Nemoc dva týdny po nástupu do nové práce

Anonymní
2.12.18 10:17

Nemoc dva týdny po nástupu do nové prace

Dobrý den, nastoupila jsem 15. listopadu na poloviční úvazek do práce po 4 letém rodičáku. Uklízím kanceláře a malou tělocvičnu, když se zpotím a potřebuji narychlo ven něco zamést apod. ofouknu ikdyž si na sebe vezmu bundu. Jsem nastydlá, ucpaného nosu jsem se již zbavila, ale od pátku hodně kašlu (suchý kašel), nedávno jsrm měla zánět průdušek a nerada bych si něco podobného uhnala. Jde o to, že chodím do práce necelé tři týdny a přijde mi blbé běžet hned k doktorce se suchým kašlem? Říkám si, že skončím o hodinu dříve a zaběhnu k doktorce na poslech. Na 12 už musím být ve školce. Nechci, aby si vedení řeklo, že jsem tam od půlky listopadu a už jdu marodit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1485
2.12.18 10:26

Já se vždycky řídím tím, že zdraví je přednější. Kdybys nedejbože skončila v posteli se zápalem plic, k čemu by ti bylo, žes to přecházela, jen aby se na tebe vedení blbě nekoukalo? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
2.12.18 10:29

Školka končí ve 12?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.18 10:31
@TMana píše: Školka končí ve 12?

Ne v 16.15, ale dítě má asistentku pedagoga a chodím pro něho ve 12, v práci jsem od 7.45 - 11.45.

• Nahlásit
  • Citovat
3154
2.12.18 10:32

Tak ono si stejně tak vedení může říct, že tam okolo prskas bacily a nakazis lidí kolem. Normálně bych s sebou mrskla, stihla práci dřív, dovolila se, že jdu na poslech k Dr, aby se vyloučil zánět.
Mimochodem v práci nám takhle nastoupil kolega, začal kašlat, pak se dusit a nakonec zjistil, že je astmatik, jenže dokud nepřišel do prašného prostředí, tak se to neprojevilo.

Hlavně by sis měla práci zorganizovat tak, abys ven nebehala opocena do mrazu, to je jednoznačně to nejhorší, co můžeš dělat. Já si takto uznala v první práci zánět ledvin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15127
2.12.18 10:34

Nech dítě jednou ve školce do odpoledne, snad nekončí školka ve 12 a jdi k dr po pracovní době. Nicméně s obyčejným suchým kašlem bych marodit nešla, vem si nějaké léky, doma lež co to pude, v práci si dělej čaj s medem a citronem a pokud u dr nebude poslech nijak špatný tak to nějak dopadne. Já bych musela s kašlem být doma ob týden jak začal podzim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 10:38

Pokud by mi nezabrali léky volně prodejné, nahlásila bych v práci, že jdu k lékaři a nechala si napsat něco pořídného, ale marodit bych nešla. V práci nemusíš říkat s čím k lékaři jde a na propustce to většinou napsané není.
Pokud neležím v horečkách a bolestech, tak doma nezůstávám, ale tohle je samozřejmě individuální.
Pokud víš, že lítáš opocená ven, tak si pořiď funkční, spodní prádlo, které odvádí pot a pořádně se oblékej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.18 10:45

@lleennttiillkkaa teď v zimě je to na houby, v kancelářích mají teplo, vlasy mám skoro mokré a pak jdu dolů do tělocvičny a poklízím venku a v garáži. Propustku si vezmu a zajdu na poslech, uklízení je v tomhle počasí nevděčné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.18 10:49

@Helileli ta alergie mě napadla skrze chrapot, který jsem vždy v práci měla, tisknou se tam noviny, doma mě vždycky přešel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.18 10:52

@Kriss Tina dítě má určený počet hodin kvůli asistentce pedagoga a je tam každý den od 7.30 - 12.00, proto to vyřeším propustkou, nechce se mi kvůli půlhodině volat babičku, aby jezdila hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
3126
2.12.18 11:24
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa teď v zimě je to na houby, v kancelářích mají teplo, vlasy mám skoro mokré a pak jdu dolů do tělocvičny a poklízím venku a v garáži. Propustku si vezmu a zajdu na poslech, uklízení je v tomhle počasí nevděčné.

Nejdříve bych tedy uklízela v tělocvičně a v garáži a venku a pak teprve kanceláře. Kvůli kašli, který netrvá pres měsíc bych zašla maximálně do lékárny. K doktorovi bych nesla, jeste tam chytíte opravdovou nemoc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.18 11:26
@Anonymní píše:
@Kriss Tina dítě má určený počet hodin kvůli asistentce pedagoga a je tam každý den od 7.30 - 12.00, proto to vyřeším propustkou, nechce se mi kvůli půlhodině volat babičku, aby jezdila hlídat.

Hm a to já bych zase radši zavolala babičce. Přijde mi to jako menší zlo a co si budeme říkat, babička může zůstat i dýl, než půl hodiny a ty si uděláš odpoledne pro sebe a zajdeš si koupit to funkční spodní prádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
2.12.18 13:14

To dítě nesmí být ve školce bez asistenta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.18 18:32
@TMana píše:
To dítě nesmí být ve školce bez asistenta?

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
1078
2.12.18 22:03

Ja si 14 dni po nastupu do prace po 8 letech uhnala zapal plic. A sla jsem marodit,co taky jinyho. Ale vim jak sem si celych 14 dni rikala,to je ok,rak kaslu no,vetmu si horky napoj a dobry. Houbeles.
Jit k dr je vase pravo a blbnout se zdravym se fakt nevyplaci. Maximalne vam rekne ze jste ok a mate si koupit coldrex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama