Nemoc tety - na co vše má nárok?

Anonymní
22.6.20 10:32

Nemoc tety - na co vse ma narok?

Jsem jeji jiz jedina zijici pribuzna. Teta ma nemoc a nyni orestala chodit. Snazim se o ni starat. Na co vsechno by mohla mit narok? Ma to vyrizovat teta nebo muzu za ni ja?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3244
22.6.20 10:33

Definuj přestala chodit. Co má za nemoc? Zřejmě invalidka. Nějaký příspěvek na bydlení apod. A logicky si to musí vyřídit teta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
22.6.20 10:43

Jestli je nemohoucí, tak příspěvek na péči I - IV, podle toho co vše zvládne. Jestli už je teta v důchodu nebo jestli pracuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
22.6.20 10:49

Řeš s jejím praktickým lékařem, ten by měl poradit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
22.6.20 10:55
@Anonymní píše:
Jsem jeji jiz jedina zijici pribuzna. Teta ma nemoc a nyni orestala chodit. Snazim se o ni starat. Na co vsechno by mohla mit narok? Ma to vyrizovat teta nebo muzu za ni ja?

vyřizuje se na úřadě práce příspěvek na péči - otázka je, jak „přestala chodit“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
22.6.20 11:05
@Anonymní píše:
Jsem jeji jiz jedina zijici pribuzna. Teta ma nemoc a nyni orestala chodit. Snazim se o ni starat. Na co vsechno by mohla mit narok? Ma to vyrizovat teta nebo muzu za ni ja?

Příspěvek na péči, můžeš si od tety nechat napsat zplnomocneni, že to budeš vyřizovat ty, mám to tak u tchana. Teoreticky příspěvek na mobilitu a průkaz ZTP. Ovšem počítej s tím, že je to na dlouho - my podávali žádost v říjnu, přiznali nám to v dubnu a teď se odvoláváme a je to na dalšího půl roku. Peníze ti ale přiznají zpětně. Nám v dubnu přišly peníze za období říjen až duben…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4282
22.6.20 11:07

Rouzhodně kontaktuj a domluv se s jejím praktickým lékařem. Vzhledem k tomu, že neuvádíš žádné bližší informace - což chápu - tak tam dostaneš nejlepší rady. vyplňovat případné žádosti by měla sama teta - pokud není zbavena svéprávnosti. Pokud je nemohoucí, pomoct by mohl acharita - kontakt by také mohl poskytnout její praktik. Pokud je potřeba řešit péči o tetu - zjisti si více o možnosti volna v zaměstnání - zatím se neorientuju, je to nová možnost - jediné co vím, je to, že člověk o kterého následně někdo pečuje musí být nějaký ten den v nemocnici - pak by to snad mělo fungovat jako dlouhodobá OČR.
Stran Pnp a jiných sociálních „výhod“ by se muselo zajít na ÚP. Akorát, tam vše trvá velmi dlouho a do doby rozhodnutí je potřeba to nějak zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
22.6.20 13:00
@mackA159 píše:
Definuj přestala chodit. Co má za nemoc? Zřejmě invalidka. Nějaký příspěvek na bydlení apod. A logicky si to musí vyřídit teta.

pokud teta nechodí, tak si to logicky teta nevyřídí, no jako musí tam být podepsaná, ale jinak všechno vyřizuje pečující

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama