pišete uvědomuju, hlavně, že to do 12 tt bude vše nebo nic.. ale hloda mě to. Normalně tedy nepiju alkohol vubec, v lázních jsme byli po 6 letech, anginy a chřipky mam jednou za rok.. a teďka se to všechno sešlo dohromady plus těhotenství.. tak mam strach jestli se osud už dostatečně vydovaděl na mych nervech.. :(

Laurie
Kecalka 374 příspěvků 27.01.18 13:41

Ja myslim, že budeš mít velmi odolné a zdravé dítě :mrgreen: říká se, že do 5tt je to bud a nebo
a vem si kolik žen neplánovaně otěhotní a než to zjistí, pijou alkohol, chodí do sauny třeba :) berou léky

Heivka
Závislačka 3124 příspěvků 27.01.18 14:10

@Laurie Jo a jsou i takové, co s tím nepřestanou ani po zjištění těhotenství.

g.sandova
Závislačka 3740 příspěvků 27.01.18 14:11

@terzera ty léky bych probrala s Dr.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 27.01.18 14:45

Lepší léky než nechat rozvinout anginu…angina jako taková je dle mého orl lékaře velmi nebezpečná v prvnich týdnech…vím to pro to jelikož musím dochazet na pravidelné čištění mandlí z duvodu neustaleho zaněcovani… to čištění není nic příjemného ale chodím právě kvuli tomu že se snažíme…takže raději anginu léčit…jinak ta teplá voda by mě netrapila, já byla několikrát v sauně než jsem zjistila že jsem poprvé těhotná…a mělo to jen ten vliv že malý se furt svléká že je mu horko (vtip!) :lol:

terzera
Kecalka 448 příspěvků 27.01.18 19:54

Děkuji za rady, vesměs to je to, co jsem chtěla slyšet nebo si i pak víc zjistila. Mam ale pocit, ze nez budu mit prvni kontrolu, skoncim spis na psychiatrii.. :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >