Nemoc ruce, nohy, pusa

Napsat příspěvek
ŠárušN
21.2.12 09:08

My jsme to měli, teda vlastně naše děti. Nejprve dva dny horečky, potom pupínky na puse, rukách a nohách… Už byli skoro zdraví, pupínky už nebyly mokré, jen takové stroupky a zrovna k nám měla přijet návštěva s malými dětmi. Říkali jsme si, že ty stroupky už přece nemůžou být infekční, takže jsme je pozvali dál. Omyl. Během pár dní začalo jedno z těch dětí, co u nás bylo, taky horečkovat a pak se objevily pupínky, a bylo to jasné.. Takže, ono to už v tomto stadiu až tak moc infekční nebude, ale stejně bych si dávala pozor…

• Nahlásit
  • Citovat
4990
21.2.12 11:22

a to je nejaka novejsi nemoc, ja o tom v zivote neslysela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tandelina
25.3.12 08:07

A jak se to léčí?

• Nahlásit
  • Citovat
2332
25.3.12 08:48

No maximálně nějakými kloktadly nebo tak, páč je to virové a ne bakteriální, takže antibiotika se nedávají. Nám dr. nedala nic a přešlo to samo cca do týdne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tandelina
25.3.12 09:25

Děkuji, a ani žádné tekuté pudry se nedávají?

• Nahlásit
  • Citovat
13025
25.3.12 09:31

Měli jsme asi před měsíce, neléčí se to nijak, prostě to samo odezní. Mazala jsem akorát Exipialem, ale tím mažu normálně. Když jsem měla pocit, že to svědí, tak Fenistilem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
8.6.12 20:45

holky bohužel toto onemocnění proděláváme taky..má ho dcerka a já jsem v 34tt a mám to taky?!nevíte jestli to je nějak ohrožující miminko..?! :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8696
10.6.12 00:15

Skytule, to bych se radši zeptala doktorky, ať máš klid… ale podle mě - je to viróza a ty jsou obecně nebezpečné v prvním trimestru. Teď už by to snad vadit nemělo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
3.7.12 23:37

Tak u nás to chytil tatínek, z jedné pohotovosti ho poslali na jinou (přímo na infekční odd.), ať mu dají silnou injekci ATB, ale tam naštěstí poznali, že to jsou enteroviry :zed:. Leží doma už 4. den, v karanténě u sebe v pracovně, nohy má tak opuchýřované, že si sotva dojde na záchod (a to musí udělat jen tři kroky), to samé ruce, nemůže skoro ani mluvit, živí se zmrzlinou (jako jediná projde skrz krk) a pije. Má si dávat priznitz a do krku stříkat Tantum Verde. Uvidíme, zda zítra dojde k nějakému zlepšení :nevim:. Já a děti zatím odoláváme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIHAU
9.7.12 00:18

achjo :-(

Dobrý den všem! a jak jako poznám že to nejsou neštovice, Michálek2,1/2roku to má nejspíš taky, tři dny vysoké horečky, k lékaři jsem nešla protože byl svátek a na pohotovost jsem nechtěla, po třech dnech horečka přestala a má vyrášku na nožičkách stehýnkách lýtkách i na t'apkách, pár pupínků na rukách a kolem pusinky, ale myslím že má i nějakou v pusině, protože mě nechce jíst, plače a říká že to bolí, tož teda nevím co to je:-((((ale pravděpodobně asi to, co tu všichni píšete! :mavam: :lol: :P

• Nahlásit
  • Citovat
1963
9.7.12 08:01
@MIHAU píše:
Dobrý den všem! a jak jako poznám že to nejsou neštovice, Michálek2,1/2roku to má nejspíš taky, tři dny vysoké horečky, k lékaři jsem nešla protože byl svátek a na pohotovost jsem nechtěla, po třech dnech horečka přestala a má vyrášku na nožičkách stehýnkách lýtkách i na t'apkách, pár pupínků na rukách a kolem pusinky, ale myslím že má i nějakou v pusině, protože mě nechce jíst, plače a říká že to bolí, tož teda nevím co to je:-((((ale pravděpodobně asi to, co tu všichni píšete! :mavam: :lol: :P

JO JO MYSLÍM ŽE TO JE TODLE…MY TO MĚLI TAKY I V PUSINCE…I OKOLO ZADEČKU TO MUŽE BÝT…MALÉ DOKONCE NÁSLEDKEM TOHO SE SLOUPLY 4NEHTY A MĚ SE LOUPOU DVA…MĚLI JSME TO I U NEHTU A DĚLÁ TO TAKOVOU PASEKU… :? A TO N UŽ JSME MĚSÍC PO…TE´D SE JEN MODLÍM ABYCH TO NECHYTLA UŽ ZNOVA MÁM KAŽDOU CHVÍLI RODIT A POŘÁD TO LÍTÁ.. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuciferTerka
12.7.12 00:34

Tak jak to tu pročítám, nestačím se divit, nikdy jsem o takovýhle nemoci neslyšela a to jsem zdravotní sestra. Malej(2 roky) mi teďka už 3.den teplotuje a taky má horečky kolem 38,5-40°C, ale zatím nikde žádné pupínky nemá. Ale furt chodí, ukazuje si na pusinku a říká, že bolí, pak si ukazuje na prstíčky a nebo nožičky a taky, že ho bolí, ale zatím nikde žádné pupínky nemá. Dneska jsem s ním byla i u dokrtora a ten na něm nic nenašel, co by měla být příčina takhle vysokých teplot. Prosím, napište mi někdo, kdy tak pupínky vyskáčou. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
1963
12.7.12 20:57

No nám vyskákali hned a nejen pupínky měli jsme i takové červené tečky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
moniiseek
18.7.12 11:28

Já to mám teď a doktor (dětský)protože můj vůbec nevěděl co to je mi řekl že to trvá asi tejden-deset dní a že na to nic není maximálně mazat tekutým pudrem a můžu vám říct že je to strašný nemůžu ani chodit jak to bolí ale už to skoro nesvědí :)

• Nahlásit
  • Citovat
moniiseek
18.7.12 11:34

Mě začalo v neděli bolet v krku, v pondělí jsem měla tři pupínky na palci a jeden na straně prsteníčku svědilo to trochu a celý den mi byla chvíli zima a pak zase teplo pořád se to střídalo no a do dalšího dne jsem měla pupínky na celých dlaních a dopoledne už i na chodidlech a hrozně mi na to vádí teplá voda takže dítě určo koupat ve vlažné a jen vodou mi bylo řečeno.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama