Nemoc štítné žlázy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 18:22
Nemoc štítné žlázy

Ahojda ženy, léčí se tu některá se štítnou žlázou v těhotenství? Případně jak celé těhotenství probíhalo? Děkuji za odpověď :)

Přečtěte si článek: Štítná žláza v těhotenství

Reakce:

Russet
Extra třída :D 12087 příspěvků 07.09.18 18:24
@Anonymní píše:
Ahojda ženy, léčí se tu některá se štítnou žlázou v těhotenství? Případně jak celé těhotenství probíhalo? Děkuji za odpověď :)

Co máš za nemoc?

ugluk
Hvězda diskuse 43448 příspěvků 07.09.18 18:26

Nechci ti brát iluze, ale někdy mám pocit, že snad každá druhá :) Ne, s nadsázkou, ale je to bohužel velmi časté (zejména snížená funkce) a pokud jsi v rukou dobrého endokrinologa, neměla bych žádné obavy. Počítej od začátku s častějšími kontrolami a úpravám léků dle potřeby - někdo to nepotřebuje téměř vůbec a někomu dávky vylítnou hodně, často se to s růběhem těhotenství zhoršuje. Takže nepodceňovat, pravidelně kontrolovat, poslouchat doktora, poctivě brát léky a bude to dobrý.

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 07.09.18 19:07

Ano, léčím se dlouhodobě (16 let) s hypofunkcí, těhotenství probíhala řekla bych standardně, kromě častějších návštěv a odběrů na endokrinologii.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 07.09.18 20:03

Lečím se od 13ti se sníženou funkcí. Těhotenství je v pohodě. Jen si každý ráno zobnu prášek :palec:

Roma20
Nováček 4 příspěvky 08.09.18 18:08

@Russet mám sníženou funkci štítné žlázy.

Russet
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.09.18 18:14
@Roma20 píše:
@Russet mám sníženou funkci štítné žlázy.

Já taky. Hned jak otěhotníš, naklušeš na krev a k endokrinologovi, bude tě sledovat. Budeš brát vyšší dávku léku. Mám zdravého syna bez problému.

Roma20
Nováček 4 příspěvky 08.09.18 19:54

Já jsem to zjistila včera a vypadá to, že jsem těhotná již tři týdny. K doktorce jdu až v pondělí, tak snad bude miminko zdravé.

Russet
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.09.18 22:01
@Roma20 píše:
Já jsem to zjistila včera a vypadá to, že jsem těhotná již tři týdny. K doktorce jdu až v pondělí, tak snad bude miminko zdravé.

To je dobrý. Já jsem těhotenství měla potvrzené 5+5 a pak jsem teprve došla na kontrolu. Hned mi navýšil dávku.

ugluk
Hvězda diskuse 43448 příspěvků 08.09.18 22:18

Já třeba hned na začátku vůbec navýšit nepotřebovala. Poprvé až někdy kolem 12.tt a pak 17.tt, zato o dost. Je to individuální.

Roma20
Nováček 4 příspěvky 08.09.18 22:39

Moc děkuji za zkušenosti. Nechci něco zanedbat.

maminka 999
Nováček 1 příspěvek 12.10.18 19:33
zvýšená funkce štítné žlázy

Dobrý den maminky, jsem ve 20 týdnu těhotenství a zjistily mi zvýšenou funkci štítné žlázy , chci se zeptat zda je tady nějaká miminka co má zkušenosti s tímto problémem. již jsem byla na endokrinologii ale nevydržím čekat 3týdny na další vyšetření. ráda bych se zeptala zda to nemá špatný vliv na miminko, doktorka říkala že to mže mít špatný vliv na jeho vývoj a to mě děsí. prosím maminky co mají zkušenosti a můžou mě trošku uklidnit. děkuji

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.10.18 19:59

vliv na vývoj u dítěte to má největší kolem 12až15tt a horší je snížená, u zvýšený nevím :think:

ugluk
Hvězda diskuse 43448 příspěvků 12.10.18 20:08

Hele, ale on tě tady nikdo fundovaný po netu fakt těžko uklidní. Příběhy „já to měla taky a všecko je OK“ jsou v extrému srovnatelné s „celé těhotenství jsem hulila krabičku denně a dítě je zcela zdravé“ nebo „přecházím vždycky na červenou a nic mě nesrazilo“. Ano, MŮŽE to mít špatný vliv. Jak moc špatný a jak je velká pravděpodobnost, asi nejde říct - co konkrétně ti je, jaké máš hodnoty, jak už dlouho… Brala bych to tak, že jsi pod kontrolou, k lékaři docházíš, řešíš to, takže děláš maximum, co dělat můžeš, takže děláš vše pro to, aby ten vliv byl minimální. Ale co konkrétně tvůj stav znamená, bych opravdu konzultovala s lékařem.
Kromě šž mám taky nemoci, které dítku zrovna moc neprospějí, ale s pomocí lékařů se snažím to držet na uzdě, bohužel ne vždycky se vzorně daří. A co nadělám, nic, prostě věřím a doufám, že když na to nekašlu, bue to OK a hotovo.

korinkou
Nováček 7 příspěvků 12.10.18 20:28

Dobrý den, připojuji se k sdílení osobní zkušenosti. Také jsem měla během těhotenství zvýšenou funkci štítné žlázy. Přišlo se na to až v 16.týdnu, neměla jsem nevolnosti a nepřibírala jsem, váha šla dolů a na krku mi začala viditelně vystupovat štítná žláza v podobě motýlka. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o autoimunitní Graves Basedowovu chorobu. Po zaléčení jsem syna úspěšně donosila. V té době jsem si nějaká velká rizika nepřipouštěla a doufala v dobrý konec. Po dvou letech regulace mi museli štítnou žlázu vyjmout a i přes její absenci a díky euthyroxu jsem před 14dny porodila zdravou dcerku. Takže z obou extrémů, co se týče funkce ŠŽ, mám s velkým štěstím zdravé děti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >