Nemoc na konci výpovědní lhůty

Anonymní
20.12.19 22:34

Nemoc na konci výpopědní lhůty

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale je to pro mě citlivé.
Snad se s tím někdo setkal a poradí mi.
Před dvěma měsíci jsem podala v práci výpověď, protože se to už prostě nedalo dlouho vydržet, samé stresy… Teď mi bude končit výpovědní lhůta a já jsem onemocněla s nervama…
Situace se mi zkomplikovala a já bohužel budu mít nové místo až od února a tak potřebuju poradit, co mám teď dělat, jak postupovat. Předpokládám, že mi zaměstnavatel/sociálka už nebude vyplácet nemocenskou…A co tedy dál? Dá se zaregistrovat na ÚP? Nebo jak mám postupovat?
Prosím-pro případné rýpalky-celý život jsem chodila normálně do práce a zase budu, nejde mi tedy o zneužívání žádných dávek a podobně.
Předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
20.12.19 22:38

Nemocenska ti bude chodit dal, dokud ti neukonci neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 22:41

Víš to jistě? Já myslela, že když jsem dala výpověď já, tak po uplynutí výpovědní lhůty už nic nedostanu.

• Citovat
  • Nahlásit
46736
20.12.19 22:56
@Anonymní píše:
Víš to jistě? Já myslela, že když jsem dala výpověď já, tak po uplynutí výpovědní lhůty už nic nedostanu.

dostaneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
20.12.19 23:05

Záleží, kdy jsi onemocněla.
Zaměstnavatel platí neschopenku prvních 14 dní, ale zaměstnání musí trvat.
Po ukončení pracovního poměru neschopenka trvá dál, ale sociálka ji vyplácí až od 15.dne.

Pokud jsi na neschopence ode dneška, pak do 31.12. (10 dní) Ti vyplatí zaměstnavatel, 4 dny budeš „bez peněz“ a od 15.dne nemoci (5.1.) bude neschopenku vyplácet sociálka, až do ukončení PN. Maximální délka trvání PN je jeden rok, lze na sociálce žádat ve výjimečných případech o prodloužení podpůrčí doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 23:25

Marodím už přes dva týdny.
Je mi trapný, že se v tom nevyznám, nikdy jsem to nemusela řešit. Jak jsem psala-pracuji celý život.

• Citovat
  • Nahlásit
3709
21.12.19 07:49

Neboj, nemocenské dávky ti budou dál státem vypláceny i po skončení zaměstnání.

Na ÚP se můžeš zaevidovat až po ukončení PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 11:08

Děkuji za odpovědi.
Ještě se chci zeptat-co sociální a zdravotní? Kdo ho platí v době pracovní neschopnosti po ukončení výpovědní lhůty.

Na ÚP snad nedojde. Od února bych měla nastoupit do nové práce.
Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
46736
21.12.19 11:20
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovědi.
Ještě se chci zeptat-co sociální a zdravotní? Kdo ho platí v době pracovní neschopnosti po ukončení výpovědní lhůty.Na ÚP snad nedojde. Od února bych měla nastoupit do nové práce.
Děkuji :mavam:

sociální nikdo, není povinné, během pn zdravotní pojištění platí stát. Pro jistotu bych informaci o tom, že po ukončení pracovního poměru zůstáváš na pn, nahlásila zdravotní pojišťovně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15196
22.12.19 20:21
@Anonymní píše:
Předpokládám, že mi zaměstnavatel/sociálka už nebude vyplácet nemocenskou…A co tedy dál? Dá se zaregistrovat na ÚP? Nebo jak mám postupovat?

V pracovní neschopnosti tě ÚP nezaregistruje, brání tomu zákon o zaměstnanosti. Budeš dostávat nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 23:40

Myslela jsem, že sociální je povinné, všude možně jsem četla, že někdo měl na něm nedoplatek.
Nerada bych za pár let platila penále.
Je mi trapně, že se v tom nevyznám :,(, ale jak jsem psala-celý život chodím do práce a tak to vždy platil zaměstnavatel…

@matkabagristy píše:
sociální nikdo, není povinné, během pn zdravotní pojištění platí stát. Pro jistotu bych informaci o tom, že po ukončení pracovního poměru zůstáváš na pn, nahlásila zdravotní pojišťovně
  • Citovat
  • Nahlásit
46736
31.12.19 03:24

Sociální pojištění povinné není, jen se doba, po kterou se neplatí, nepočítá do nároku na důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat